Justas Ruškys: Klaipėdos rajone atgyja viešosios erdvės

Gerėjant orams, vis daugiau laiko praleidžiame lauke. Pasivaikščiojimams, susitikimams ir poilsiui dažnas pasirenka viešąsias erdves. Viešoji aplinka mūsų kasdienybėje ypač svarbi, todėl džiaugiuosi, kad Klaipėdos rajonas vasarą pasitinka su pokyčiais – intensyviai tvarkomomis ir gražėjančiomis erdvėmis.

Darbai jau vyksta Vėžaičių dvaro parko teritorijoje.

Naujomis spalvomis šį pavasarį pražydo Gargžduose Klaipėdos g. esanti pėsčiųjų alėja. Praėjusiais metais čia vykdyti želdinių pertvarkymo darbai – pasodinti daugiamečiai augalai, kurie miestiečius ir svečius savo žydėjimu džiugins iki vėlyvo rudens. Taip pat šiemet Gargždai dabinsis ir vienmetėmis gėlėmis – miesto erdves papuoš net 150 lovelių su rožinės, raudonos, baltos bei mėlynos spalvos gėlių deriniais, kuriuose dominuos pelargonijos. Už didžiulį indėlį gražinant ir puoselėjant miestą dėkoju Gargždų seniūnijai. Taip pat kviečiu savo erdves puošti ir gyventojus bei verslininkus ir taip drauge kurti jaukesnį Gargždų veidą.

Permainomis jau džiugina ir pasikeitusi Kvietinių g. Gargžduose. Nuo Klaipėdos g. iki parko galima nueiti naujais pėsčiųjų takais, dviratininkai saugiau važinėja į kitą gatvės pusę perkeltu dviračių taku. Rekonstruota ir važiuojamoji gatvės dalis. Rangovas pagal pastabas dar tvarko trūkumus, tačiau darbai jau eina į pabaigą. Pėsčiųjų takai su apšvietimu, kurių labai trūko, jau įrengti ir prie „Vaivorykštės“ gimnazijos. Ir toliau dirbsime šioje teritorijoje, kad būtų sutvarkytos vietos, kur mes ir gyventojai matome bėdas.

Dar vienas džiuginantis projektas – Vėžaičių dvaro parko teritorijos pritaikymas viešiesiems poreikiams. Jau vyksta darbai ir bus atnaujinta daugiau nei 38 tūkst. kv. metrų teritorija. Joje atsiras įvairių paskirčių zonos, pritaikytos aktyviam ir pasyviam poilsiui bei renginiams, su atnaujintu pėsčiųjų taku per Skinijos upelio slėnį, suoliukais, dviračių stovais, šiukšliadėžėmis. Taip pat su įrengtais naujais ir atnaujintais esamais pėsčiųjų takais bei jų apšvietimu, vaikų žaidimų, lauko treniruoklių aikštelėmis, lauko šachmatų, stalo teniso stalais, mankštų zona. Iš aukštutinio dvaro parko į Skinijos upelio slėnį, kuriame bus stacionari pakyla-scena, ves nauji laiptai.

Beje, Vėžaičiuose gerės ir infrastruktūra. Atnaujinimo darbai jau vyksta Turgaus aikštėje, tvarkoma Liepų g. Joje iki miestelio kultūros centro bus paklota asfalto danga. Be to, palei Liepų g. iki Skinijos g. bus įrengtas šaligatvis, o atkarpoje nuo Gargždų iki Skinijos g. – automobilių stovėjimo vietos.

Užsukusieji į Gargždų parką, manau, taip pat pastebėjo pokyčių. Praėjusiais metais buvo pradėti parko tvarkymo pirmojo etapo darbai ir jau įrengti nauji pažintiniai takai, pakopinis takas, tinklinio aikštelė, sutvarkyta Minijos pakrantė, čia įrengti suolai-gultai, taip pat pasodintas vyšnių sodas. Darbai bus tęsiami ir toliau. Antrojo etapo metu planuojama įrengti apšvietimą, suoliukus, dviračių stovus, amfiteatrą, vaikų žaidimų aikštelę, tiesti naujus takus. Daugelio pamėgtas Gargždų parkas taps dar patrauklesne erdve, pritaikyta įvairioms veikloms.

Priekulėje toliau tęsiami Klaipėdos ir Žalgirio g. kapitalinio remonto darbai. Taigi ne tik bus sutvarkyta pagrindinė miesto arterija, bet ir teritorijos aplink ją. Taip pat pradėti vykdyti Priekulės miesto atvirų viešųjų erdvių tvarkymo darbai. Pirmojo etapo metu teritorijoje palei Miniją bus įrengtas šeimos pramogų skveras, bus sutvarkytos dvi teritorijos palei Žalgirio g., pertvarkomos senosios ir dabartinės turgavietės teritorijos, taip pat teritorija, esanti Naujosios ir Amatų g. sankirtoje. Prie Minijos ir Turgaus g. jau matyti intensyvūs darbai, kitur jie vyks po archeologinių tyrimų.

Priekulėje laukia ir daugiau gražių pokyčių. Kitu etapu planuojama tvarkyti teritoriją prie paminklo „Priekulei 450“, Žalgirio g. bus įrengta šunų vedžiojimo aikštelė, automobilių stovėjimo aikštelė, įrengtas viešasis lauko tualetas, pėsčiųjų takai, suoliukai su šiukšliadėžėmis, dviračių stovai bei apšvietimas. Aktyvaus poilsio entuziastus džiugins šalia tako įrengti sporto įrenginiai. Klaipėdos g. „Istorinėje alėjoje“ numatyta įrengti daugiamečių želdynų kompozicijas, pasivaikščiojimo takus, suoliukus bei šiukšliadėžes, apšvietimą.

Neabejoju, kad Klaipėdos rajono gyventojai pastebėjo vykstančias permainas. Viliuosi, kad įgyvendinamų darbų rezultatas atpirks jų metu patiriamus nepatogumus – mūsų gyvenvietės, jų erdvės bus ne tik gražesnės, bet ir patogesnės bei saugesnės.

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-751.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių