Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje – sėkmingi rezultatai

Klaipėdos LEZ vadovas E. Kiudulas teigia, kad itin aukštas esamų klientų pasitenkinimas kuria prielaidas tiek teritorijoje jau veikiančių bendrovių plėtrai, tiek naujoms investicijoms.

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančių investuotojų absoliuti dauguma savo patirtį rekomenduotų kitiems verslams, o investuotojų bendrovėse darbuotojų atlyginimai 26 proc. pranoko bendrą Klaipėdos apskrities atlyginimų vidurkį.
Investuotojai vertina puikiai
2023 m. pabaigoje atlikto strateginio valdymo konsultacijų bendrovės „Smart Continent LT“ tyrimo duomenimis, Klaipėdos LEZ pačiais aukščiausiais balais vertina 94,3 % investuotojų, dar 5,7 % savo patirtį vertina tiesiog teigiamai, o tarp apklaustųjų neatsirado vadinamųjų „peikėjų“ – nepatenkintų ar nerekomenduojančių klientų.
Tyrimo duomenimis, geriausiai Klaipėdos LEZ investuotojai vertina valdymo bendrovės įvaizdį ir komunikaciją, fizinę teritorijos aplinką, bendruomeniškumą ir komunalines paslaugas. LEZ klientų nuomone, daugiausia pastangų šiuo metu reikėtų įdėti tobulinant transportą ir susisiekimą bei socializacijos ir žaliąsias erdves.
Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas teigia, kad itin aukštas esamų klientų pasitenkinimas kuria prielaidas tiek teritorijoje jau veikiančių bendrovių plėtrai, tiek naujoms investicijoms. Savo ruožtu vis garsiau girdimas socialinės aplinkos plėtros poreikis iliustruoja jau kurį laiką LEZ vykstančią transformaciją į gyvybingą ir multifunkcinę aukštos pridėtinės vertės teritoriją.
Pasak jo, LEZ veikiančios įmonės vis labiau rūpinasi darbuotojų gerove, todėl yra itin suinteresuotos įvairesnėmis socialinėmis ir pramoginėmis galimybėmis šalia darboviečių, joms vis labiau rūpi kokybiška ir patogi aplinka.
Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus teigimu, pridėtinę vertę miestui ir jame gyvenantiems žmonėms kuriančios investicijos svarbios ir būtinos ne tik Klaipėdai ar pajūrio regionui, bet ir visai Lietuvai.
„Dažnai tenka bendrauti su investuotojais Klaipėdos LEZ, ir nežinau nė vieno, kuris nesidžiaugtų čia įsikūręs. Džiugu, kad Klaipėdoje kuriasi naujausias technologijas naudojančios įmonės, vis dažniau stebime, kad bendrovės daugiau dėmesio skiria ekologijai, o LEZ veikla kelia pasitikėjimą investuotojams. Tai ilgalaikio ir nuoseklaus darbo rezultatas, kuris naudą atneš visam regionui“, – sako Klaipėdos miesto meras A. Vaitkus.

Viršija regiono atlyginimus
Klaipėdos LEZ investuotojų bendrovėse šiuo metu dirba apie 2 800 darbuotojų, o visoje teritorijoje – apie 5 000. Daugiau kaip 45 Klaipėdos LEZ veikiantys užsienio investuotojai 2022 m. sumokėjo daugiau kaip 107 mln. eurų GPM, PVM ir „Sodros“ mokesčių. Lietuvos rinkoje pirko prekių bei paslaugų už daugiau kaip 500 mln. Eur. Nuo veiklos pradžios 2002 m. Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės Klaipėdos LEZ yra įgyvendinusios arba suplanavusios 778 mln. Eur investicijų. Teritorijoje veikia Lietuvos ir užsienio investuotojai iš 19-os valstybių. Pagrindinės LEZ įmonių veiklos kryptys yra plastikų pramonė, metalo apdirbimas, žalioji energetika, maisto apdirbimas, automobilių komponentai, elektros komponentai ir kiti segmentai.
2022 m. Klaipėdos LEZ įmonių bendra apyvarta siekė 1,76 mlrd. Eur, o eksportas – 780 mln. Eur. Klaipėdos LEZ įmonės taip pat yra stambios prekių ir paslaugų pirkėjos Klaipėdos regione ir visoje šalyje – 2022 m. jų pirkimai vietos rinkoje viršijo pusę milijardo eurų.
Vidutinis atlyginimas iki mokesčių Klaipėdos LEZ investuotojų įmonėse prieš metus sudarė 2 084 Eur ir 26 proc. pranoko bendrą Klaipėdos apskrities atlyginimų vidurkį bei buvo 17 proc. didesnis už regiono apdirbamosios gamybos įmonių vidurkį. Klaipėdos LEZ įmonių mokami atlyginimai buvo ir beveik 300 Eur didesni už visą Lietuvos algų vidurkį.
Paskutinė Valstybės duomenų agentūros skelbiama išsami atlyginimų statistika rodo, kad 2022 m. pabaigoje Klaipėdos LEZ investuotojų darbo užmokesčio vidurkis bendrą apskrities skaičių pranoko daugiau kaip 400 Eur, Klaipėdos miesto vidurkį viršijo 300 Eur ir buvo kone identiškas vidutinei algai Vilniuje.
Parengė
Reda MILVYDIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių