Jaunųjų kūrėjų darbai gniaužė kvapą

„Vaivorykštės“ gimnazijos dizaino ir rūbų modeliavimo būrelio kolekcija „Paukščiai“.

 

Jaunus, kūrybingus žmones mada įsuka ir nepaleidžia. Sėkmę šioje srityje lemia originalumas ir idėjos. Tai įrodyta „Vaivorykštės“ gimnazijoje, kurioje praėjusį penktadienį vyko respublikinis jaunųjų rūbų dizainerių konkursas-festivalis „Kitokia mada – 2016“.

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro kolekcija „Praeities motyvai“ įvertinti už kolekcijos stilistinį vientisumą. Įvertinti visi dalyviai

Net 17 kolektyvų iš Šilutės, Plungės, Kretingalės, Endriejavo, Gargždų, Tauragės ir Mažeikių stebino savo fantazija ir išmone. Kūrėjai pristatė avangardinės, gatvės mados, netradicinių formų, medžiagų ir sprendimų mados rūbų kolekcijas. Kaip pastebi organizatorės gimnazijos dailės mokytojos Rita Batečko ir Joana Lukienė, šis renginys skatina mokinių domėjimąsi mados naujovėmis ir padeda išreikšti save kūryboje. „Jau 5-ojo festivalio tikslas – suteikti galimybę parodyti mokinių ir mokytojų sukurtas kolekcijas ir kūrėjų gabumus. Tai galimybė darbus pristatyti visuomenei, pabendrauti tarpusavyje kuriančiam jaunimui. Tradicija tapęs renginys dar labiau artina ir įkvepia jaunuosius kūrėjus“, – pasakojo R. Batečko.

Vieni žavi kūrybiškumu, kiti – originalumu, dar kiti – netradiciniais sceniniais sprendimais.Komisijos pirmininkė, dailininkė, Plungės Senamiesčio mokyklos technologijų mokytoja Lina Bulavienė džiaugėsi, kad konkurso dalyviai nestokoja įvairovės, o kiekviena kolekcija yra įvertinama: „Vaikų fantazija yra beribė, ją tereikia pažaboti. Pradedantieji labiau pasižymi chaotiška drąsa, ilgamečiai dalyviai – vientisumu. Vieni žavi kūrybiškumu, kiti originalumu, dar kiti – netradiciniais sceniniais sprendimais. Mokytojų ir vaikų įdirbis nenueina veltui. Pastebime visus ir kiekvienai kolekcijai skiriame tam tikrą nominaciją. Juk tai yra dar didesnė paspirtis judėti į priekį ir kurti.“

Anot vertinimo komisijos narių, prizinės vietos buvo skiriamos atsižvelgiant į kūrybiškumą, estetinį pateikimą, muzikalumą, modelių įvairovę ir kolekcijos pavadinimo atspindėjimą.

Pirmieji žingsniai svajonės link

Konkurse kai kurie jo dalyviai pristatė pirmuosius pačių kurtus, modeliuotus ir siūtus rūbus. Dar nedrąsūs, tačiau sėk­mingi bandymai gniaužė kvapą ne vienam renginio lankytojui. Puikus pavyzdys – „Vaivorykštės“ gimnazijos dizaino ir rūbų modeliavimo būrelio studijos narės Egidijos Surblytės siūtas kostiumas, kurį ji nuo idėjos iki rezultato sukūrė savarankiškai. „Nebuvo sunku, nes pati sugalvojau mūsų būrelio kolekcijos pavadinimą „Paukščiai“. Tereikėjo išlaisvinti fantaziją. Ši tematika mane žavėjo savo įvairiapusiškumu. Juk jie laisvi, spalvingi, charakteringi. Kuriant kilo įdomios ir originalios interpretacijos, o mintys pačios dėliojosi. Jas aš perteikiau piešdama eskizą. O po to sekė ilgos klajonės po dėvėtų rūbų parduotuves ieškant medžiagų ir detalių kostiumui. Sunkiausia buvo rasti špagatinę virvę, kuri, mano akimis, buvo būtina. Mat ji kostiumui suteikė judesį. Tad ieškojau tol, kol radau, ir tai tapo vienu pagrindiniu rūbo akcentu. Jei reiktų apibūdinti savo kostiumą, jį įvardinčiau „žemiška ilgakaklė višta“, – pasakojo kūrėja, kuriai tai tik pradžia žengiant į mados ir dizaino pasaulį. Antraklasė gimnazistė jau svajoja apie mados ir dizaino studijas.


Išskirtiniausiais darbais pripažintos kolekcijos

  • „Paukščiai“ („Vaivorykštės“ gimnazija, mokytoja Rita Batečko), „Balta, bet nešalta“ (Šilutės Santarvės modelių mokykla, vadovė Rūta Andrijauskaitė), „Praeities motyvai“ (Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, vadovė Rasa Buivydienė), „Spalvų difuzija“ (Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, vadovė Jūratė Kuprienė), „CD“ (Klaipėdos r. Endriejavo pagrindinė mokykla, mokytoja Joana Lukienė) ir „Iš praeities į ateitį“ (Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla, mokytoja Irena Platakienė).

Aistė NOREIKAITĖ

Dominykos AMBROZEVIČIŪTĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių