Jaunųjų poetų susitikimas rudenėjančioje Palangoje

Asociatyvi nuotr.

Sulaukusi Palangos senosios gimnazijos kolegių Jūratės Galinauskienės, Aušros Šeštokienės kvietimo atvykti į šventę-konkursą „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ entuziastingai pasiūliau dalyvauti savo vyresniųjų klasių mokiniams. Jie jau supranta, kad eilėraštis nebūtinai eiliuotas, skambus tekstas.


Šiais metais renginys skirtas ne tik pasidžiaugti kuriančiais gimnazistais, bet ir avangardinio kino kūrėjo bei kritiko, rašytojo Jono Meko 100-osioms gimimo metinėms, ir Palangos senosios gimnazijos šimtmečiui paminėti. Tad pirmiausia šventės-konkurso dalyviai vaizdžiai supažindinti su žymaus pasaulyje lietuvio J. Meko asmenybės, darbų išskirtinėmis detalėmis. Klausydamiesi skaitomo laiško ištraukų, galėjo pasvarstyti, kokių sunkumų teko menininkui patirti esant toli nuo tėvynės. Nuotaika skaidrėjo, kai gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas pasidžiaugė sakydamas – „svečias į namus – Dievas į namus“, linkėdamas gimnazistams, atvykusiems iš Plungės, Klaipėdos, Kretingos, Gargždų mokyklų, drąsiai dalintis savo kūriniais. Džiugią nuotaiką kūrė ir Palangos senosios gimnazijos mokinių muzikinės grupės pasirodymai. Ramumu, pasitikėjimu tuo, ką daro, nuteikė Klaipėdoje gyvenančio poeto Gintaro Grajausko, jaunųjų kūrėjų darbų vertintojo, palinkėjimas pirmiausia patiems vertinti tai, ką sukuria. „Juk tekstai kuriami ne dėl laimėjimų?..“ – padrąsindamas jaunuolius klausė žinomas rašytojas, devynių eilėraščių knygų autorius, įvairių premijų laureatas. Poetas paskaitė keletą tekstų iš naujausio eilėraščių rinkinio „Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms“, apdovanoto Jotvingių premija.
Tada drąsiau ant scenos lipo ir savo kūrybą skaitė gimnazistai. Viena grupė buvo tokių, kurie tik bando kurti, ieško saviraiškos galimybių – jie perskaitė vieną eilėraštį. Kiti, eilėraščių rašymui skiriantys daugiau laiko, pasitikintys eiliavimu, pasidalijo trimis ar penkiais savo darbais. Visi buvo išklausyti.
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos trečiokės Danielė Domeikytė ir Darija Sermontytė taip pat pristatė savo kūrybą, kuri klausytojams leidžia suprasti, ką jauni žmonės pastebi, ką vertina, ko bijo, o kas stebina, džiugina… Savitumas, modernumas, subtilumas – tai ypač dominuoja gimnazistų eilėse! Renginio pabaigoje abi gimnazistės pasipuošė šventės-konkurso „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ laureačių vainikais. Darija dar pelnė ir Palangos senosios gimnazijos bibliotekos įsteigtą prizą, pasak vertintojų, jos eilėraštis artimas rašytojo J. Meko kūrybos stiliui.

Zofija VAITKUVIENĖ
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių