Klaipėdos mieste siautėja plėšikai, nuo kurių kenčia senjorai

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos teisėsaugos pareigūnai fiksuoja vis daugiau atvejų, kai klaipėdiečiai nukenčia nuo gatvėse siautėjančių plėšikų. Pastebima, kad nusikaltėlių taikiniu tampa senyvo amžiaus miestiečiai.

Ikiteisminius tyrimus dėl plėšimų bei vagysčių kontroliuojanti Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Kristina Prialgauskienė pastebi, jog padaugėjo atvirų vagysčių bei plėšimų iš senyvo amžiaus žmonių. „Įtariamieji pasirenka šios amžiaus grupės asmenis tikslingai, manydami, jog šie negalės pasipriešinti užpuolikams. Iš šiuo metu turimų duomenų matyti, jog įtariamieji galimai stebi savo aukas prie miesto parduotuvių bei bankomatų, juos seka. Rekomenduotina senyvo amžiaus gyventojams nevaikščioti vieniems, stebėti aplinką bei išlikti budriems prie bankomatų“, – įspėja prokurorė.

Rugsėjo 2 dieną į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Klaipėdos miesto pareigūnus kreipėsi 66-erių metų vyras, kuris nurodė, jog prie jo priėjęs nepažįstamas asmuo paprašė pavaišinti jį cigarete. Klaipėdiečiui traukiant cigaretes iš pakelio nepažįstamas vyriškis išplėšė iš nukentėjusiojo rankos piniginę ir pasišalino iš įvykio vietos. Į policijos pareigūnus kreipęsis klaipėdietis pastebėjo, kad po šio incidento iš karto buvo pasinaudota jo banko kortele, iš jo banko sąskaitos buvo nuskaičiuota 90 eurų.

Klaipėdos miesto policijos pareigūnai spalio 4 dieną gavo pranešimą, jog apie 10 val. iš prie vieno prekybos centro Debreceno gatvėje, Klaipėdoje, buvusios 81-erių metų senjorės nepažįstamas vyras pagrobė piniginę, kurioje buvo įdėti tik ką bankomate išsigryninti 400 eurų. Tamsios spalvos rūbais apsirengęs 20–30 metų įtariamasis iš įvykio vietos pasišalino.

Panašus įvykis fiksuotas ir spalio 9 dieną Klaipėdos Naujakiemio gatvėje, kai nepažįstamas asmuo iš 79-erių metų moters rankų išplėšė rankinę, kurioje buvo apie 100 eurų, išmanusis mobilus telefonas, banko kortelė. Įvykio metu moteris nukentėjo – jai lūžo delnakaulis.

Spalio 12 dieną į uostamiesčio pareigūnus kreipėsi 82-ejų metų Klaipėdos gyventoja, kuri nurodė, jog prie jos iš nugaros pribėgę du vaikinai pavogė iš jos rankinę su joje buvusiu mobiliuoju telefonu, pinigine, buto raktais ir kitais asmeniniais daiktais. Tą pačią dieną, po kelių valandų, sulaukta ir dar vieno pranešimo apie analogišką nusikaltimą. 77-erių metų pranešėja teigė, jog jai einant pėsčiųjų taku nepažįstamas vyras ją pastūmė, o jai nukritus ant grindinio iš jos pavogė rankinę su joje buvusiais 580 eurų.

Spalio 17 dieną policijos pareigūnai gavo dar vieną pareiškimą, kuriame nurodoma, jog apie 21.00 val. Klaipėdoje, Minijos gatvėje, prie parduotuvės, nepažįstamas vyras kelis kartus trenkė pareiškėjui, 66 metų vyrui, jį pargriovė ir pagrobė 300 eurų.

Dėl minėtų įvykių Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai pradėjo tyrimus, kuriuos organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė K. Prialgauskienė.

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių