Klaipėdos rajone aptiktas asmuo, neteisėtai laikęs dėmėtojo elnio patelę

Asociatyvi nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Klaipėdos rajone nustatė asmenį, tvarte be leidimo laikantį dėmėtojo elnio patelę. Už tai asmuo patrauktas administracinėn atsakomybėn.

„Neturint leidimo dėmėtojo elnio patelę laikyti draudžiama. Todėl asmeniui surašėme administracinio nusižengimo protokolą ir jam gresia bauda iki 150 eurų“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Kaip teigia aplinkosaugininkas, dėmėtasis elnias nėra natūrali Lietuvos faunos rūšis ir gyvena tik aptvaruose. Dėl šios priežasties neteisėtai laikomas gyvūnas paimtas iš jį laikiusio žmogaus ir perduotas asmenims, turintiems leidimą nelaisvėje laikyti dėmėtuosius elnius.

Aplinkosaugininkai primena, kad fiziniai ar juridiniai asmenys, kitos organizacijos, jų atstovybės ir filialai, norintys voljeruose, aptvaruose ar kituose statiniuose laikyti laukinius gyvūnus, privalo gauti Aplinkos apsaugos agentūros Leidimą laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus.

Primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

Aplinkos apsaugos departamento informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių