„Jaunųjų vaidykloje“ – teatras jaudino ir įkvėpė originalioms idėjoms

Festivalį vedė Agluonėnų etnografinės sodybos vadovė G. Šutkutė ir Agluonėnų klojimo teatro režisierė A. Krupelytė. Tradiciškai festivalį atidarė dalyvių eisena. Su šūkiais ir skanduotėmis aktoriai žygiavo Agluonėnų gatvėmis. Po apdovanojimų vyko improvizacinės užduotys, jose aktoriai galėjo atskleisti savo improvizacinius gebėjimus.

 

Nebe pirmą kartą Agluonėnų etnografinėje sodyboje vyko Klaipėdos regiono jaunimo teatrų festivalis „Jaunųjų vaidykla“. Šiais metais scenoje pasirodė kolektyvai iš Gargždų, Agluonėnų, Klaipėdos, Rietavo ir Joniškio. Festivalio dalyviai turėjo galimybę sutikti savo kartos kūrėjus. „Bangą“ jie tikino, kad renginyje užsimezgusi aktorių bendrystė ir idėjų apykaita įkvėpė dar labiau pažinti teatro pasaulį.

Žavėjo profesionalumu ir išradingumu

Jau tapo gražia tradicija jauniesiems teatralams gegužės mėnesį burtis į Agluonėnų etnografinėje sodyboje vykstantį jaunimo teatrų festivalį „Jaunųjų vaidykla“. Šiemet jaunieji aktoriai stebino savo originalumu, išmone ir nuoširdumu. Festivalio pradžią skelbė Gargždų krašto muziejaus Agluonėnų jaunųjų tea­triukas su J. Geniušo spektakliu „Jonuko liga“ (rež. G. Šutkutė ir A. Krupelytė). Patriotiškai nusiteikę pasirodė Joniškio kultūros namų teatras „Bendraamžiai“, kurie pristatė jų režisieriaus A. Butkaus kurtą poetinę kompoziciją „Viską jau turiu!“

Patys mažiausieji festivalio dalyviai Klaipėdos Vydūno gimnazijos 4-os muzikos klasės teatras parodė spektaklį-žaidimą „Plaukia sau laivelis” (rež. L. Galkauskienė) ir taip atsigręžė į lietuvių liaudies tradicijas. Rietavo kultūros centro dramos studija „Didžioji T“ (rež. B. Ged­minaitė) žiūrovų širdis užliejo jaukumu, suvaidinusi spektaklį „Nukritęs iš dangaus“. Neeiliniais režisūriniais sprendimais nustebino Gargždų kultūros centro teatro studijos „Kėdės“ spektaklis „Bisetotopija“ (rež. A. Mozeris).

Festivalio organizatorė, Gargždų krašto muziejaus filialo Agluonėnų etnografinės sodybos vadovė Gabija Šutkutė „Bangai“ džiaugėsi, kad kasmet „Jaunųjų vaidyklos“ dalyviai vis labiau žavi profesionalumu, paliečia žiūrovų širdis ir įkvepia domėtis teatru.

Nominacijos – netradicinės

Šiais metais festivalio dalyviai sulaukė netradicinių nominacijų. Agluonėnų jaunųjų teatriukas nominuotas kaip „Linksmų plaučių teatras“, Rietavo „Didžioji T“ – „Teatras su cinkeliu“. Joniškio kultūros namų teatrui „Bendraamžiai“ įteikta nominacija „Ne žodžiais, o darbais tėvynę myli“. O štai Gargždų kultūros centro režisieriui A. Mozeriui įteiktas įvertinimas „Festivalio „Koršunovas“.

G. Šutkutė pasakojo, kad sunkiausia buvo išrinkti teatro numylėtinius. Tad pasitelkta žiūrovų pagalba. Jie metė lapelius su atsiliepimais į teatrų dėžutes ir renginio pabaigoje šios dėžutės buvo sveriamos. Sunkiausia teatro dėžutė ir pelnė „Teatrų numylėtinių“ nominaciją. Žiūrovai numylėtiniais išrinko Klaipėdos Vydūno gimnazijos 4 muzikos klasės teatrą. Jų dėžutė svėrė 141 g. Verta paminėti, kad šie teatralai laimėjo ir „Kylanti teatro žvaigždė“ bei „Tradicijų puoselėtojai“ nominacijas.

„Laisvė ir atsipalaidavimas – viena svarbiausių varomųjų jėgų kūryboje. Džiaugiuosi, kad šį kartą renginys buvo ne konkursas, o festivalis. Galbūt todėl šventė buvo neformali, atvira. Dalyviai nesijautė susikaustę, o atmosferos nekaitino konkurencijos baimė. „Jaunųjų vaidykla“ aktorius dar labiau įkvėpė ieškoti naujų, nestandartinių saviraiškos galimybių teatro pasaulyje. O tikrieji, ilgalaikiai rezultatai anksčiau ar vėliau pasirodys mūsų teatrų repertuaruose“, – renginio naudą „Bangai“ dėstė A. Mozeris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių