• 8 rugpjūčio, 2022
|

Kalėdinės jaunimo dovanos: svarbu jaustis mylimam

Šventinis laikotarpis žavus bendryste su šeima, malonus pramogomis, laukiamu sniegu bei gera nuotaika. Nors kalbame, kad kalėdinių dovanų kiekius turėtume mažinti, tačiau juk taip gera savo artimuosius nudžiuginti viena kita smulkmenėle. Sunkiausia dovanų ieškoti jaunimui, kuris, atrodo, turi viską. „Jaunimo erdvė“ dalijasi idėjomis, kuo nudžiuginti šiais metais.

Idėjomis gelbsti internetas

Internetinėje erdvėje galima rasti įvairių idėjų, ką dovanoti jaunuoliams. Svarbu prieš perkant gerai pamąstyti apie žmogaus pomėgius: galbūt domimasi fotografija, naujausiomis technologijomis, menu, knygomis ar kulinarija? Ant lapo pravartu susirašyti įvairius variantus bei nustatytą biudžetą. Pasidarius sąrašą galima jį vis papildyti, o vėliau nuspręsti, ką dovanosite.

Tarp jaunimo šių metų tendencijos šiek tiek keičiasi: Kalėdoms nebesirenka materialių daiktų, tokių, kaip ausinės, telefonai ar rūbai, labiau vertina originalias dovanas ar patirtis. Štai abiturientas Mindaugas Tamulaitis teigia mėgstantis dovanų gauti patirtis bei geras emocijas: „Savo artimesniems draugams dovanas rinkti nėra sudėtinga, nes žinai pomėgius, kas patinka, galima dovanoti ir šmaikštesnes dovanas, kas tiesiog sukeltų juoką.“ Jam pritaria ir gimnazistė ketvirtokė Erika Greivytė, mananti, jog patirtis – daug vertingesnė. „Pati labiau norėčiau gauti nuoširdžias, rankų darbo dovanas, kurios darytos iš širdies. Materialios dovanos man asocijuojasi su dovanų dovanojimu iš pareigos, reikalo. Patirtis yra dalykas, kuriuo gali naudotis visą gyvenimą“, – teigia moksleivė.

Naudinga praversti ir ateinančių renginių sąrašą. Šiais bei kitais metais Klaipėdoje ir Gargžduose numatoma daugybė renginių jaunimui – nuo įvairių filmų pristatymų iki koncertų bei degustacijų. Internetinėse svetainėse galima išrinkti tokias dovanas, kaip vakarienė tamsoje, apsilankymas iliuzijų kambaryje, bilietai į kiną. Tai puikios alternatyvos kiek banaliems ir neasmeniškiems dovanų čekiams.

Kliūtis – kuklūs finansai

Jaunuoliai dovanas pradeda rinkti kiek anksčiau, tad ir patys pradeda galvoti, ko norėtų Kalėdoms. Gimnazistė Marija Šliuožaitė pasakoja, jog jaunimui šventinį laikotarpį apsunkina finansai. „Idėjų atžvilgiu tikrai nėra sunku, mat savo draugus pažįstu kaip nuluptus. Vienintelė problema, su kuria, ko gero, susiduria paaugliai, – finansai. Dėl jų dovanų ieškojimas tampa sudėtingas, tenka apsistoti ties labiau simboliniais dalykėliais“, – dalijasi moksleivė. Marija prisipažįsta, jog pačios sąrašas Kalėdų Seneliui būtų ilgas: „Ne dėl to, kad labai norėčiau materialumo, tiesiog šiais metais iš naujo atradau daug pomėgių. Pavyzdžiui, ilgai buvau pamiršusi meilę piešimui, nes tas procesas ėmė labiau asocijuotis su dailės pamokomis, tad visas malonumas buvo išblėsęs. Bet ir vėl pradėjau tuo užsiimti, todėl tikrai apsidžiaugčiau gavusi piešimo, tapybos reikmenų arba kitų menininkų darbų, leidinių.“

Kuria draugišką atmosferą

Dvyliktokė Erika Greivytė teigia, jog dovanoti svarbu: „Taip galiu parodyti, jog žmogus man rūpi, man svarbus, taip pat, kai man dovanoja, galiu jaustis prisiminta, mylima.“ Jai antrina ir M. Šliuožaitė, teigianti, jog malonu pasijausti įvertintai bei kurti draugišką atmosferą. „Nors niekada nesureikšminu dovanų kainos, man išties svarbu jas dovanoti, o todėl – ir gauti. Kadangi pati į dovanas įdedu daug laiko ir energijos, visada tikiuosi gauti tą patį atgal. Tai puiki proga parodyti draugams, kad juos pažįstu ir girdžiu“, – apie dovanų svarbą kalba jaunuolė. Vis dėlto kai kurie dovanų keitimosi nesureikšmina. „Labiau laikau kaip tradiciją, įprastą dalyką tam tikromis progomis kaip gražų gestą“, – pasakoja M. Tamulaitis.

Kalėdos daugumai itin stebuklinga ir graži šventė, tad stengiamasi ją sutikti su svarbiausiais žmonėmis – šeima. Gimnazistai vieningai sutaria, jog būtent taip ir praleis Kalėdas. „Šias Kalėdas praleisiu kaip kiekvienais metais, tai lyg tradicija, Kūčių vakarą būsiu su šeima, pasidarysime šeimos vakarą, o Kalėdų dieną būsiu su artimais draugais ir giminaičiais“, – planais dalijasi E. Greivytė.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Jaunųjų korespondentų klubo narė

Justo KASPARAVIČIAUS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių