Jurgio Šaulio draugijos premijos laureatė: „Tai didelė garbė ir atsakomybė“

Jurgio Šaulio draugijos įsteigta premija kasmet skiriama Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleiviui (-ei) už išskirtinį indėlį garsinant gimnazijos vardą, už aukštą pažangumą, pilietinį aktyvumą ir visuomeninę veiklą, premija yra iškilmingai įteikiama Vasario 16-osios minėjimo renginio metu. Abiturientei L. Lygnugarytei minėtos draugijos premiją įteikė gimnazijos direktorė Laima Navickienė. Ji akcentavo, kad Laura tokio įvertinimo nusipelnė už puikius mokymosi pasiekimus, meninę ir visuomeninę veiklą, savanorystę ir gimnazijos vardo garsinimą.

Skatinti bendruomeniškumo, tautiškumo, pilietiškumo, patriotiškumo jausmus – tokia pakilia gaida užsibaigė Vasario 16-ajai skirtas renginių ciklas „Sudainuokime Lietuvą“ Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje.
Visą savaitę ugdymo įstaigos bend­ruomenė dalyvavo įvairiuose renginiuose, pamokose, skaitovų konkurse, stilizuotų kostiumų šou, žygyje. Penktą kartą įteikta ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, diplomato dr. Jurgio Šaulio draugijos įsteigta premija, šiemet ji skirta gimnazijos abiturientei Laurai LYGNUGARYTEI. „Banga“ domėjosi, kokiais pasiekimais didžiuojasi Jurgio Šaulio draugijos įsteigtos premijos laureatė.
Užsiima gausybe veiklų
– Jurgio Šaulio draugijos premija kasmet skiriama Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleiviui už išskirtinį indėlį garsinant gimnazijos vardą, už aukštą pažangumą, pilietinį aktyvumą ir visuomeninę veiklą. Tad kokiomis veiklomis užsiimi ir kokiais pasiekimais džiaugiesi?
– Gimnazijoje dainuoju merginų chore ir ansamblyje, turėdama laisvo laiko dar ir savanoriauju. Stengiuosi aktyviai įsitraukti į gimnazijos veiklas, dalyvauju įvairiuose konkursuose ir olimpiadose, kartais vedu renginius ir pati juose dalyvauju. Visais pasiekimais džiaugiuosi, bet labiausiai džiugina laimėjimas penktosios Lietuvos mokinių etninės olimpiados rajoniniame ir regioniniame turuose, taip pat biologijos olimpiadoje, anglų viešojo kalbėjimo konkurse.
– Ką Tau reiškia būti įvertintai Jurgio Šaulio draugijos premija?
– Iš tiesų nesitikėjau laimėti premijos ir net sužinojusi, kad laimėjau, atrodo, kad vis tiek netikėjau tuo. Buvau labai nustebinta, bet jaučiausi be galo laiminga ir pakylėta už tokį įvertinimą. Tai didelė garbė ir atsakomybė. Man – didžiulis įvertinimas už viską, ką esu padariusi ir pasiekusi, ir dar didesnis paskatinimas toliau veikti ir nenuleisti rankų.
Didžiuojasi esanti lietuvė
– Kas Tave įkvepia siekti savo tikslų?
– Nors man nėra sunku siekti užsibrėžtų tikslų, nes esu gana užsispyrusi, bet, jei pritrūksta motyvacijos, padeda ir labiausiai įkvepia muzika, artimieji, draugai, jų palaikymas. Žinoma, dar ir mano charakteriui būdingas ryžtas, disciplina.
– Kokiomis vertybėmis vadovaujiesi gyvenime?
– Didžiausios mano gyvenimo vertybės yra nuoširdumas, sąžiningumas, dora bei meilė ir šeima. Be šių dalykų neįsivaizduoju savo gyvenimo ir vadovaujuosi jais kasdien.
– Premija įteikta Vasario 16-osios šventėje. Ką Tau reiškia Lietuva?
– Lietuva yra mano tėvynė, mano namai. Tai ypatinga vieta, kuri man reiškia labai daug. Lietuvos gamta man gražiausia, muzika – skambiausia, maistas – skaniausias ir kalba – mylimiausia. Didžiuojuosi galėdama save vadinti lietuve.
Per parą pritrūksta valandų
– Esi abiturientė. Kaip sekasi derinti įvairias veiklas ir mokymąsi?
– Galbūt ne visada pavyksta suderinti mokymąsi, laisvalaikį ir veiklas. Kartais būna per mažai valandų per parą, tačiau man su tuo susitvarkyti labiausiai padeda laiko planavimas ir supratimas, kam kiek laiko galiu skirti, prioritetų suskirstymas.
– Kaip atrodo Tavo laisvalaikis?
– Kartais negaliu nusėdėti vietoje ir turiu ką nors veikti: tvarkausi ar einu į gamtą ar dar ką veikiu. Kartais norisi nieko neveikti, pailsėti ir pažiūrėti serialą. Bet vienas dalykas, kuris visada yra su manimi, tai muzika. Įpratau jos klausytis visada, kai tik galiu, ir taip atitrūkti nuo pasaulio, būti su savimi ir savo mintimis.
Laisvalaikiu taip pat mėgstu gaminti desertus: tortus, pyragus ir panašius kepinius. Tai dar vienas mano atsipalaidavimo, susikaupimo būdas.
– Tapai puikiu pavyzdžiu jaunimui. Ko palinkėtum kitiems jaunuoliams?
– Jaunimui noriu palinkėti kantrybės ir užsispyrimo siekiant savo tikslų, turiningai ir linksmai leisti savo laiką, nes jis eina labai labai greitai, taip pat būti pilietiškiems, mylėti savo šalį ir visada išlikti savimi.
Kalbėjosi Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių