Ką savaitgalį veikti Birštone? Lankytinos vietos ir festivalis, kviečiantis diskutuoti

Vasara – puikus metas ne tik keliauti užsienyje, bet ir geriau pažinti Lietuvą. Daugybė šalies miestų ir miestelių garsėja unikaliais kampeliais, stebina gamta, o taip pat siūlo įvairių renginių visai šeimai. Viena iš tokių vietų – Birštonas. Šis kurortas – ne tik mineralinio vandens gimtinė, bet ir daugybės lankytinų vietų ir renginių miestas. Šiemet jau ketvirtąjį kartą jis taps ir vienintelio Lietuvoje diskusijų festivalio „Būtent!“ namais. Apie tai, ką verta pamatyti ir patirti Birštone, pasakoja Rūta Kapačinskaitė, Birštono turizmo informacijos centro direktorė.

Pasak Birštono turizmo informacijos centro vadovės Rūtos Kapačinskaitės, Birštonas siūlo daugybę smagių veiklų – ir ramybės, ir aktyvių pramogų išsiilgusiems, o taip pat ieškantiems, kur praleisti savaitgalį su šeima. Čia taip pat vyksta daugybė festivalių, sporto renginių ir kitų iniciatyvų.

„Puiki Birštono miesto infrastruktūra, gausu apgyvendinimo ir maitinimo įstaigų, nuostabi gamta, daug žalumos, vandens telkinių. Miestas įsikūręs beveik pačiame Lietuvos centre, todėl jį lengva pasiekti vykstant kone iš bet kurios šalies vietos, o pasiekus – užtikrinamas patogus judumas. Čia organizuojant festivalius, sporto ar kultūros renginius, nedideli atstumai yra pasiekiami pėsčiomis, dviračiu ar elektriniu paspirtuku vos per kelias minutes“, – miesto privalumais dalijasi R. Kapačinskaitė.

Miestas – diskusijų festivalio „Būtent!“ sostinė

Rugsėjo 2-3 dienomis Birštone jau ketvirtąkart vyks ir diskusijų festivalis „Būtent!“ – atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – suvienyti visuomeniškus piliečius, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų ir politikos atstovus valstybei aktualių klausimų sprendimui. Siekiama, kad renginys taptų bendros valstybės vizijos kūrimo vieta, kuri suteiks įkvėpimo realiems verslo ir politikos sprendimams.

„Festivalis „Būtent!“ yra vieta, atviram pokalbiui kviečianti visus, norinčius išsakyti savo nuomonę bei išklausyti kitą, o galiausiai – prieiti abipusį sutarimą. Vienas iš pagrindinių festivalio tikslų – parodyti, kad svarbūs valstybei sprendimai yra neatsiejami nuo požiūrių įvairovės bei skirtingų nuomonių įtraukimo į svarstymą, – kalba Arnas Marcinkus, vienas festivalio organizatorių. – Tikime, kad festivalis ir vėl bus puiki vieta ne tik kokybiškai diskusijai, bet ir šeimos savaitgaliui – renginyje bus dedikuotos erdvės vaikams ir net augintiniams.“

„Būtų sunku rasti birštonietį, nė karto nesilankiusį šiame diskusijų festivalyje, kuris jau tapo gražia kasmetine tradicija – ankstyvą rudenį susitikti Vytauto parke ir dalyvauti intelektualiose diskusijoje visuomenei rūpimomis ir aktualiomis temomis. Tokių kokybiškų ir išskirtino turinio festivalių Lietuvoje nėra daug, todėl didžiuojamės, kad festivalis „Būtent!“ vyksta būtent Birštone“, – džiaugiasi Birštono turizmo informacijos centro vadovė R. Kapančinskaitė.

Šių metų festivalyje laukia 9 erdvės su daugiau nei 300 pranešėjų ir daugiau nei 80 diskusijų valstybei ir visuomenei aktualiais klausimais, tokiais kaip energetinis saugumas, civilinė sąjunga, karas Ukrainoje, skaitmeninė transformacija, jaunimo įtraukimas, emocinė sveikata darbeir kiti. Tarp pranešėjų – Krašto

apsaugos ministras dr. Arvydas Anušauskas, televizijos laidų, konkursų ir renginių vedėjas Arūnas Valinskas, kunigas Julius Sasnauskas, kulinaras Gian Luca Demarco, ekonomistas Nerijus Mačiulis, poetas, prozininkas, psichologas ir filosofas Liutauras Degėsys, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsenir kiti, o taip pat ir svečiai iš užsienio.

Ieškantiems ir ramybės, ir aktyvių pramogų

Besilankantieji festivalyje taip pat gali praturtinti savo kelionę ir apsilankymu ypatingose Birštono vietose. Anot R. Kapačinskaitės, kone didžiausias Birštono miesto akcentas – Birštono apžvalgos bokštas.

„Tai – aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Įveikus 300 bokšto laiptelių, lankytojams atsiveria ypatingas gamtos perlas – didžiausios Lietuvos upės – Nemuno – kilpos. Nemunas matomas iš abiejų pusių, todėl atrodo, lyg būtume tarp dviejų upių“, – pasakoja R. Kapačinskaitė.

Kita puiki vieta, pasak jos, – Vytauto Jurgio Meškos parkas, įkurtas 25 hektarų miške neiškirtus nė vieno medžio. Čia įrengti sporto, skulptūrų, dviračių ir poilsio takai. Parką galima lengvai pasiekti ir vaikštinėjant Birštono Nemuno krantine. Dar viena unikali vieta – istorinis Žvėrinčiaus miškas. Jame prieš daugiau nei 500 metų pramogaudami medžiojo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai. Šiandien miške įrengtas žiedinis 12 km ilgio asfaltuotas pėsčiųjų ir dviračių takas, poilsiavietės ir treniruoklių aikštelės. Ir tai, sako R. Kapačinskaitė, tik dalis maža dalis lankytinų vietų mieste.

Ji priduria, kad Birštone taip pat gausu vietų, susijusių su miesto šerdimi – mineralinio vandens šaltiniais: „Labiausiai kurorto lankytojus stebina mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“, 50–80 m spinduliu aplink save sukuriantis jūrinį klimatą. Atviras vandens garinimo paviljonas ir pušyno oras padeda įveikti kvėpavimo takų ligas. Šalia veikia ir dvi mineralinio vandens biuvetės, kur galima atsigaivinti ir paragauti mineralinio vandens.“

Visiems, besilankantiems Birštone, R. Kapačinskaitė pataria pasinaudoti mobiliąja programėle „VisitBirstonas“ – joje galima rasti lankytinas vietas, maršrutus, maitinimo ir apgyvendinimo įstaigas mieste ir patogiau susiplanuoti savo savaitgalio kelionę viename gražiausių Lietuvos miestų.

1 Komentaras

  • Birštone iš tiek yra gausybė lankytinų vietų, kurias naudinga būtų aplankyti kiekvienam, jei domina daugiau lankytinų vietų mūsų šeimos atradimas 7 lankytinos vietos Lietuvoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių