Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių prezidentūra rengiasi naujiems planams

Aut. nuotr.: naujasis Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių prezidentas A. Dargis nusiteikęs entuziastingai, tuo labiau, kad gerų patarimų, pagalbos niekada neatsisako suteikti buvusi prezidentūros lyderė, dabar jau abiturientė A. Norvaišaitė.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių prezidentūra šią savaitę ketina peržvelgti ateities veiklos planus. Neseniai išsirinktas naujasis gimnazijos mokinių prezidentas Armandas Dargis nusiteikęs entuziastingai, tuo labiau, kad gerų patarimų, pagalbos niekada neatsisako suteikti buvusi prezidentūros lyderė Austėja Norvaišaitė.


Vieni kitiems padeda
Dvyliktokė Austėja sako, kad šiais mokslo metais norėjusi daugiau dėmesio skirti artėjantiems abitūros egzaminams bei savo svajonei – mergina ketina studijuoti aktorystę. „Tebesu gimnazijos moksleivių prezidentūros narė, tad ir toliau dalyvausiu veikloje, kiek reikės, padėsiu įsivažiuoti ir Armandui“, – mentorės vaidmens nesikrato Austėja.
Mokinių prezidentūros prezidento posto siekė du kandidatai. Rinkimų finišo tiesiojoje sėkmė lydėjo Armandą. Jis svarsto, kad galbūt jo išsakytos idėjos buvo labiau priimtinos mokyklos bendruomenei nei kito pretendento. „Siekiu, kad gimnazijoje būtų kuo daugiau neformalių, laisvesnių renginių. Štai, pavyzdžiui, pasiūliau į mokyklą ateiti apsirengus 90-ųjų metų stiliumi“, – šypsodamasis pasakoja naujasis mokinių prezidentas Armandas. Jis nėra naujokas prezidentūros veikloje: jau metus aktyviai talkino ruošiant vaizdo siužetus, darant plakatus, derino garso aparatūrą. Gimnazisto stichija – informacinės technologijos, kurias žada ateityje studijuoti. Vaikinas padeda ir pedagogams, jei tik prireikia jo žinių naujųjų technologijų srityje.
Praėjusias metais gimnazijoje mokėsi keli aukštesniųjų klasių moksleiviai iš Ukrainos. „Puikiai sutarėme. Šiemet jų jau nebėra, išvyko atgal į Tėvynę. Mokykloje dabar mokosi tik jaunesniųjų klasių mokiniai ukrainiečiai, tad prezidentūros veikloje dėl savo amžiaus jie nedalyvauja“, – pasakojo Austėja.


Šventėje lauks išbandymai
Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių prezidentūra dar nėra pasitvirtinusi detalaus šių mokslo metų veiklos plano, juk ką tik prezidento rinkimų šuoras praėjo. Tačiau akivaizdu, kad įvairių veiklų tęstinumą prezidentūra vykdys ir ateityje.
„Spalio mėnesio planuose – rudenį laukiamiausias renginys mokykloje yra Helovino šventė. Jau manęs klausinėjo ir mokiniai, ir pedagogai, o kaip šiemet bus?“ – sakė Armandas.
Karantinas buvo nutraukęs anksčiau gimnazijoje linksmai gyvavusią Helovino tradiciją. „Kiekvienais metais sugalvodavome kažką naujo. Nėra taip, kad vien tik persirengiame tokiai šventei būdingais kostiumais: tai tik dalis atrakcijos. Visos klasės gauna skirtingas užduotis. Tai – tarsi smagios išradingumo varžybos“, – paaiškina Austėja.
Šiemet šventė prasidės vakare, jau sutemose, Helovino mėgėjams teks išbandyti savo drąsą pabėgimo kambariuose.


Istorinė atmintis – gyva
Abu gimnazijos mokinių prezidentūros atstovai pripažįsta, kad tokie smagūs, lengvesnio pobūdžio renginiai paprasčiau sutraukia nemažai dalyvių. „Tačiau mūsų gimnazistai aktyviai dalyvauja ir istorinės atminties renginiuose: Sausio 13-osios minėjime giedame Lietuvos himną prie Laisvės paminklo, Vasario 16-oji mums svarbi ir tuo, kad mokykla pavadinta Nepriklausomybės Akto signataro Jurgio Šaulio vardu, Kovo 11-oji gimnazijoje taip pat svarbi data, esu ir pati tokiame renginyje dainavusi“, – atkreipia dėmesį Austėja akcentuodama, kad nėra paprasta organizuoti renginius po karantino, reikia ieškoti vis išraiškingesnių formų siekiant sudominti bendraamžius.
„Karantinas itin sustiprino mokinių individualizmą, gyvenimą tik savo komforto zonoje, kuri dažniausiai baigiasi ties kompiuterio ekranu“, – samprotauja gimnazijos prezidentūros atstovai.
Pašnekovai pasidžiaugė, kad gimnazijoje vyrauja pagarba tarp mokinių ir mokytojų, bendraujama neformaliai, nevengiama atvirai padiskutuoti. Tad nesą nuostabu, jog galbūt ir dėl to kai kurie mokinių prezidentūros nariai ateityje pasirenka studijuoti pedagogiką.

Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių