„Jaunimo erdvės“ autoriai pasidalijo savo studijų patirtimis

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.: studentai Ona Marija, Robertas, savanorė Akvilė vieną tarpušvenčio priešpietę smagiai praleido redakcijoje.

Tarpušventis pats maloniausias laikotarpis susitikimams. Į „Bangos“ redakciją pasidalinti savo studentiška kasdienybe ir perspektyvomis užsuko aktyviausi anksčiau kurtos „Jaunimo erdvės“ Jaunųjų korespondentų klubo nariai: Didžiojoje Britanijoje studijuojančios Gabrielė Čiunkaitė ir Ona Marija Šliuožaitė, Vilniaus universiteto studentas Robertas Macius. Tuo metu sutapo, kad pirmąkart į redakciją atėjo ir ketinanti laikraštyje savanoriauti „Vaivorykštės“ gimnazistė Akvilė Valskytė.


Grinvičo universiteto antrakursė G. Čiunkaitė šiuo metu studijas nuotoliniu būdu derina su darbu, o nuo sausio vidurio pradės studentišką asistentės praktiką korporatyvinių reikalų skyriuje vienoje iš didžiausių tarptautinių įmonių mūsų rajone.
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto trečiakursis R. Macius sėkmingai įveikia šįkart negausius žiemos sesijos egzaminus ir yra paniręs į universiteto jaunųjų žurnalistų draugijos veiklą, tačiau sakė neatsisakysiąs kūrybiniais sumanymais pakuruoti ir redakcijoje ketinančią savanoriauti Akvilę. Gimnazistė planuoja studijuoti Danijoje, ateityje svajoja dirbti radijuje. Patirti, ką reiškia vesti radijo laidą, Akvilė turės galimybę ir „Bangos“ redakcijoje: mat laikraštis bendradarbiauja su Klaipėdos krašto radijo stotimi „Radijogama“.
Gargždiškė O. M. Šliuožaitė pirmus metus studijuoja anglų literatūrą Niukaslio universitete, kuriame yra viena geriausių bibliotekų Jungtinėje Karalystėje.
„Man labai patinka. Nesigailiu studijų pasirinkimo, labai daug laiko praleidžiu bibliotekoje, kuri veikia visą parą. Studijuoti pakankamai sunku, tačiau ne tiek, kad demotyvuotų. Dar papildomai esu pasirinkusi graikų literatūros modulį. Aišku, skaityti Homero „Iliadą“ ar „Odisėją“ anglų kalba su žodynu yra iššūkis, tačiau jaučiu, kaip aš augu besimokydama, tobulėju. Anglų lingvistikos ir literatūros fakultetas yra 20 pasaulyje. Tad labai troškau patekti ir studijuoti prestižiniame Niukaslio universitete“, – savo išsipildžiusiu siekiu džiaugėsi Ona Marija. Pirmakursė pasakojo, kad per dieną būna viena ar dvi paskaitos, seminaras, atsiskaitymai, yra rašto darbai – esė, o egzaminų literatūros studentai neturi. „Tai mane labai vilioja, įkvepia, kad nepatiri egzaminų spaudimo“, ‒ sakė Ona Marija.
Gargždiškė su humoru pasakojo apie savo naują patirtį gyvenant bendrabutyje: septyniese viename bute su įvairių tautų, skirtingų kultūrų žmonėmis, tarp jų ir britais. „Reikėjo priprasti, tačiau man įdomu stebėti pasaulio žmonių įpročius. Teko ir pačiai keisti kai kurias savo nuostatas, tačiau dabar esame prisitaikę vieni prie kitų, gerbiame kiekvieno privačią erdvę, o turėdami valandėlę laiko draugiškai kartu stebime televizijos laidas bendroje erdvėje. Sugriuvo ir mano girdėtas mitas, kad studentai vagiliauja vienas kito maistą, neteko to patirti, pasitikime vieni kitais“, – pirmakursės patirtimi dalijosi Ona Marija.
„Bangos“ redakcijoje „Jaunimo erdvės“ autoriai pasidžiaugė kalėdinio laikotarpio atokvėpiu ir vieningai prisipažino, kad nors studijuoti sostinėje ar užsienyje jiems sekasi ir patinka, tačiau gimtinės ilgesys visgi tebėra išlikęs. „Gera grįžti namo, susitikti su artimaisiais, draugais“, – sakė studentai.

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių