• 29 lapkričio, 2021
|

Karklė – rojus ilgapirščiams

Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnams vagystės Karklėje – greičiau rutina nei iššūkis. Praėjusią savaitę įvykdytos dvi vagystės, kurių kaltininkas jau sučiuptas.

Dvi dienos – dvi vagystės

Birželį Karklėje prasidėjo ne tik kalendorinis vasaros, bet ir vagysčių sezonas. Praėjusį antradienį ir trečiadienį apie pietus čia apvogtos dvi mašinos. Išdaužus abiejų automobilių langus, ilgapirštis čiupo, ką matė: jo laimikiu tapo mobiliojo ryšio telefonai, moteriška rankinė ir kiti asmeniniai daiktai. Padaryta 1300 eurų žala. Kaip informavo Klaipėdos rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Gražvydas Grišanovas, vagišius jau sučiuptas, o kratų metu rasta dalis vogtų daiktų. „Įtariamasis yra sulaikytas. Atlikus procesinius veiksmus, kai kurie daiktai rasti. Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas. Nusikaltėliui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 6-erių metų“, – sakė G. Grišanovas ir užsiminė, kad sulaikytas asmuo yra 32 metų vyriškis, jau ne kartą baustas už panašaus pobūdžio nusikaltimus.

„Policijos pareigūnai nesėdi rankų sudėję. Žinoma, neturime tiek pajėgų, kad galėtume patruliuoti visą parą, tačiau nuolat dedame maksimalias pastangas siekdami užtikrinti poilsiautojų turto saugumą. Vykdome reidus, organizuojame pasalas, kurios duoda rezultatų. Vagių Karklėje sugaunama kiekvienais metais. Tiesa, į riziką pakliūti ilgapirščiai dažniausiai numoja ranka ir daug mieliau renkasi apšvarinti poilsiautojų automobilius“, – apgailestavo Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas.

Karklės seniūnaitė Rasa Bučienė „Bangą“ tikino nebeprisimenanti ramaus vasaros sezono. „Nuolatos šukės. Vagys siautėja ir vargo nemato. Pati esu užklupusi besidarbuojančius ilgapirščius dienos metu. Karklė jiems lyg rojus. Juk čia vienu metu būna sustatyta iki 100–150 automobilių, tad pasirinkimas platus. Labiausiai vagių mėgstamas kelio ruožas yra tik prasidėjus Klaipėdos rajono ribai nuo „Pasakos“ stovyklavietės iki posūkio Palangos link“, – pastebi seniūnaitė.

Vagišiai grobio tykoja

Policijos pareigūnai gyventojams ir poilsiautojams pataria būti itin budriems. Mat vagišiai įsigudrina tykoti būsimo laimikio tupėdami pamiškėse, o kartais netgi ramiai sėdėdami gretimai stovinčioje mašinoje. „Nemaža dalis nukentėjusiųjų būna atvykę iš kitų Lietuvos miestų ir apie tai, kad mašiną palieka vagių oazėje, nežino. Patirtis rodo, kad vagys grobio tyko stebėdami per atstumą ir laukdami, kuomet galės laužtis. Vertingų daiktų dėjimas į bagažinę toli gražu neapsaugo nuo vagysčių. Juos reikėtų pasiimti su savimi arba dar geriau – palikti namuose. Yra buvęs atvejis, kai pasigrožėti pajūriu šeima atvyko tiesiai iš oro uosto, o palikę pilnutėlius lagaminus mašinoje – neteko itin brangaus jų turinio. Apskritai, automobilius derėtų statyti arčiau gyvenamųjų namų, ten kur daugiau žmonių“, – akcentavo G. Grišanovas.

„Bangos“ žurnalistei pasiteiravus, koks dažniausias ilgapirščių braižas, Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas sakė, kad apibrėžti vagišių taktikas sunku. Mat jie nuolat stebina išmone ir gudrumu. „Praėjusiais metais šiltuoju sezonu identifikavome tris grupes, kurios švarino automobilius Karklėje. Vieni iš jų išdauždavo langus, kiti – mechaniškai sugadindavo užrakinimo mechanizmus: dažniausiai prasukant arba išlaužiant spyneles. Treti sugalvodavo, kaip mašinas atrakinti net jų nesugadinant ir pritaikant įvairiausius atkodavimo mechanizmus“, – patirtimi dalijosi pareigūnas.

Apdairumo mokys plakatais

Vagysčių Karklėje problema puikiai žinoma ir Klaipėdos rajono savivaldybės merui Vaclovui Dačkauskui. „Nuolat bendradarbiaujame su Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnais ir ieškoma priemonių, kaip apsaugoti automobiliuose paliekamą turtą. Planuojame iškabinti plakatus, kuriuose būtų primenama, kad poilsiautojai nepaliktų vertingų daiktų mašinose. Manau, kad sumažinti vagysčių skaičių turėtų mokamo parkavimo įvedimas“, – dėstė V. Dačkauskas.

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjo Algirdo Ronkaus, mokamas parkavimas Karklėje šį sezoną gali ir neprasidėti. „Ar tikrai suspėsime parkomatus pastatyti automobilių aikštelėse, esančiose prie Olando Kepurės, Pajūrio regiono parko direkcijos ir Placio gatvėje šalia kapinių, paaiškės šią savaitę. Tačiau esu nusiteikęs pesimistiškai. Mat įrengimo procedūros gali užtrukti keletą mėnesių. Parkomatus įsigytume geriausiu atveju rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje. Tad kažin ar beapsimokėtų juos statyti dėl likusių 15 dienų. Neatmetu galimybės, kad priimsime kitus sprendimus, taikytinus jau ir liepą“, – pasakojo Statybos ir kelių skyriaus vedėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių