Klaipėdoje atidaryta pirmoji Baltijos šalyse žaizdų gydymo klinika

Šių metų kovo mėnesį duris atvėrė pirmoji Baltijos šalyse specializuota žaizdų gydymo klinika MB „Vulnera“. Klaipėdoje, H. Manto g. 6A pastate įsikūrusi klinika unikali būtent dėl savo specializacijos, kurios visas dėmesys nukreiptas tik į ilgalaikių žaizdų ir opų gydymą. Klinikoje dirba ilgametę patirtį turintis gydytojas Arvydas Berenis, kurio profesinės žinios ir stažuotės leidžia sėkmingai gydyti įsisenėjusias žaizdas ir pagerinti žmonių gyvenimo kokybę.

Paslaugų poreikis paskatino atidaryti naują kliniką.

Skaičiuojama, kad maždaug apie 60 000 žmonių Lietuvoje susiduria su lėtinėmis žaizdų problemomis ir dažnu atveju joms nėra teikiamas reikiamas dėmesys, o specializuotų paslaugų žmonės neranda arba nežino kur kreiptis. 

Būtent šie žmonių lūkesčiai ir paskatino atidaryti specializuotą žaizdų gydymo centrą. Nauja klinika neapsiriboja tik Klaipėdos regionu ir paslaugas teikia visoje Lietuvoje. „Sprendimai ateina iš patirties. Dirbdamas su pacientais suprantu jų lūkesčius, todėl pirmasis susitikimas yra svarbus. Žaizdos kurias gydome iš tiesų labai sudėtingos ir specifinės, todėl pirmiausia turime suprasti žmogaus ne tik fizinę, bet ir emocinę būklę, kaip tai veikia jo gyvenimą, tad pirmines konsultacijas bei gydymo procesą sekame ir nuotoliniu būdu.“ – pasakojo klinikos gydytojas A.Berenis.

Gydytojas pripažino, kad į juos kreipiasi ne tik patys pacientai: „Gana dažnai skambina pacientų šeimos nariai, ieškodami patarimo ar pagalbos, nes gyventi su nuolatinį skausmą išgyvenančiu žmogumi tikrai nėra lengva ir tai stipriai paveikia jų aplinką.“ – atviravo klinikos gydytojas.

Gydymas prilygsta stebuklui

Žiūrint į klinikos veiklos istoriją ir internetinę svetainę, tenka pripažinti, kad kai kurios nuotraukos tikrai sukrečia, tačiau gydymo rezultatai prilygsta stebuklams. Visgi, žiūrėti „prieš ir po“ nuotraukas rekomenduotina tik stiprių nervų žmonėms.

Gydytojas A.Berenis atskleidė, su kokiomis problemomis galima kreiptis ir ką reikia žinoti apie esamą būklę: „Pacientai kreipiasi įvairioms konsultacijoms, nuo tikrai skausmingų ir įsisenėjusių žaizdų iki užsitęsusio, iš pažiūros, nesudėtingų žaizdų gydymo. Svarbiausia kreiptis tuomet, kai jau turite problemą. Sena ji ar dar tik progresuojanti ne tiek jau svarbu – mes įvertinsime ir pritaikysime reikiamą gydymo metodiką. Pagrinde pasitaiko trofinės kojų opos, diabetinės pėdos opos, onkologinių ligų gydymo sukeltos žaizdos, pragulos, nelaimingų atsitikimų ir terminės žaizdos. Kiekviena žaizda yra svarbi, tačiau reikia suprasti, kad lengvo gydymo nebūna, tai – sunkus ir ilgas procesas, o jam palengvinti naudojame pažangiausias medicinos pagalbos priemones,kai kurių Lietuvoje net neįmanoma įsigyti . Mūsų naudojama modernioji tvarsliava nesukelia skausmo perrišant žaizdas ir gydymo progresas suteikia viltį vėl džiaugtis gyvenimo kokybe“, – teigė gydytojas.

Galvoja apie plėtrą

Klinikos „Vulnera“ direktorius Lukas Genys taip pat pasidalino mintimis ir apie klinikos plėtrą: „Šiuo metu gydytojas fiziškai gali priimti pacientus Klaipėdoje bei suteikti paslaugas namuose, tačiau galvodami apie klientus ir jų poreikius, ateityje planuojame steigti kliniką Kaune, Latvijoje ir Estijoje. Matydami, kad paslaugų poreikis sparčiai auga, investuojame ne tik į plėtrą, bet ir į specifines žinias bei mokslą: važiuojame į specializuotas žaizdų gydymo konferencijas ir nuolat keliame asmenines kompetencijas šioje srityje“. 

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių