Kaip ir kada leidžiama perkelti gandralizdžius

Asociatyvi nuotr.

Kovo pradžioje į Lietuvą pradėjo grįžti gandrai. Aplinkos apsaugos agentūros specialistai primena, jeigu gandrų kaimynystė nepageidaujama, gandralizdžių perkėlimą galima atlikti nuo sausio 1 d. iki kovo 31 d. arba nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d.
Nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. gyventojai privalo leisti gandrams ramiai išsiperėti ir užauginti jauniklius jau esančiuose gandralizdžiuose.
Kokiais atvejais galima perkelti lizdus? Aplinkos apsaugos agentūra išduoda leidimus ardyti ar perkelti paukščių lizdus, jei gandrų kaimynystė kelia pavojų žmonių sveikatai ir saugai, oro saugai, daro žalą pasėliams, naminiams gyvuliams, miškams, žuvų ištekliams, akvakultūrai ir vandenims, kelia grėsmę floros ir faunos apsaugai ir kt.
Kokia gandralizdžių perkėlimo procedūra? Jei iš anksto planuojate perkelti gandrų lizdą, turite kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą užpildę rekomenduojamą formą. Ne ilgiau nei per 30 kalendorinių dienų agentūros specialistai patikrins prašymo duomenis, parengs leidimo projektą, esant poreikiui suderins jį su suinteresuotomis institucijomis. Teikiant prašymą būtina nurodyti, kur tiksliai bus perkeltas gandralizdis ar įrengta dirbtinė lizdavietė. Jeigu gandralizdis yra ant elektros oro linijos atramos ir (ar) bus perkeliamas ant kitos atramos, reikia nurodyti šių atramų numerius ir pateikti AB „Energijos skirstymo operatorius“ pritarimą dėl perkėlimo darbų ir nurodyti suderintą darbų vykdytoją.
Leidimas galioja tik tais kalendoriniais metais, kuriais buvo išduotas, todėl svarbu atkreipti dėmesį į leidimo galiojimo truk­mę.
Gavus leidimą visą laukinio paukščio lizdo medžiagą ar jos dalį būtina perkelti į kitą vietą artimoje aplinkoje (ne toliau kaip 100 metrų nuo pirminės lizdo vietos) arba ant artimoje aplinkoje įrengtos gandrams tinkamos dirbtinės lizdavietės arba pritaikyti lizdo aplinkos sąlygas, kad laukiniai paukščiai toliau perėtų toje vietoje arba ne toliau kaip 100 metrų atstumu nuo pirminės laukinio paukščio lizdo vietos ir perėjimas būtų jiems saugesnis arba darytų mažiau žalos ūkinei veiklai.

Pagal Aplinkos apsaugos agentūros inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių