JAV paukščių gripo virusas aptiktas pieninių karvių bandoje

Teksase, Kanzase ir Naujojoje Meksikoje (JAV) karvėms pirmą kartą užfiksuotas labai patogeniškas paukščių gripas (LLPG). Simptomai, tokie kaip: sumažėjusi pieno gamyba (laktacija) bei mažas apetitas – daugiausia pasireiškė vyresnio amžiaus melžiamoms karvėms.

Šių metų kovo pabaigoje paimtų mėginių rezultatai patvirtino patogeniško paukščių gripo virusą karvėms. Spėjama, kad jį sukėlė migruojantys laukiniai paukščiai, kadangi buvo gauta informacija iš aplinkinių ūkių apie jų teritorijoje rastus nugaišusius naminius paukščius. Mėginiai buvo paimti ir iš šių paukščių. 

JAV žemės ūkio departamentas praneša, kad komercinis pieno tiekimas rinkai išlieka saugus ir nekelia pavojaus vartotojų sveikatai. Pienui, patenkančiam į rinką taikomi griežti saugos reikalavimai. 

Šiuo metu mokslininkai nėra nustatę, kad Paukščių gripo virusas tapo labiau užkrečiamas žmonėms, todėl dabartinė jo rizika visuomenei išlieka maža.

VMVT specialistai savo ruožtu ragina visuomenės sveikatos institucijas, gamtos apsaugos institucijas, gyvūnų augintojų asociacijas bei kitas suinteresuotas šalis stebėti (LPPG) situaciją ir kilus bet kokiam įtarimui, kad žinduoliai turėjo kontaktą su užsikrėtusiais LPPG paukščiais informuoti VMVT.     

Informacinis šaltinis: Animal and Plant Health Inspection Service. U.S. Departament of Agriculture

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių