• 8 rugpjūčio, 2022
|

Jaunimo namų jaunuolis siekia tapti programuotoju

Lukas stengiasi, kad jo svajonė taptų realybe ir džiaugiasi turėta galimybe pasitobulinti su IT srities profesionalais: „Šiuo metu labiausiai man rūpi 12-os klasės egzaminai ir programavimo kursai. Po mokyklos baigimo žiūrėsiu, kur mane programavimas nuneš – jo kelių yra pačių įvairiausių. Svarbiausia nenuleisti rankų ir toliau investuoti laiką į šią man patinkančią sritį.“

„Mano gyvenimo vaikų globos namuose istorija prasidėjo, kai mirė mama. Tėtis nesugebėjo atsitiesti ir puolė į depresiją. Jis nebėjo į darbą, neberuošė mums maisto, nemokėjo komunalinių mokesčių. Kasdienybė vis blogėjo. Galiausiai atsidūriau vaikų globos namuose“, – pradeda pasakojimą SOS vaikų kaimų Jaunimo namuose gyvenantis Lukas.

Savarankiškumo išmoko paauglystėje

Lukas tikina, kad gyvenimas Jaunimo namuose jam patinka: „Man čia nėra sunku, nes savarankiškumo išmokau dar gyvendamas mokyklos bendrabutyje. Žinoma, pati pradžia būna sunkiausia, reikia laiko, kad įsivažiuotum į kasdienybę, priprastum prie vyraujančių taisyklių. Tikriausiai sunkiausia yra sutarti su kitais Jaunimo namų gyventojais, nes kiekvienas gyvename savo gyvenimus.“

SOS vaikų kaimų jaunimo programų dalyviai – tai 18-os sulaukę arba savarankišką gyvenimą pradėti nusprendę jaunuoliai. Tie, kurie užaugo SOS vaikų kaime, sulaukę 16-os, gali persikelti į Jaunimo namus, kuriuose ruošiasi savarankiškam gyvenimui, pamažu gaudami vis daugiau laisvės už tai reikalaujant vis didesnės atsakomybės. Juose jiems padedama įgyti išsilavinimą, įsitvirtinti darbo rinkoje. Net ir išsikrausčius iš Jaunimo namų bei persikėlus gyventi savarankiškai, galima ir toliau dalyvauti jaunimo programose, kurių tikslas – kad jaunuolis gebėtų savimi pasirūpinti. Vaikinas džiaugiasi, kad nors ir yra savarankiškas bei sprendimus priimti geba pats, žino, kad Jaunimo namų darbuotojai, socialiniai darbuotojai visuomet yra šalia ir gali patarti visais jam rūpimais klausimais.

„Kiek įmanoma, stengiuosi išsiversti be aplinkinių pagalbos – suprantu, kad privalau pats rūpintis savimi. Žinoma, būna tikrai sudėtingų situacijų, tačiau patarimų ir pagalbos prašau tik tuomet, kai matau, kad vienas pats kažko atlikti nesugebėsiu“, – sako Lukas.

Kursuose sekėsi puikiai

Jaunimo namuose Lukas dažniausiai laiką leidžia ruošdamas namų darbus arba programuodamas. Programavimas – didžioji jo aistra, kuria susidomėjo dar vaikystėje.

„Programavimą atradau, kai buvau vienuolikos metų. Tuomet brolis turėjo kompiuterį ir retkarčiais leisdavo pažaisti įvairiausius žaidimus. Būtent per žaidimus susipažinau su keletu žmonių, kurie man pasiūlė susikurti bendrą žaidimo serverį su modifikacijomis. Dabar nuo žaidimų perėjau prie svetainių ir serverinių programavimo“, – pasakoja Lukas.

Matydami Luko užsidegimą ir norą gyvenimą sieti su technologijomis, SOS vaikų kaimai rado jam galimybę tobulėti ir siekti savo tikslo. Jis turėjo galimybę pagilinti savo žinias ir lankytis „Code Academy“ rengiamuose programavimo kursuose. SOS vaikų kaimų organizacija džiaugiasi, kad šiuos kursus Lukui padovanojo minėtoji akademija ir technologijų kampanija „Tesonet“.

„Code Academy“ dėstytojas Lukas Vaičekauskas, vedęs ir minėtąjį pradedančiųjų kursą, teigia, kad Lukas – šaunus mokinys, jau turintis nemenką pagrindą IT srityje: „Lukui mokytis sekėsi gerai, jis darbštus. Kursuose jis buvo aktyvus, greit įsisavindavo naują informaciją, o pateiktos užduotys jam nepasirodė lengvos.“


  • SOS vaikų kaimai – didžiausia šeima Lietuvoje, padedanti 1000 vaikų turėti galimybę džiaugtis vaikyste. Tai vienintelis fondas, kuris bėdoje atsidūrusiems vaikams gali suteikti įvairiapusišką pagalbą, teikdamas 7 skirtingas paslaugas: nuolatinę globą, trumpalaikę globą, jaunimo namus, globos centrus, darbą su rizikos šeimomis, dienos centrus ir advokaciją. SOS vaikų kaimų misija – kad kiekvienas vaikas augtų saugioje šeimoje. Jiems rūpi ne tik aprengti ir pamaitinti vaiką, bet ir užtikrinti saugų ir laimingą jo gyvenimą. Užauginę dvi jaunuolių kartas šiuo metu į savarankišką gyvenimą yra išlydėję net 350 jaunuolių.

Eglė UŽKURAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių