Priekulės kultūros centro teleskopinė ložė – vienintelė Lietuvoje

Priekulės kultūros centro teleskopinės žiūrovų ložės įgyvendintu projektu pasidžiaugė Kultūros centro direktorė R. Steponavičienė, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė L. Piaulokaitė-Motuzienė, UAB „Vertika“ direktorius S. Jonušas, Savivaldybės vicemerai V. Riaukienė ir V. Butkus, seniūnė D. Bliūdžiuvienė.

Kultūros savaitės renginių ciklą Priekulėje sekmadienį vainikavo teleskopinės žiūrovų ložės pristatymas Kultūros centro lankytojams ir svečiams. Tokia moderni žiūrovų tribūna yra vienintelė ne tik Klaipėdos rajone, bet ir Lietuvoje. Ložė 184 vietų. Klaipėdos rajono savivaldybė šiai naujovei įgyvendinti skyrė 100 000 eurų.


Džiaugiasi sėkmingu projektu
Sekmadienio popietę į Priekulės kultūros centrą suplūdo didelis būrys žmonių: čia vyko ir teleskopinės žiūrovų tribūnos pristatymas, ir pirmasis spektak­lis, kurį žiūrovai galėjo patogiai stebėti sėdėdami modernioje ložėje.
Priekulės kultūros centro direktorė Rūta Steponavičienė atidarymo ceremonijoje apibendrino kūrybiškus Kultūros savaitės rezultatus ir išreiškė viltį, kad, bendradarbiaujant visoms miesto įstaigoms, organizacijoms, ateityje savaitė taps Kultūros mėnesiu. R. Steponavičienė, pristatydama žiūrovų ložę, neslėpė jaudulio: „Prisipažinsiu: man gera kurti Klaipėdos rajone, aš džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad esu Klaipėdos rajono dalimi. 100 000 eurų, kuriuos tribūnai įrengti skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė, nėra maži pinigai. Tad suvokėme savo įsipareigojimą. Siekiame, jog Priekulės kultūros centras kokybiškai atlieptų ne tik aukštą meninį lygį, bet ir žiūrovai, ateinantys stebėti renginių, teatro premjerų ar koncertų, patirtų maksimaliai profesionalų efektą. Dabar žiūrovai 184 amfiteatro tipo kėdžių mobilioje tribūnoje jausis komfortiškai ir patogiai.“ Pasak Kultūros centro vadovės, įgyvendinant tribūnų projektą glaudžiai bendradarbiauta su Savivaldybe, pastangas dėjo visas kolektyvas, tačiau ypatinga atsakomybė teko prekių ir paslaugų pirkimo specia­listei Linai Balčiauskienei, kuri sėkmingai ir skaidriai susidorojo su užduotimi.
Modernios žiūrovų ložės atidarymo proga susirinkusieji buvo pakviesti į dviejų veiksmų komišką dramą „Lengva pažintis“, kurioje vaidino ir dainavo žavioji Lina Rastokaitė.


Pavadino istoriniu įvykiu
Teleskopinių tribūnų pristatymo ceremonijoje plojimais pasitiktas darbų rangovas – UAB „Vertika“ direktorius Steponas Jonušas. Būtent vietinė bendrovė laimėjo konkursą ir įgyvendino gana sudėtingą projektą: analogo kituose Lietuvos kultūros centruose kol kas dar nėra. „Mums pavyko laimėti konkursą, ir džiaugiuosi, jog galėjau įgyvendinti savo projektą būtent savajam mieste. Mums visiems bus maloniau lankytis renginiuose“, – dėkodamas už pasitikėjimą Klaipėdos rajono savivaldybei, Kultūros centrui, kalbėjo bendrovės vadovas, teleskopinės sistemos valdymo pultą simboliškai perdavęs Savivaldybės vicemerams Violetai Riaukienei ir Vytautui Butkui.
Pasak vicemerės V. Riaukienės, vis labiau aktyvėjantis Priekulės miesto kultūrinis gyvenimas džiugina, o tokios teleskopinės sistemos sumontavimas Kultūros centre esantis istorinis įvykis ne tik priekuliškiams, bet ir visam Klaipėdos rajonui. Vicemeras V. Butkus atkreipė dėmesį, kad moderni teleskopinė žiūrovų tribūna asocijuojasi su nuo seno Klaipėdos kraštui būdingomis vakarietiškomis technologinėmis naujovėmis, racionalumu, tradicijų įvairove. Tuo labiau džiugu, kad moderni ložė pastatyta minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį.
Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė akcentavo dar Lietuvai nematytą projektą, kurio drąsiai ėmėsi Priekulės kultūros centras. Pasak seniūnės, jai teko kalbėtis su įvairiais meno žmonėmis, kolektyvais, kurie anksčiau ne itin norėdavo atvykti į Kultūros centrą, kuriame nebuvo žiūrovų tribūnos. „Dabar, manau, turėsime žymiai didesnę galimybę susipažinti su įvairesniais meno žanrais“, – įsitikinusi seniūnė, visus pakvietusi liepos 5 d. į Vingio parką, kuriam bus padovanota 100 medžių, taip pagerbiant Klaipėdos krašto metus.


Reda MILVYDIENĖ
Priekulės kultūros centro ir aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių