Karklėje svaiginosi ne tik muzika

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio Karklėje vyko muzikos festivalis „Karklė 2019“. Tūkstančiais į Karklę plūdę festivalio dalyviai svaiginosi muzika. Bet ne tik. Savaitgalį pradėta 15 ikiteisminių tyrimų dėl galimo disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Pas įtariamuosius bei jų automobiliuose rasta tablečių, miltelių, augalinės kilmės medžiagų. Nustatyti 83 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Iš jų – 21 neblaivus vairuotojas, 51 greičio viršijimo atvejis. Pasak pareigūnų ir Karklės gyventojų, toks pažeidimų skaičius rodo, kad festivalis praėjo gan saugiai, tvarkingai ir ramiai.

Narkotinių medžiagų radinys – 88 tabletės

Iš muzikos festivalio teritorijos, į policijos įstaigą atvežta 18 asmenų, pas įtariamuosius bei jų automobiliuose rasta tablečių, miltelių, augalinės kilmės medžiagų – įtariama, jog tai gali būti narkotinai.

Pirmieji jaunuoliai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti Karklėje pačiupti dar trečiadienį. Galimai narkotinių medžiagų radybos tęsėsi iki sekmadienio ryto. Festivalio dalyviai narkotines medžiagas bandė slėpti ne tik kišenėse, piniginėse, bet ir automobiliuose. Įvairių spalvų tablečių, miltelių, folijos, popieriaus lankstukų pareigūnai aptiko transporto priemonių durelėse, daiktadėžese ar net už variklio gaubto. Anot rajono policijos komisarės Rasos Stasiulaitienės, didžiausias užfiksuotas galimai narkotinių medžiagų kiekis – 88 tabletės, rastos pas 1998 m. gimusį vaikiną. Kaip skelbiama Klaipėdos apskrities policijos feisbuke, patruliuojantys Mobilios kuopos pareigūnai, kartu su policijos kinologu ir tarnybiniu šunimi Naruto, festivalio teritorijoje, palapinių miestelyje, vienoje iš palapinių, po jos dugnu, aptiko plastiko dėžutę su 4 folijos suktinukais. Taip pat palapinėje rastas lagaminas, jame – į maistinę plėvelę susuktos 88 tabletės. Įtariama, jog tai gali būti narkotikai.

„Sveikintina, kad pareigūnai aktyviai dirbo ir sučiupo tuos, kurie vartojo narkotikus. Tačiau čia ne festivalio problema, o visuomenės. Tikiuosi, kad identifikuotiems asmenims bus suteikta reikalinga pagalba“, – nuomone pasidalijo „Karklės“ dalyvė gargždiškė Inesa Gaududytė.

Nuo ankstyvo sekmadienio ryto pareigūnai vykdė reidą ir tikrino išvykstančiųjų iš Karklės automobilius. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos pareigūnai per savaitgalį Karklės ir Jakų žiedinėje sankryžoje patikrino 1237 automobilius, nustatyti 83 KET pažeidimai, iš kurių 21 neblaivus vairuotojas, 51 greičio viršijimo atvejis. Dar 32 vairuotojai įpūtė iki leistinos ribos.

Dirbo 158 pareigūnai

Kaip „Bangai“ pasakojo rajono policijos komisarė R. Stasiulaitienė, užtikrinti saugumui ir tvarkai festivalyje susivienijo visos pareigūnų pajėgos. Renginyje dirbo 158 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, rajono policijos komisariato, Kelių tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos, Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai. „Karklė“ – vienintelis tokio masto renginys Lietuvoje, kuris į aktyviąją renginio zoną įsileidžia policiją. Efektyviai bendradarbiavome su renginio organizatoriais ir užtikrinome festivalio dalyvių saugumą. Dirbome ne renginio išorėje, o viduje. Čia įsirengėme mobilias darbo vietas. Kaip ir kiekvienais metais, prasižengimų buvo, tačiau reziumuojant festivalis praėjo gan ramiai. Nebuvo muštynių, girtų asmenų, apsinuodijimo alkoholiu. Dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo pradėtas tik vienas ikiteisminis tyrimas. Dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis pradėta 15 ikiteisminių tyrimų. Pastaruosius keletą metų „Karklėje“ tokių atvejų užfiksuojama 16-17”, – komentavo komisarė ir pridūrė, kad šis savaitgalis rajone policijai buvo įtemptas ne tik dėl „Karklės“ festivalio. Mat nuo penktadienio iki sekmadienio užfiksuotas rekordinis pranešimų skaičius – net 170.

Gyventojų skundų nesulaukė

„Banga“ domėjosi, ar keturias dienas trukęs festivalis nesukėlė nepatogumų Karklės gyventojams. Kaip žurnalistę informavo Karklės seniūnaitė Rasa Bučienė, nesulaukta nė vieno gyventojo skundo. Pasak jos, antrus metus iš eilės festivalio organizatoriai laikosi įsipareigojimų bei susitarimų. „Priekaištų neturime. Muzika išjungta sutartu laiku, palaikytas saugumas ir tvarka. Iškart po renginio imtasi tvarkyti teritoriją“, – organizatorių darbą įvertino Karklės seniūnaitė. Anot jos, kad festivalyje rasta narkotikų – neišvengiama, kai renginys tokio masto. „Negalime užsirišti akių, tai vyksta. Tačiau pareigūnams patikrinus naktinį klubą, turbūt narkotikų būtų aptikta dar daugiau“, – palygino pašnekovė. Ji džiaugėsi, kad šį savaitgalį Karklėje nestigo pozityvių, besišypsančių įvairaus amžiaus žmonių, o festivalis turi potencialą dar labiau išaugti.

Aistė NOREIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių