Kalbos dovana endriejaviškę veda į pramogų areną

Endriejavo pagrindinėje mokykloje besimokančios Paulos Vainoriūtės pilna visur: ji veda renginius, juos organizuoja, aktyviai dalyvauja pamokose ir jau yra tapusi pavyzdžiu aktyviems bendraamžiams. Tačiau užvis labiausiai juos žavi Paulos gebėjimas raiškiai dėstyti protingas mintis ir bet kurioje situacijoje apginti savo nuomonę. Ne veltui neseniai vykusiame eurodebatų projekte endriejaviškė tapo lydere ir atstovavo Klaipėdai renginio finale Vilniuje.

Plepė nuo vaikystės

Komunikabilumu apdovanota Paula prisipažįsta plepi buvusi nuo mažumės. „Vos pradėjau kalbėti, tėvai nebeatsigindavo mano klausimų, prašymų. Kiek save pamenu, buvau plepė. Nors kai kuriuos ši mano savybė gali erzinti, aš ja labai džiaugiuosi ir vertinu kaip talentą“, – pasitikėjimo savimi nestokoja P. Vainoriūtė. Iškalbą mergina nuolat tobulina ir nors tėra 10 klasėje, kryptingai juda savo tikslo link – siekia geresnių rezultatų pramogų vadybos srityje. Apie šį siekį Paula žinojo dar būdama penktokė.

Pirmą kartą ant scenos Paula užlipo būdama vos 6-erių metų. Jaudulys tada nugalėjo, ir mergaitė savo pasirodymu nesužibėjo, bet pajuto dėmesio trauką. Už tai, kad sceninę baimę pamečiui pavertė malonumu, mergina dėkinga lietuvių kalbos mokytojai Laimai Kazragienei: „Ji išmokė mane scenos kultūros ir padėjo siekti net respublikinių laimėjimų.“

Mergina yra aktyvi jaunimo organizacijos „Sūkurys“ narė, mokyklos seniūnų tarybos narė ir taip pat dalyvauja miestelio bendruomenės veikloje. Endriejavą mylinti mergina tikina, kad ir aukštojo mokslo sieks tik gimtojoje šalyje, mat yra patriotė. Jos svajonė – studijos Muzikos ir teatro akademijoje, bet iki tol Paula dar turi apsispręsti, kurią gimnaziją rinksis baigusi Endriejavo pagrindinę – Rietave ar Gargžduose. „Drąsiai atkertu, kad mano mokykla Endriejave yra tikrai puiki švietimo įstaiga, kur kiekvienam norinčiam yra sudarytos puikios galimybės visokeriopai siekti rezultatų. Mažo miestelio mokykla turi begalę pliusų ir daug kur yra pranašesnė už didžiules miesto mokyklas“, – įsitikinusi dešimtokė.

Diskusijos – globalios

Paulos pasiekimais Endriejavo pagrindinė mokykla pastarąjį kartą džiaugėsi vasario pabaigoje. Mergina dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos (JEK) narių įgyvendinamo projekto „Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“ renginių cikle ir Klaipėdoje iškovojo teisę atstovauti miestui finale. Renginyje debatininkai išreiškė savo nuomonę dviem temomis: pabėgėlių integracijos tema „Mano miestas atviras visiems“ ir skaitmeninės rinkos tema „Keisti pasaulį galiu neišeidamas iš namų“.

„Esu labai emocionalus žmogus, tad stengiausi parodyti, kokie jausmai verda manyje, ir taip pritraukti žiūrovų bei komisijos dėmesį“, – prisipažino mergina. Beje, Klaipėdoje debatuose ji rungėsi su vienintele varžove ir visgi pelnė komisijos simpatijas. Vilniuje Paula dar rungėsi pusfinalyje, bet į finalą nepateko. „Užtat buvau pastebėta kaip gabi renginių vedėja. Komisijos narys aktorius ir humoristas Mantas Stonkus man net pasiūlė vesti mokymus apie garsų kalbėjimą. Paties renginio vedėjas pažadėjo, kad man nepatekus į finalą leis vesti tos dienos renginį. Taip ir nutiko – penkioms minutėms okupavau sceną“, – apie sugebėjimą patraukti dėmesį pasakojo endriejaviškė.

Eglė ŽADEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių