Kaip išsirinkti žirkles, kad jos būtų pritaikytos saugiam naudojimui

Darželiams, mokykloms, biurams ir kitoms įstaigoms bei šeimoms reikalingos žirklės. Kai reikia pjaustyti popierių, karpyti daiktus ir pan., tai yra labai praktiškas dalykas. Pjovimo kokybė priklauso nuo jūsų naudojamų žirklių, todėl verta investuoti į patikimas, kokybiškas ir puikias žirkles. Ieškote to? 

Yra įvairių dydžių ir tipų bei įvairaus naudojimo žirklių. Palyginti su kitomis plokščių medžiagų dalijimo priemonėmis, jos yra saugios, todėl naudojamos biuruose ir švietimo įstaigose. Kairiarankiai taip pat gali naudoti žirkles, kurios yra pritaikytos būtent jiems. 

Kaip tinkamai naudotis žirklėmis?

Žinoma, visi suaugę žmonės žino, kaip reikia taisyklingai naudotis žirklėmis, peiliais ar kitais aštriais daiktais, tačiau ne visi vaikai tikrai žino, kas yra atsargus elgesys su žirklėmis. Prieš pradedant vaiką leisti į ugdymo proceso įstaigą svarbu jį išmokyti visko apie saugų elgesį, nes mokykloje ar darželyje yra ne vienas vaikas, dėl to svarbu, kad jie vienas kito nesužeistų.

  • Pirma taisyklė perkant vaikams žirkles yra pirkti būtent tokias, kurios bus ne tik spalvingos ir gražios, bet ir turės apsauginį dangtelį, kuris apsaugos vaiką nuo įsidūrimo, jei žirklės nebus padėtos į reikiamą vietą. Tokios žirklės apsaugo nuo daugybės problemų ir leidžia visiems jaustis saugiai.
  • Antra taisyklė, kuria reikia vadovautis yra ta, jog su žirklėmis negalima vaikščioti. Jei vaikas žinos šią taisyklę, jis bus apsaugotas nuo daug pavojų, nes eidamas vaikas gali užkliūti už žaislų ir taip susižeisti.
  • Jei norisi žirkles paskolinti draugui, jas privaloma paduoti taip: tas, kuris paduoda, turi žirkles paimti kita puse ir leisti draugui atsargiai paimti įdedant pirštus į jų skylutes žirklėse. Taip būsite užtikrinti, kad draugas nesusižeis.
  • Dirbant su žirklėmis turi būti ramybė ir tyla, nes reikia susikaupti, kad netyčia vaikas neįsikirptų.

Į ką atkreipti dėmesį, kuomet perkate žirkles vaikui

Kadangi yra didelis pasirinkimas žirklių, suprantama, kad sunku išsirinkti. Dėl to reikia rinktis, kad žirklės būtų gražios, su mylimais filmo ar filmuko personažais, tačiau tai tik pirmasis kriterijus, kuris yra mažiausiai svarbus. Svarbiausia, jog žirklės vaikams būtų saugios naudoti ir patikimos, kad vaikas netyčia nesusižeistų. Pirmosios žirklės turi būti visiškai nepavojingos, kad vaikas galėtų su jomis susidraugauti. Atkreipkite dėmesį, jog žirklės turi būti tokios: 

  • Žirklių rankenos specialiai sukurtos taip, kad tilptų vaiko rankoje, kad mažasis galėtų jas patogiai paimti ir su jomis atlikti įvairias užduotis bei darbelius. Svarbu, kad žirklės nebūtų per didelės, nes su jomis bus nepatogu dirbti.
  • Taip pat ašmenų galai privalo būti užapvalinti saugiam naudojimui, kad jūs ir jūsų vaikas jaustumėtės saugūs, nes niekas nenori nelaimingų atsitikimų.
  • Svarbus ir reguliuojamas ašmenų įtempimas, kad būtų galima patogiai ir sklandžiai su žirklėmis atlikti skirtas užduotis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių