Jaunieji aktoriai Kvietiniuose pristatė „Vorės galybę“

Jaunieji aktoriai spektaklį pristatė trečiadienį.

 

Kvietiniuose prieš trejus metus suburtas vaikų teatras „Burbulas“ pakvietė į antrojo spektaklio premjerą. Joje pasakojama permaininga galingos Vorės istorija – kaip mergaitę suvalgyti norėjusi pikčiurna galiausiai tampa kone geriausia jos drauge. Bet tik spektaklio siužetas telpa į vieną sakinį. Kūrybinis procesas iš tikrųjų įtraukė 14 aktorių, pianiną, sceninius kostiumus, dekoracijas, garso ir šviesų efektus bei nebesuskaičiuojamas repeticijų valandas. Mažųjų aktorių pasirodymą trečiadienį plojimais palydėjo premjeroje dalyvavę artimieji.

Dėl vaidmenų – dvikovos

Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus vaikų teatrui „Burbulas“ aktorių nepritrūksta. Anot vadovės ir režisierės Redos Paulikienės, 6–15 metų vaikai ir jaunuoliai su malonumu lanko repeticijas, o didžiausieji scenai ištikimi visus trejus metus. Debiutinį spektaklį „Mezginių pasaka“ vaikai pristatė pirmaisiais metais, o pagal Vytauto Kupšio pjesę sukurtas spektaklis „Vorės galybė“ – ant­rasis, kuriam ruoštasi nuo pat rugsėjo. Į pirmąsias repeticijas vaikai rinkosi jau spalio mėnesį, dukart per savaitę repetavo po dvi valandas.

Vaidmenimis pasiskirstyti nebuvo paprasta. Dėl pagrindinės aktorės Vorės rolės rungėsi dvi merginos – Ieva Rudgalvytė ir Roberta Vičiulytė. Vaidmenį gavo Ieva, bet Roberta dėl to nė kiek nesigaili, mat jai atiteko pranešėjos ir suflerės užduotis, o tam moksleivė pasirodė dar labiau tinkama. „Vaidmenimis pasiskirstyti – nepaprastas procesas. Esu linkusi atsižvelgti į vaikų nuomonę. Juk svarbiausia, kad jie jaustųsi gerai, kad vaidmuo būtų patiems įdomus. Jei vaikas nėra apsisprendęs, vaidmenį galiu parekomenduoti ir, jei tinka, nieko nekeičiame. Kai į vieną vaidmenį pretenduoja keli aktoriai, rengiame peržiūras ir visi kartu sprendžiame, kuriam vaidmuo tinka labiausiai“, – pasiruošimo detales atskleidė režisierė R. Paulikienė.

Jaudulys scenoje kiekvienam jaunajam kvietiniškiui puikiai pažįstamas. Vaikai prisipažino, kad repetuodami pamiršta žodžius, o kartais net suima juokas. Todėl jie klauso režisierės patarimo – svarbiausia neišsigąsti ir improvizuoti. Saulės vaidmenį atliekančiai Gabrielei Austynaitei tokia teatro patirtis kartą padėjo ir mokykloje – per anksti į sceną išėjusi aktorė greit susiorientavo, ir žiūrovai liko klaidos nesupratę. Anot R. Paulikienės, tai nematoma teatro pusė – vaidyba lavina įvairius vaikų gebėjimus.

Prasmingas laisvalaikis

Džiaugiamasi, kad žinia apie vaikų teatrą pasiekia vis daugiau tėvų, mat į grupę kasmet ateina naujokų. Pavyzdžiui, šį rudenį aktoriumi sumanęs būti Ugnius Gelžinis gavo Vorės čiuptuvo vaidmenį. Ir nors per spektaklį prabyla vos du kartus, žodžiai „Gelbėkit“ ir „Eik ir sėsk“ nuskamba labai įtikinamai. Vadovė džiaugiasi ir dar vienu šių metų eksperimentu. Berniukams Rokui Ronkiui ir Gustui Paulikui leista įgarsinti spektaklį. Apmokyti profesionalų vaikai šiemet jau įgarsino ir eglutės įžiebimo šventę Kvietiniuose, o spektaklyje yra atsakingi už šviesos efektus. Spektaklį dar praturtina Muzikos mokyklos antrokės Medos Paulikaitės pianinu atliekama muzika.

Kaip norėtų atrodyti scenoje, aktoriai irgi sprendė kartu. Režisierė laikosi nuomonės, kad vaikų mamų siuviniais nereikia apkrauti, taigi drabužius siuvo pati. Beje, šiemet teatras įgyvendino neformalaus vaikų švietimo projektą, kurio finansavimas pagerino teatro materialinę bazę. Vaikams džiaugsmo suteikė ryškiaspalviai perukai, kostiumų detalės, prožektoriai. Džiaugiamasi ir Gargždų kultūros centro investicija – didžiule sienine spinta, kurioje tilpo visas teatro „gyvenimas“.

Paklausti, kodėl nori vaidinti, vaikai atsakė paprastai – tai įdomu. R. Paulikienė patikino, kad jaunieji aktoriai ją geba nustebinti per kiekvieną repeticiją: „Mes patys ne visada gerai nusiteikę, ne visada pavyksta suplanuoti darbai. Su kokia nuotaika vaikai ateina į repeticiją, taip ir sekasi vaidinti. Tie, kuriems neišseko kant­rybė lankyti teatrą, prasmingai leidžia laisvalaikį.“


Pjesėje „Vorės galybė“ vaidina

 • Mergaitė – Neda Sartauskaitė
 • Šikšnosparnis – Darius Valaitis
 • Vorė – Ieva Rudgalvytė
 • Vorės čiuptuvai: Ugnius Gelžinis, Osvaldas Stropus
 • Vėtra – Samanta Rogaitė
 • Jūra – Augustė Vičulytė
 • Jūros bangos: Austėja Vičulytė ir Gabija Pagojūtė
 • Saulės spindulėliai: Austėja ir Augustė Vičulytės
 • Saulė – Gabrielė Austynaitė
 • Žuvėdra muzikantė – Meda Paulikaitė
 • Apšvietimas ir įgarsinimas – Rokas Ronkys ir Gustas Paulikas
 • Pranešėja ir suflerė – Roberta Vičulytė

Eglė ŽADEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių