„Klaipėdos energija“ skelbia gegužės mėnesio šildymo kainas uostamiesčio ir Gargždų gyventojams

Klaipėdos ir rajono gyventojams centralizuotą šilumą teikianti AB „Klaipėdos energija“ praneša apie paskaičiuotas gegužės mėnesio šildymo kainas. Jos bus beveik 9 procentais mažesnės nei pernai gegužę ir beveik 4 procentais mažesnės nei šį balandį.

Gegužę bendrovės paslaugomis besinaudojantys vartotojai už šilumą mokės 5,48 cento už kilovatvalandę (ct/kWh) be PVM. Tai yra beveik 11,5 procentų mažiau nei pernai gegužę ir beveik 3,5 procentais mažiau nei šių metų balandį.

Viena iš priežasčių, lėmusių paskutinio pavasario mėnesio kainų kritimą – pagrindinio energetinio ištekliaus, naudojamo šilumai gaminti – biokuro atpigimas. Gegužę jis bus perkamas 6,3 procento mažesne kaina nei balandį. Nepriklausomų gamintojų parduodamos šilumos vidutinė kaina taip pat mažėjo apie 21,5 procento, tuo tarpu perkamų gamtinių dujų žaliavos kaina padidėjo 18,8 procento. Dėl mažėjančio dujų poreikio ir suvartojimo šilumos gamybai taip pat didėja ir šilumos kainoje įskaičiuota gamtinių dujų skirstymo kaštų dedamoji dalis, kuri yra fiksuota pagal metinius bendrovės pajėgumus ir poreikius, tačiau skaičiuojant mėnesio kainą yra perskaičiuojama ir padalinama pagal prognozuojamą suvartojimą.

Gegužę apie 55 procentus visos šilumos kainos sudaro kintamoji dalis – biokuro, dujų, elektros energijos, vandens ir kitų kintamų sąnaudų bei šilumos, superkamos iš Nepriklausomų šilumos gamintojų, sąnaudos. Likusią šilumos kainos dalį sudaro pastoviosios sąnaudos. Tai sąnaudos, kurias įmonė patiria nepriklausomai nuo pagaminto ir vartotojams patiekto šilumos kiekio. Jas sudaro personalo, nusidėvėjimo (amortizacijos), einamojo remonto ir kitos sąnaudos bei reguliatoriaus nustatyta investicijų į turtą grąža. 

„Klaipėdos energija“ atkreipia vartotojų dėmesį, kad šildymo sezono pabaigą, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato Klaipėdos ir Gargždų savivaldybės. Kiti šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali baigti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų. Tam reikia kreiptis į namo administratorių ir gauti daugumos savininkų sutikimą. Nepasinaudojus šia galimybe visi vartotojai baigia šildymo sezoną pagal savivaldybės sprendimu nustatytą grafiką. Įprastai uostamiestyje šildymo sezonas būdavo baigiamas balandžio pabaigoje. Dėl nepalankių orų pernai šildymo sezonas Klaipėdoje buvo tęsiamas iki gegužės 3 dienos, 2022 metais – iki gegužės 5 dienos.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių