„Jei neini į rinkimus, tai paskui nesiskųsk, kad kažkas negerai“, – pilietinę poziciją išsakė rinkėjai

Kovo 19-osios popietę, kai aiškėjo, kad antrajame rinkimų ture Klaipėdos rajono rinkėjai nerodo proveržio, pilietiški gyventojai pakilti nuo sofų ir išrinkti rajono merą ragino socialinėje erdvėje. Nebalsavusiems tokie paraginimai pro vieną ausį įėjo, pro kitą – išėjo. Tačiau sekmadienį po balsavimo pakalbinti rinkėjai akcentavo, jog neatlikęs pilietinės pareigos ir permainų negali tikėtis.

Gargždų 2-osios rinkimų apylinkės pirmininkė Vita Šunokienė pastebėjo, kad šioje apylinkėje tradiciškai didesnis rinkėjų aktyvumas nei kitur.


Aktyvumo proveržio neįvyko
Klaipėdos rajonas po antrojo turo velkasi savivaldos rinkimų turnyrinės lentelės pabaigoje: 41,34 proc. (Lietuvos vidurkis – 48,24 proc.). Dar mažiau nei mūsų rajone balsavo Klaipėdos miesto, Šiaulių, Panevėžio ir kt. rajonuose. Aktyviausi – birštoniečiai, jų balsavo net 65,65.
Gargžduose sekmadienio pavakarę Savivaldybės aikštė – pilnutėlė automobilių. Atrodo, kad galbūt tiek daug rinkėjų privažiavo, bet įspūdis apgaulingas. Iš „Minijos“ kino teatro pasipila žmonių būrys. Tačiau priešais kino teatrą esančioje Gargždų 4-ojoje rinkimų apylinkėje – štilis. Savivaldybės pastato Civilinės metrikacijos skyriuje įsikūrusi apylinkė – priprasta vieta balsuojantiesiems iš anksto, tačiau neįprasta tiems, kurie rinkimuose balsuodavo Gargždų kultūros centre, kuris dabar remontuojamas. 4-osios apylinkės komisijos pirmininkė Jurinda Jasevičienė informavo, kad apie 16 val. iš 2 063 šios apylinkės rinkėjų čia buvo balsavę kiek daugiau nei 22 proc. rinkėjų. Pirmininkė neatmetė prielaidos, kad galbūt kai kurie rinkėjai nelabai domėjosi, kur persikėlė rinkimų apylinkė, nors internete buvo nurodyta.

„Kranto“ progimnazijos sporto salėje įsikūrusi 2-oji rinkimų apylinkė klegėjo vaikiškais balsais. Ne viena jauna šeima čia atėjo balsuoti su savo atžalomis. Tad veiksmas šioje apylinkėje buvo intensyvesnis. Tuo metu pasitaikė, kad žmonės ėjo vienas po kito ir 16.30 val. jau buvo balsavę 1 046 rinkėjai. Rinkėjų sąraše – 3 758.
Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisija sekmadienio pavakarę „Bangą“ informavo, jog antrasis rinkimų turas vyksta darbingai ir ramiai, be pažeidimų, jei yra kokių nesusipratimų, pasiaiškinama ir rinkėjams tuoj atsakoma. Savivaldos rinkimuose per abu turus apygardos komisija iš viso gavo 11 skundų, iš jų antrame ture tik 1. „Manau, kad tai nėra grubūs pažeidimai, daugiausia skundžiamasi dėl rinkimų išorinės reklamos. Dirbame sklandžiai“, – apibendrino apygardos komisijos pirmininkas Z. Bitinas. Galutinius sprendimus dėl skundų priims Vyriausioji rinkimų komisija.

Gargždų 4-osios rinkimų apylinkės pirmininkė J. Jasevičienė sakė, kad šiemet apylinkė savivaldos rinkimuose dirbo Savivaldybės pastate, nes Gargždų kultūros centras remontuojamas.

Linkėjo nuoseklaus darbo
Po balsavimo pakalbinti gargždiškiai Neringa ir Algimantas Girgždžiai kalbėjo, kad puikiai supranta pilietinę pareigą balsuoti: „Tikimės permainų, nebalsuosi – nieko nepakeisi. Jei neini į rinkimus, tai paskui nesiskųsk, kad kažkas negerai.“ Pasak pašnekovų, meras turėtų įsiklausyti, suprasti paprastų žmonių poreikius ir, svarbiausia, pats norėti pokyčių, norėti daryti gera miestui ir rajonui. Jauna šeima sakė, kad dabar akis labiausiai bado nebaigti projektai: autobusų stotis, Kvietinių, Tilto gatvės. „Tačiau matome ir gerų dalykų: Gargždai keičiasi, miestas prižiūrimas, o dar ir daugiafunkcio centro statybos pajudėjo“, – perspektyvomis džiaugėsi Neringa ir Algimantas.


„Pastatyti daugiafunkcį centrą, ne tik jį pradėti, bet ir pastatyti. Mes su vaikais pro šalį važiuodami vis aptariame, kad čia bus baseinas. Tai svarbu, kad įvairūs užsiėmimai būtų mūsų mieste, kad mes pramogoms skirtus pinigus paliktume Gargždams, o ne išvežtume į Klaipėdą“, – po balsavimo kalbėjo gargždiškiai Milda ir Simonas.
„Manau, kad merui svarbu yra sutarti su žmonėmis, kad nebūtų vienašališkų skandalų. Man patinka, kad meras būtų santūrus, ne populistas. Nemėgstu daug kalbančių ir daug žadančių. Esu gargždiškė, daug metų dalyvaujanti kultūrinėje veikloje, tad daug ką žinau, matau. Tikrai džiaugiuosi, kad Gargždai per pastaruosius metus pasikeitė, pagražėjo. Ir mes, žmonės, nenorėkime visko iš karto, netraukime kiekvienas paklodės į savo pusę, tegu darbai būna ne skuboti, bet nuoseklūs“, – rajono politikams linkėjo gargždiškė Virginija.

Klaipėdos rajono rinkėjai ant­rajame savivaldos rinkimų ture rinkosi tarp dviejų kandidatų: Broniaus Markausko (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) ir Justo Ruškio (Lietuvos Respublikos liberalų sąjunga). Dabartinis rajono meras B. Markauskas antrai kadencijai išrinktas ryškia persvara: už jį balsavo 12 628 rinkėjai (71,95 proc.), t. y. 1 950 rinkėjų daugiau nei pirmajame ture. Už J. Ruškį balsavo 4 924 (28,05 proc.), t. y. 834 rinkėjais daugiau nei pirmame ture.


Vilija BUTKUVIENĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių