• 8 rugpjūčio, 2022
|

Kalėdiniai karnavalai mokyklose – tik prisiminimuose

Kalėdiniai karnavalai anksčiau būdavo vienas smagiausių būdų užbaigti metus ir pajausti šventinę dvasią. Dėl koronaviruso pandemijos mokyklos dirba nuotoliniu būdu, tad tradiciniai karnavalai lieka tik gražiuose prisiminimuose. „Jaunimo erdvė“ teiraujasi rajono gimnazijų atstovų, kaip laukiant švenčių prisitaikoma prie naujų sąlygų.

Šventę rengdavo moksleiviai

Dažniausiai pasiruošimas kalėdiniams karnavalams paliekamas moksleivių valiai. Tai teigia ir gimnazijų atstovai. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos prezidentas Emilis Jonušauskas pasakoja, jog karnavalus rengia mokyklos prezidentūra, o jei ji neaktyvi – abiturientai. „Pirmosios mintys kyla po rudens atostogų. Tai būdavo apie 1,5 mėn. darbas, bet aktyviausia veikla būdavo likus dviem savaitėms iki karnavalo“, – ankstesne patirtimi dalijasi prezidentas.

Jam antrina ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos prezidentė Areta Petrauskaitė, teigianti, jog nuo pat gruodžio pirmos dienos mokykloje prasidėdavo šurmulys dėl karnavalo. „Užpraeitais metais organizavo gimnazijos teatro studija „Savi“, o iki tol – mokyklos prezidentūra. Kiek pamenu, vyravo tema „Gautas iškvietimas“, – pasakoja abiturientė.

Štai Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje karnavale dalyvaudavo 5–12 klasių mokiniai, jie pristatydavo vaidinimus. „Savo vaidinimams klasės ruošdavosi apie mėnesį. Temos vaidinimams – įvairiausios. Tai pasakos, filmai, o paskutinis karnavalas vyko muzikos žanrų tema“, – prisimena gimnazijos prezidentė Austėja Norvaišaitė.

Vieni nusiminę, kiti – džiaugiasi

E. Jonušauskas akcentuoja, jog šiemet dėl karantino karnavalas nevyks, tačiau prezidentūra bandys palaikyti kalėdinę dvasią kitais būdais. „Yra nusiminusių, kad prarado galimybę išreikšti save. Yra ir laimingų, kad esą neteko gaišti laiko nereikšmingiems dalykams. Manau, kad mokiniai dėl koronaviruso grėsmės neteko vertingų mokyklos prisiminimų, nes karnavale nėra svarbiausia pasirodymas. Svarbiausia yra procesas“, – tikina gimnazijos prezidentas.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija taip pat nerengia tradicinio karnavalo. Prezidentė A. Norvaišaitė pasakoja, jog sugalvojo kitokią alternatyvą – kiekvienos klasės koliažų darymą su sveikinimu. „Šie sveikinimai nuotoliniu būdu leis likti saugiems. Šiltais sveikinimais vis tiek praskaidriname dienas visiems, kurie dabar priversti laiką leisti ir mokytis prie telefonų, kompiuterių ekranų. Mokyklos bendruomenė ir jos mokiniai puikiai supranta šio laikotarpio sunkumą ir svarbą laikytis karantino taisyklių. Esame supratingi, liekame namuose ir raginame jus daryti tą patį“, – bendruomenės vieningumą akcentuoja gimnazijos prezidentė.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje kalėdiniai karnavalai nevyksta jau antrus metus, tad ir diskusijų, ką daryti šiais metais, kai veikla vyksta nuotoliniu būdu, nebeiškilo. „Dėl mažo aktyvumo nesvarstėme jokios alternatyvos karnavalą rengti nuotoliniu būdu, bet mėginame jį pakeisti kitomis veiklomis“, – dalijasi prezidentė A. Petrauskaitė.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Jaunųjų korespondentų klubo narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių