Karo pabėgėliai pildo darbo rinką: rajonas – ne išimtis

Asm. albumo nuotr.: iš Kijevo pabėgusios masažo specialistės Alesia (antra iš kairės) ir Larisa (pirma iš dešinės) išbandė savo jėgas UAB „Prisilietimas“. Jų darbu džiaugiasi gargždiškė bendrovės vadovė Laima Pabrėžienė (antra iš dešinės) ir masažo salone taip pat dirbanti jos dukra Laura (pirma iš kairės).

Lietuvoje jau dirba 2 809 ukrainiečiai. Daugiausia – 35 proc. Ukrainos piliečių įsidarbino Vilniuje, Kaune – 15 proc., Klaipėdoje – 10 proc., Šiauliuose – 5 proc. Ukrainiečius gana aktyviai įdarbina ir kurortų darbdaviai – Druskininkų ir Palangos rajonų savivaldybėse. Čia darbą siūlo apgyvendinimo sektoriaus įmonės. Kiek mažiau įsidarbina Neringos, Birštono rajonų savivaldybėse. Pakalbinome keletą Klaipėdos rajono darbdavių, kurie nusprendė padėti karo pabėgėliams.

Kirpėja Ana iš Ukrainos dirba grožio salone „Deivės oazė“.


Kirpėja sparčiai mokosi
Gargždų grožio salone „Deivės oazė“ jau dirba kirpėja Ana iš Ukrainos. Moteris prasidėjus karui čia pabėgo su dukra iš Bachmuto, Donecko srities. Salono „Deivės oazė“ vadovė Kristina Čepienė „Bangai“ pasakojo, kad ieškojo kirpėjų ir jai paskambino Aną globojanti lietuvė, kuri jai padėjo susirasti ir būstą. „Pakviečiau Aną pokalbio. Susitikome ir sutarėme dėl darbo. Dabar jau dvi savaites Ana sukasi grožio salone“, – pasakojo K. Čepienė. Ukrainietė Ana kerpa ir vyrus, ir moteris, ir vaikus. Pradžioje buvo šiek tiek nedrąsu, tačiau pirmieji klientai buvo geranoriški, tad viskas klostosi gerai. „Ana su klientais susikalba arba rusiškai, arba per „Google“ vertėją. Ji labai imli jau ir lietuvių kalbai: kai kiti kalbasi tarpusavyje lietuviškai, esmę jau po truputį pradeda suprasti“, – sakė „Deivės oazės“ įkūrėja.
Anot jos, Ukrainoje kirpėjai ruošiami šiek tiek kitaip, tačiau Ana sparčiai mokosi, semiasi žinių iš pačios Kristinos. „Plaukus nudažyti viena spalva jai puikiai sekasi, tačiau sudėtingesnius dažymus dar mokysis. Jai suradome mokyklą Klaipėdoje, kur taip pat padarė nuolaidą“, – pasakojo D. Čepienė. Ji pasidžiaugė, kad Ana puikiai įsiliejo į kolektyvą. Pradžioje kolegės turėjo baimių dėl kalbos barjero, tačiau dabar visos priprato. Visą balandžio mėnesį apsikerpantiesiems pas Aną yra daromos nuolaidos. Dėl kirpimų galima skambinti ir užsiregistruoti tel. 8 606 69966.


Masažuotojos – su solidžia patirtimi
Klaipėdoje ir Gargžduose veikiančio masažų salono „Prisilietimas“ vadovė Laima Pabrėžienė taip pat neliko abejinga karo pabėgėliams. Išbandyti savo jėgas į saloną pakvietė iš Kijevo pabėgusias Alesią ir Larisą. Alesios patirtis 10 metų, ji atlieka anticeliulitinį masažą, veido stangrinamąjį ir intraoralinį masažą, profesionalų limfodrenažinį masažą rankomis. „47 metų Alesia čia atvyko su globotine, kuriai apie 30 metų ir ji turi vaikutį. Tad trise. Alesia labai darbšti ir išskirtinį braižą turinti specialistė. Kas patyrė jos rankų prisilietimą – nori dar“, – šypsodamasi pasakojo salono „Prisilietimas“ vadovė L. Pabrėžienė. Kadangi ji yra BNI Neringa – Klaipėdos verslo klubo narė, tai ir Alesia turėjo progą prisistatyti verslo bendruomenei.
Larisos patirtis – 4 metai, ji atlieka visų tipų kūno masažus. Į Lietuvą ji atvyko kartu su 11 metų dukryte ir vyro mama. Vyras likęs kovoti. Moteris turi minčių grįžti į Kijevą.
Pasak L. Pabrėžienės, kiekvieną penktadienį ukrainiečiai kviečiami į pasisėdėjimą prie arbatos salone „Prisilietimas“ Klaipėdoje, kur susirenkama pabendrauti, taip pat nemokamai atliekami antistresiniai masažai. Svarbu užsiregistruoti, balandžio 15 d. sąrašas jau pilnėja.

Masažuotoja Alesia – darbšti ir išskirtinį braižą turinti specialistė.

Džiaugiasi kompetencijomis
UAB „Milviteka“ šiuo metu yra įdarbinusi vieną asmenį iš Ukrainos, tai mama, atvykusi su mažamečiu vaiku. „Įmonė turėjo ryšių su Ukrainoje esančia įmone, tad kai kolega gavo užklausą iš ukrainietės, planuojančios palikti karo paveiktą šalį dėl savo ir vaiko saugumo, skubiai mus informavo“, – pasakojo „Milvitekos“ administratorė Ieva Kirdeikytė. Anot jos, naujos darbuotojos kompetencijos juos labai tenkina, nes darbuotoja atvyko su didele metų patirtimi iš panašią veiklą vykdančios įmonės Ukrainoje. Darbuotojai buvo sukurta nauja darbo vieta. Dabar ji jau trečią savaitę sėkmingai adaptuojasi aplinkoje. Darbuotojai taip pat suteikta galimybė dirbti iš namų esant poreikiui.
Kol kas materialiai „Milviteka“ daugiau neprisideda prie Ukrainos palaikymo, kadangi priklauso Prancūzijos įmonių grupei, tad sprendimų asmeniškai negali priimti. Bet darbuotojai yra informuojami, kokiomis priemonėmis galėtų prisidėti prie paramos Ukrainai.
UAB „Milviteka“ užsiima birių ir skystų produktų transportavimo, dozavimo ir fasavimo įrengimų technologiniais sprendimais. Į darbo spektrą įeina įrenginių projektavimas nuo techninės užduoties, gamybos ir montavimo. Šiuo metu neieško naujų darbuotojų, bet visada džiaugiasi gavę gyvenimo aprašymus iš kvalifikuotų vietinių specialistų, suvirintojų, montuotojų, darbininkų, kuriems teikia pirmenybę.

Įdomu
Užimtumo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė spaudai Milda Jankauskienė „Bangą“ informavo, kad didžioji dalis įdarbintų Klaipėdos regione yra apdirbamosios gamybos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, didmeninės ir mažmeninės prekybos, administracinę ir aptarnavimo, švietimo veiklą vykdančiose įmonėse (apie 87 proc. visų įsidarbinusių).
Vyraujančios profesijos – valytojas, prekybos salės darbuotojas, žuvų pjaustytojas, slaugytojo padėjėjas, nekvalifikuotas apdirbimo pramonės darbininkas, žuvų darinėtojas, virtuvės darbininkas, virėjas, mokytojas.
Šiuo metu Užimtumo tarnyboje registruoti 7 673 darbo ieškantys ukrainiečiai. Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje šiuo metu yra beveik 14 tūkst. darbo pasiūlymų, iš jų 6 045 laisvose darbo vietose darbdaviai pažymėjo, kad įdarbintų nuo karo bėgančius ukrainiečius.

Agnė ADOMAITĖ
Asm. albumų nuotr.

Plaukų šalinimas lazeriu ir LGP masažas https://oblakasalon.lt/lazerine-epiliacija/ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių