Kelių tvarkymą stabdo politinės batalijos

400 600 Lt – tiek papildomų lėšų keliams tvarkyti gavo Klaipėdos rajono savivaldybė. Į neeilinį Tarybos posėdį susirinkę politikai karštai diskutavo, kam skirti prioritetą. Kiekvienas asfalto dangą tempė savon pusėn, tad bendras sprendimas taip ir liko nepriimtas. Visi tūkstančiai pakibo ore, mat jų neįsisavinus iki metų pabaigos, pinigai subyrės atgalios į valstybės biudžetą.

It musę kandę iš Savivaldybės išėjo ir Ežaičių kaimo gyventojai, jų kelias jau kone dešimtmetį asfaltuojamas… pažadais.

Ežaitiškiai nusivylė

Į posėdį atskubėję ežaitiškiai piktinosi, kad papildomus tūkstančius ketinama skirti ne keliui Maciuičiai–Ežaičiai, bet Zeigių gatvei Kunkiuose ir privažiuojamajam keliui prie Dargužių nuo kelio 2217 Klaipėda–Karklė–Dargužiai. „Jau 10 metų vilkinamas mūsų kelio klausimas. Absurdas. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba yra patvirtinusi Ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planą, pagal kurį Ežaičiams yra prioritetas. Tačiau dabar viršuje atsidūrė Kunkiai“, – piktinosi Ežaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Robertas Bartkus ir bendruomenės narys Rimas Mikalauskis. „Šis kelias Kunkiuose jau tampa politiniu keliu“, – garsiai svarstė Tarybos narys Algirdas Liaudanskis.

Posėdyje R. Bartkus paprašė pakelti ranką tų Tarybos narių, kurie gyvena Kunkiuose. Vienintelis Tarybos narys Egidijus Skarbalius kilstelėjo ranką. „Žmonės kalba, kad Taryba yra toks sambūris, kuris prireikus būna „Būkime vieningi“ ir visi sprendžia savo asmeninius reikalus. Aš jau supratau, kad mes čia negalime į nieką pretenduoti. Jau prieš 8 metus stovėjau čia tuo pačiu klausimu“, – neslėpdamas nusivylimo kalbėjo R. Bartkus.

Įsisavintų greičiausiai Kunkiuose

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus akcentavo, kad ežaitiškiams šiuo atveju skirti lėšų būtų rizikinga, esą dar reikia paskelbti viešąjį konkursą, pasirinkti rangovą, nes vietoj žvyrkelio bus klojama asfalto danga. „Planuojama viso kelio rekonstrukcija, šių darbų nespėtume atlikti iki metų pabaigos. Kunkiai iš 16 pozicijos atsidūrė sąrašo priekyje, nes šiuo atveju darbus būtų galima atlikti paprastojo remonto būdu, t. y. už įkainį, kurį turime nusipirkę. Pakloti ištisinį asfaltą galima per 2–3 dienas“, – aiškino A. Ronkus.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas pridūrė, kad ten gyvena nemažai žmonių, asfalto jie laukia per 20 metų. Dėl prastos kelių būklės sunku pervežti keleivius. „Be to, išties taip galime greičiausiai įsisavinti lėšas. Jei nespėsime, teks viską grąžinti. Tačiau tiek Kunkių, tiek Gargždų gyventojai man lygūs“, – tikino V. Dačkauskas. „Jūs pamirštate, kad Gargžduose žmonės laukia asfalto ir 50 metų“, – replikavo Tarybos narys A. Liaudanskis.

Šaligatvių nesulaukia

Politikai domėjosi, kodėl vis nepaklojami šaligatviai palei Vingio, Paupio, Beržų, Jaunimo ir Žvejų gatves Gargžduose. Juolab kad šie šaligatviai minėtame Ilgalaikiame objektų tvarkymo plane numatyti pirmoje vietoje. „Reikia atlikti visas procedūras. Jei skirtume dabar šaligatviams lėšų, ne visas spėtume įsisavinti. Iš dalies prisiimu ir pats kaltę, nes pernai nuo naujų metų pradėjau eiti šias pareigas, tad nežinojau kai kurių subtilybių. Dėl to užsitęsė pirkimai. Kitais metais pirkimus pradėsime sausio mėnesį. Manau, į tokią situaciją daugiau nebepateksime“, – sakė A. Ronkus.

„Gargždai pateptieji, o mes kaip Kamčiatkoj, lyg raupsuotieji“, – piktinosi Tarybos narys Egidijus Skarbalius, lygindamas Gargždų ir viso rajono kelių būklę. Jis ragino neužmiršti investuoti ir į atokesnes gyvenvietes, ten irgi gyvena žmonės. „Pats gyvenu ne asfaltuoti ketinamoje Kunkių gatvėje, tačiau kovoju už tenykščių gyventojų interesus. Tas kelias nuo 2000 m. vis įtraukiamas į strateginius planus, bet vis dingsta“, – „Bangai“ tvirtino E. Skarbalius.

Administracija sulaukė pretenzijų ir dėl neįsisavintų lėšų Gargždų miesto 176 gyvenamųjų namų kvartalo (šalia V. Gaigalaičio globos namų) privažiavimo keliams tiesti. Administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Egidijus Gedrimas paaiškino, kad užsitęsė viešieji pirkimai: „Parinkus nugalėtoją, sulaukėme dviejų pirkime dalyvavusių pirkėjų skundų pretenzijos forma. Įstatymo nustatyta tvarka pirkimai buvo stabdomi, nustatomi nauji terminai. Iki šiol nesame sudarę pirkimo sutarties. Vienas skundas tebėra nagrinėjamas.“ Vicemerė Rūta Cirtautaitė teiravosi, kodėl nėra įvardijama, kas tiksliai apskundė konkursą, dėl kokių priežasčių – ar tai konfidencialu? E. Gedrimas patikino, kad informaciją gali teikti ne visais atvejais. „Sutikite, kad tas nuolatinis komentavimas, jog darbai stringa dėl užsitęsusių viešųjų pirkimų, žmonių netenkina. Esame išrinkti atstovauti gyventojų interesams, informacija mus turi pasiekti laiku“, – akcentavo R. Cirtautaitė.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių