„Jaunimo linija“ ieško savanorių

Emocinę paramą teikianti organizacija „Jaunimo linija“ ieško naujų savanorių, kad telefoniniais ir internetiniais pokalbiais teiktų emocinę paramą jauniems žmonėms. Savanorių ieškoma Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose, taip pat savanoriauti galima ir nuotoliniu būdu iš bet kurio kito Lietuvos miesto ar net iš užsienio. Registruotis galima www.jaunimolinija.lt


Šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode „Jaunimo linija“ turi 347 savanorius. Per mėnesį „Jaunimo linija“ atsako į vidutiniškai 2 200 skambučių, o vakarais savanoriai teikia emocinę paramą internetiniais pokalbiais, kurių pastaraisiais mėnesiais būna per 600.
Tačiau dėl natūralios savanorių kaitos „Jaunimo linija“ gali atsakyti tik į maždaug 63 proc. visų kreipimųsi. Todėl organizacija renka naują savanorių pamainą, kurie teiktų emocinę paramą nuo 2023-iųjų pavasario.
Renkamos grupės mokymams ir kviečiami registruotis į informacinius susitikimus, kuriuose norintieji sužinos viską, ko reikės būsimam savanoriui, kiek reikės mokytis ir kaip teikti emocinę paramą. Informaciniai susitikimai vyksta nuotoliniu būdu per „Zoom“ programėlę.
Didžioji dauguma „Jaunimo linijos“ savanorių sako, kad savanorystėje jie ne tik padėjo kitiems, bet ir atrado save, daug ko išmoko, įgijo naujų draugų ir naujų patirčių.
„Jaunimo linijos“ savanorystė yra ilgalaikė. Žmogus, norintis tapti savanoriu ir teikti emocinę paramą telefonu ar internetiniais pokalbiais, turi pereiti intensyvius 4 mėnesius trunkančius mokymus, kuriuose susipažįsta su emocine parama, psichologijos žiniomis, praktikuojasi teikti grįžtamąjį ryšį, išklausyti ir atliepti besikreipiančiojo jausmus. Savanoriais gali tapti 18 metų sulaukę gyventojai, galintys skirti 15 valandų per mėnesį savo laiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių