Klaipėdos knygų mugėje – net literatūrinė vaistinė

Spalio 5–7 dienomis uostamiesčio Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos skaityklose, konferencijų salėse, susitikimų salose, palėpėse, holuose ir visose kitose edukacinėse erdvėse kultūros naujienomis besidomintys žmonės kviečiami susiburti, diskutuoti literatūros ir visuomenės gyvenimo klausimais, aptarti naujausius leidinius, pabendrauti su autoriais, vertėjais, skaitovais, knygos meno kūrėjais.

Kaip skelbia mugės rengėjai, gausią edukacinių renginių programą pasiūlys Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Gargždų, Šilalės bibliotekos ir su jomis bendraujantys, jų globojami autoriai. Tarp jų mums gerai pažįstami, šiemet išleidę naujas knygas. Tai veiviržėniškė Elena Skaudvilaitė (poezijos rinktinė „Žodžių dūzgesys“), klaipėdiškė Jovita Saulėnienė (knyga „Jos Didenybė karalienė Luizė Mėmelyje“), poetė Meilė Kudarauskaitė (rinktinė „Kai žodžių sielos ima šviest“), istorinių romanų autoriai – Edmundas Malūkas („Vytauto žemė“), Šveicarijoje gyvenanti rašytoja Janina Survilaitė („Blunkančių likimų liudytojai“), biografinių knygų autoriai Algirdas Matulevičius ir Vidmantas Valiušaitis bei daugelis kitų.

Kartu su autoriais knygų pristatymuose dalyvaus literatūrologai, universitetų dėstytojai, Lietuvos mažų ir vidutinių leidyklų asociacijos atstovai, spaustuvininkai, bibliotekų darbuotojai. Į mugę pakviesti Lenkijos ir Prancūzijos institutų Lietuvoje atstovai, lenkų, latvių rašytojai, žurnalistai, knygų vertėjai ir leidėjai. Veiks fotografijų parodos, vyks interaktyvūs žaidimai, pasirodys teatrų studijos, savo programą atliks dainų autoriai ir atlikėjai.

Mugės dalyviai taip pat turės galimybę pamatyti įdomiausius dokumentus, kurie labiausiai atspindi Klaipėdos krašto istoriją.

Šioje parodoje kaip niekur kitur parengtos įdomios ir naudingos programos vaikams ir neįgaliesiems. Sumaniai ir išradingai bus skatinama domėtis literatūra. Tad nenustebkite išvydę „Literatūrinę vaistinę“ – tai erdvė, kurioje skaitytojams pagal nuotaiką ar būseną rekomenduojama labiausiai tinkanti knyga. „Kvepiančių knygų salone“, apgaubtame įstabių aromatų, lankytojai išgyvens ypatingas patirtis, kurios pažadins norą pasinerti į literatūros pasaulį…

Apžiūrėję mugę neskubėkite apleisti bibliotekos patalpas. Kavinėje „Pauzė“ ne tik kavos išgersite, bet ir galėsite pažiūrėti filmą „Edeno sodas“, o kitomis dienomis susipažinti su prancūzų kino menu – filmais „Beprotis Pjero“ ir „Villa Amalia“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių