„Klaipėdos licėjaus“ vadovė pagrįstai nuteista už korupcinius nusikaltimus

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), kasacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, priėmė galutinį bei neskundžiamą nuosprendį, kuriuo VšĮ „Klaipėdos licėjus“ dalininkė ir direktorė Regina Kontautienė nuteista už korupcinius nusikaltimus. Moteriai palikta galioti pirmosios instancijos teismo skirta bausmė – 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimas, kurio vykdymas atidėtas 2 metams.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, VšĮ „Klaipėdos licėjus“ dalininkė ir direktorė R. Kontautienė, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, siekė turtinės ir kitokios asmeninės naudos, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi bei apgaule pasisavino ir iššvaistė didelės vertės svetimą turtą, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, klastojo dokumentus. Teismas konstatavo, kad R. Kontautienė leido licėjaus lėšas asmeninėms reikmėms, apmokėjo asmeninių baldų ir techninės įrangos įsigijimą, butų remonto darbus ir pan. Dėl tokių veiksmų valstybė ir VšĮ „Klaipėdos licėjus“ patyrė didelę žalą – beveik 30 tūkst. eurų.

LAT atmetė nuteistosios gynėjo kasacinį skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo moteriai skirta laisvės atėmimo bausme su jos vykdymo atidėjimu.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių