Keturračiai ardo doviliškių pamėgtą taką

„Kas prižiūri karjero aplinką prie Dovilų? Palei jį yra pėsčiųjų takas, kuriuo pasivaikščioti mėgsta doviliškiai su šeimomis. Tačiau jį niokoja nebaudžiami keturračių vairuotojai. Ir per miškelį „ardosi“ maurodami paklotę. Anksčiau keliuko prieigos buvo užtvertos mediniais kuolais, bet juos išrovė. Gal reikėtų užritinti akmenis, kad neįvažiuotų“, – „Bangos“ redakcijai dėstė Žilvinu prisistatęs vyriškis.

Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė sakė taip pat sulaukusi gyventojo skundo dėl šios bėdos. Jai atsiuntė ir nufotografuotus pažeidėjus. „Žinome, jog prie Dovilų pirmojo karjero važinėja keturračių vairuotojai – jų nesulaiko draudžiamieji ženklai, užtvaros. Važinėja palei karjerą, drasko sutvarkytą pakrantę, niokoja pušynėlį, – piktinosi seniūnė. – Gautas nuotraukas prieš savaitę išsiuntėme aplinkosaugininkams. Jose užfiksuota informatyvių detalių, pagal kurias galima nustatyti pažeidėjus ir juos nubausti. Tačiau atsakymo kol kas negavome.“ Ji kalbėjo, jog ką bepastatytų prie šio pėsčiųjų tako, keturračių vairuotojai vis tiek prasmunka. Antai rudenį buvo užritinę akmenis, bet po savaitės nustūmė.

N. Ilginienė apgailestavo, jog pušynėlyje gadinami takai, kuriuos įrengė seniūnijos darbininkai su bendruomene. Ji buvo gavusi lėšų iš ŽŪM pagal projektą. Takus jau įrengė, o dar pakrantėje pastatys suoliukus, vaikų žaidimų ir tinklinio įrenginius.

„Apmaudu, kad niokoja mūsų tvarkomą aplinką. Gyventojai skaičiuoja valstybės pinigus, bet patys nesilaiko tvarkos. Reikia visiems tausoti bendrą turtą. Rūpintis juo ir nebūti pakantiems pažeidėjų daromai žalai – filmuoti, fotografuoti ir pranešti aplinkosaugininkams, policijai. Seniūnija neturi lėšų pastatyti sargą ar įrengti vaizdo kamerą. Tik būdami pilietiški galime suvaldyti pažeidėjus“, – kalbėjo seniūnė.

Asta GUSTIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių