Jaunuomenė varžėsi atskleisdama savo talentus


Švenčiant 765-erių metų Gargždų gimtadienio sukaktį, birželio 1-ąją Gargždų atviro jaunimo centro vasaros estradoje turiningai paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena – nuo pat ankstyvo ryto vyko masiniai šokiai, skambėjo dainos, kitos pramogos, kurios tęsėsi iki pat sutemų, kol sceną užvaldė energingieji ir itin laukiami DJ Radistai.

Breikui – išlikęs dėmesys

Breiko varžybų dalyviai džiaugėsi laimėjimu.Šį kartą Gargžduose organizuotos respublikinės jaunimo breiko varžybos „West coast summer war 2018“, kurias surengė Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro breiko studijos mokytoja Enrika Stropienė ir Mantvydas Vaitkevičius (b boy Ozo). Breikas – dinamiškas, ritmiškas šokis, kurio judesiai panašūs į akrobatinius gimnastikos. Jis buvo ypač populiarus praėjusio amžiaus pabaigoje, tačiau išlikęs dėmesys šiam šokiui įrodomas tuo, kad sulaukė įspūdingo skaičiaus dalyvių – net 90. Renginyje teisėjavo profesionalūs breiko specialistai Sane One (Invisible Soul), Gabus (Team Banzai), Grizi (Team Banzai), o aktyvią muziką leido DJ Funky Elegant (Ryga).

Šventėje sulaukta ne tik atstovų iš Gargždų, bet ir iš Klaipėdos, Kauno bei Vilniaus. Varžybose įvairiose amžiaus grupėse pasirodęs jaunimas rodė geriausius savo įgūdžius, tad geriausiojo titulą stengtasi iškovoti nematytais manevrais bei vikrumu.

Parkūras – pirmą kartą

Po breiko pirmą kartą Gargžduose organizuotos parkūro varžybos „Gargždai city open 2018“, kuriose susirinko geriausieji iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Kėdainių, Kauno ir Vilniaus. Šioje rungtyje svarbiausia kiek įmanoma greičiau ir efektyviau patekti iš vienos vietos į kitą, nes viskas aplinkui traktuojama kaip kliūtys, kurias siekiama įveikti pasikliaujant vien savo galimybėmis. Karinės technikos panaudojimas triukų atlikimui tapo išskirtiniu šventės akcentu, kadangi tai pirmas kartas parkūro varžybų istorijoje Lietuvoje.

Penktąją vietą iš geriausiųjų užėmė vilnietis Matas Misiūnas, ket­virtoji vieta atiteko panevėžiečiui Šarūnui Pupeliui, prizinę trečiąją vietą pelnė alytiškis Dovydas Česnuitis, antrąją iškovojo šiaulietis Mantas Gorodeckis, o pirmąją – tradicinis laimėtojas kėdainiškis Titas Valionis. Konkursui buvo įsteigtas ir piniginis fondas – šeštajai vietai atiteko 25 Eur, penktajai – 50 Eur, ketvirtosios vietos laimėtojas gavo 75 Eur, trečiosios – 100 Eur, vicečempionas – 125 Eur, o varžybų nugalėtojas – 150 Eur. Taip pat pirmi penki laimėtojai apdovanoti medaliais ir taurėmis.

Gargždų atviro jaunimo centro vasaros estradoje – žiūrovų gausa.Konkurse – dalyvių gausa

Vienas iš labiausiai lauktų – „Talentų šturmo“ finalinis renginys, kuriame dėl pagrindinio prizo – 300 Eur – kovėsi net 22 dalyviai. Čia geriausius savo gebėjimus nusprendė parodyti muzikinė grupė „Apverstas kryžius“, „Dark moon“, „Kofeinas“, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos šokių kolektyvas „Feel it“, Agnė Jonušaitė ir Ema Taujenytė, grupė „The link“, Deimantė Raudytė, Gargždų muzikos mokyklos dainos studija „Svirplys“, Jogailė Jasevičiūtė ir Mykolas Rimkus, Remigijus Ambotas (Notorijuz), Kornelija Ivanauskaitė, Sigita Sadauskaitė, Romena Lengvinaitė ir Einaras Petniūnas, Veiviržėnų kultūros centro mergaičių duetas ir solistė Justina Dirgėlaitė, Paulius Rimeikis, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro dailės ir dizaino studijų ugdytiniai, Evelina Gečaitė, Edita Saročkaitė, Jurgita Neimontaitė, Emilija Martinkutė ir Milėja Bičkaitytė.

Visų dalyvių pasirodymai buvo skirtingi, kadangi dalis jų dainavo, kiti šoko, todėl dvi valandas trukusį renginį prižiūrėjo ir speciali komisija, kurią sudarė aktorė ir atlikėja Eglė Jackaitė, grupės „Studija“ vokalistė ir „Lietuvos balso“ dalyvė Edita Kundrovaitė, studijos „Grock“ vadovas Linas Švirinas, Nerijus Ruzveltas ir žiūrovų atstovu išrinktas Donatas Vaitekaitis.

„Talentų šturme“ pirmąją vietą ir audringas žiūrovų simpatijas pelnė operinio balso dainininkas dvylikametis P. Rimeikis, Klaipėdos Vydūno gimnazijos moksleivis.Talentingiausias – dvylikametis dainininkas

Trokštančiųjų pelnyti „Talentų šturmą“ pasirodymai buvo gana įvairūs, todėl komisija nusprendė įsteigti ne tik prizines vietas, bet ir specialias nominacijas. Nominaciją už aktualumą pelnė Sigitos Sadauskaitės animacinis filmukas apie patyčių mažinimą, už puikius pasirodymus apdovanotos grupės „The link“ ir „Kofeinas“ bei vokalinis ansamblis „Svirplys“, už puikius rūbus padėkota dailės ir dizaino studijai. Garbingą 3-iąją vietą užėmė akordeonistai Romena Lengvinaitė ir Einaras Petniūnas, 2-ąją – šokėjai Jogailė Jasevičiūtė ir Mykolas Rimkus, o pirmąją vietą ir audringas žiūrovų simpatijas pelnė operinio balso dainininkas dvylikametis Paulius Rimeikis.

Vakaro programą vainikavo DJ Radistų pasirodymas, kuris energizavo puikiai nusiteikusią gausią minią žmonių, o šventiniai fejerverkai, atrodo, gerą nuotaiką pakylėjo iki dangaus.

Robertas MACIUS

„Jauniklių pastogės“ korespondentas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių