Ketvergiuose kuriamas modernus autodromas

Ketvergiuose, šalia kelio Klaipėda–Šilutė, statomas daugiau nei 18 milijonų litų vertės europinius reikalavimus atitinkantis transporto sektoriaus ir praktinio mokymo centras. Planuojama, jog modernus autodromas bei logistikos ir sandėliavimo centras vartus turėtų atverti iki ateinančių metų pabaigos.

Pradėti statybos darbai

Projektą „Transporto, sandėliavimo ir ryšių sektorinio praktinio mokymo centro įkūrimas“ vykdo VšĮ Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras. Ši įstaiga dėjo daug pastangų, kad gautų Europos Sąjungos 2007–2013 metų struktūrinių fondų paramą. Bendra viso projekto vertė – 18,2 mln. litų, iš kurių didžiąją dalį – 15,5 mln. litų sudaro ES parama. Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras daug metų rengia transporto ir sandėliavimo sektoriaus darbuotojus ir yra sukaupęs didelę patirtį. Tačiau centro materialinė bazė bei priemonės nebeatitinka šiuolaikinio technikos lygio ir kokybiško mokymo reikalavimų. „Transporto sektoriuje vyksta sparti technologinė pažanga. Stengiamės neatsilikti nuo laiko bei atnaujinti savo mokymo bazę. Visa tai reikalauja didžiulių investicijų. Džiaugiamės, kad iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų gauta parama suteikia galimybę sukurti modernią infrastruktūrą“, – kalbėjo VšĮ Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro direktorė Birutė Dirmotienė. Pašnekovė džiaugėsi, jog Ketvergiuose kuriama moderni infrastruktūra leis sustiprinti vairuotojų paruošimo kokybę bei pagerins besimokančiųjų pasirengimą praktinei veiklai.

„Transporto sektoriuje vyksta sparti technologinė pažanga. Stengiamės neatsilikti nuo laiko bei atnaujinti savo mokymo bazę. Visa tai reikalauja didžiulių investicijų. Džiaugiamės, kad iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų gauta parama suteikia galimybę sukurti modernią infrastruktūrą“, - gauta ES parama džiaugėsi VšĮ Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro direktorė Birutė Dirmotienė.Šiuo metu 6,5 hektarų lauke Ketvergiuose jau pradėti šiuolaikinės vairuotojų mokymo bazės statybos darbai. Juos atlieka AB Panevėžio statybos trestas. Visam Žemaitijos regionui svarbaus objekto statyba pradėta simboline ceremonija – statybvietėje įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms.

Slydimo trasos leis praktikuotis

Statomame lengvųjų automobilių ir sunkvežimių vairuotojams skirtame autodrome bus įrengtos įprastos manevravimo aikštelės, taip pat specialios trasos, kuriose technologijų pagalba bus sukuriamos sudėtingos eismo sąlygos. „Rengdami projektą daugiausia konsultavomės su austrais, kurie pirmieji Europoje įsirengė ir iki šiol stato tokias aikšteles. Pasekėme jų pavyzdžiu ir autodrome įrengsime du pagrindinius įrenginius, kurie vairuotojams tarnaus kaip treniruokliai. Bus įrengta asfaltuota dinaminė zona su nuolatine slydimo trasa bei nuokalnė su „U“ formos posūkiu jos pabaigoje. Jose vairuotojai galės įgyti įgūdžių valdyti automobilius esant sudėtingoms situacijoms“, – pasakojo VšĮ Klaipėdos mokymo ir reabilitacijos centro direktorės pavaduotojas vairuotojų mokymui Rolandas Kirkilis. Pavyzdžiui, dinaminėje zonoje, esant įvairiems automobilių greičiams, įvairioms kliūtims ir slidžiai kelio dangai, vairuotojai galės atlikti stabdymo pratimus. Nuokalnėje su „U“ formos posūkiu taip pat bus mokomasi stabdyti, saugiai važiuoti esant slidžiai kelio dangai. „Šiuo metu nėra jokių galimybių pasipraktikuoti vairuoti esant sudėtingoms eismo sąlygoms. Todėl dauguma vairuotojų, ypač moterų, žiemą esant slidžiai kelio dangai kelyje jaučiasi nesaugiai, nežino, kaip elgtis automobiliui pradėjus slysti ir panašiai. Įrengus bandomąsias trasas autodrome, to bus galima išmokti ir kelyje jaustis gerokai saugiau, – teigė pašnekovas bei prisiminė neseną įvykį, kai iš bandančio praktinių įgūdžių slidžiame kelyje įgyti vyriškio buvo atimtas vairuotojo pažymėjimas: – Tuščioje stovėjimo aikštelėje jis norėjo pasipraktikuoti, kaip stabdyti slystantį automobilį. To rezultatas – už chuliganišką vairavimą atimtos teisės. Ši situacija dar kartą parodo, jog šiuo metu vairuotojai išties neturi jokių praktinių galimybių mokytis valdyti automobilį slidžiame kelyje.“

Didžiausias dėmesys – kvalifikacijos kėlimui

Ketvergiuose kuriamame autodrome bus įrengta krovinių sukrovimo ir iškrovimo rampa, sandėlis, kur realiomis sąlygomis galės praktikuotis automobilinių krautuvų ir sunkvežimių vairuotojai. Taip pat bus nupirkta šiuolaikinių transporto priemonių: sunkvežimių, traktorių, automobilinių krautuvų ir kitų, reikalingų kompleksiniams vairavimo įgūdžiams įgyti. „Turėsime puikias sąlygas rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, profesionalius vairuotojus mokyti krovinių tvirtinimo, pavojingų krovinių vežimo, sandėliavimo. Šiuo metu dėl netinkamo krovinių tvirtinimo nutinka daug skaudžių eismo įvykių. Tikimės, jog šios srities mokymai padės tokių nelaimių išvengti“, – kalbėjo Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro direktorė. Jos pavaduotojas vairuotojų mokymui R. Kirkilis pridūrė, jog statomame centre itin didelis dėmesys bus skiriamas profesionalių vairuotojų kvalifikacijai tobulinti: „Pagal Europos direktyvą profesionaliam vairuotojui, norinčiam užsiimti komercine veikla, nepakanka gauti tam tikros kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Vairuotojai privalo turėti žymą vairuotojo pažymėjime, taip vadinamąjį 95 kodą. Norint jį gauti, reikės laikyti profesinės kvalifikacijos egzaminą. Naujajame autodrome vairuotojams bus sudarytos puikios sąlygos ruoštis ir laikyti šį egzaminą bei įgyti kitas reikalingas kvalifikacijas.“

Visam Žemaitijos regionui svarbaus objekto – modernaus vairuotojų rengimo centro – statyba pradėta simboline ceremonija – statybvietėje įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms. Ketvergiuose įrengta vairuotojų rengimo baze, kur bus ir konferencijų salė, kelios mokymo klasės, galės naudotis visas Žemaitijos regionas. Čia parengti vairuotojai galės sėsti prie bet kokio šiuolaikinio automobilio vairo, gebės profesionaliai jį valdyti ne tik įprastomis, bet ir ekstremaliomis eismo sąlygomis. Būsimieji ir savo įgūdžius gerinantys vairuotojai sugebėjimus galės išbandyti tokiomis sąlygomis, kokias dabar turi tik Vakarų Europos gyventojai. Analogiškas šiuolaikines vairuotojų profesinio mokymo bazes dar rengia Vilnius ir Šiauliai. Tokia bazė jau pradėjo veikti Panevėžyje.


  • Projektą „Transporto, sandėliavimo ir ryšių sektorinio praktinio mokymo centro įkūrimas“ vykdo VšĮ Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras. Ši įstaiga dėjo daug pastangų, kad gautų Europos Sąjungos 2007–2013 metų struktūrinių fondų paramą.
  • Bendra viso projekto vertė – 18,2 mln. litų, iš kurių didžiąją dalį – 15,5 mln. litų sudaro ES parama.
  • Projektas finansuojamas pagal 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę „Profesinio mokymo ir infrastruktūros plėtra“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių