Vidaus reikalų ministrė: „Žmonių saugumas – svarbiausias tikslas“

Vidaus reikalų ministrė Agnė BILOTAITĖ penktadienį lankėsi Klaipėdos rajono savivaldybėje, kur susitiko su rajono Savivaldybės vadovais, Klaipėdos AVPK ir Klaipėdos rajono PK, Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkais. Vizito metu pagrindinis dėmesys – civilinės saugos, viešojo saugumo stiprinimui, pareigūnų pritraukimo ir ugniagesių gelbėtojų aprūpinimo klausimams. Taip pat apžvelgta kriminogeninė situacija rajone, regiono plėtros planai. Po susitikimo ministrė kartu su meru Broniumi MARKAUSKU pažymėjo dar vieną priedangą, kuri yra Klaipėdos rajono savivaldybėje.

Pastebėjo Savivaldybės aktyvumą

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė po susitikimo su Klaipėdos rajono savivaldybės meru Broniumi Markausku, vicemeru Vytautu Butkumi, Administracijos direktoriumi Sigitu Karbausku, Viešosios tvarkos skyriaus specialistais bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Alfonsu Motuzu ir Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininku Ramūnu Stasiuliu spaudos konferencijoje „Bangai“ teigė, kad Klaipėdos rajono savivaldybė aktyviai veikia didelį dėmesį skirdama civilinei saugai, taip pat ministrė pažymėjo, kad Savivaldybė imasi lyderystės Lietuvoje policijos pareigūnų pritraukimo programoje, be to, įvertinant narkotinių medžiagų vartojimo paplitimą mokyklose ir Savivaldybės dėmesį šiai problemai įveikti kartu su ministerija galbūt bus diegiamas atitinkamas bandomasis prevencijos projektas būtent Klaipėdos rajono keliose mokyklose.

„Savivaldybių vaidmuo ir indėlis stiprinant civilinę saugą ir viešąjį saugumą yra kertinis. Priedangų įrengimas, visapusiškas visų socialinių gyventojų grupių švietimas civilinės saugos klausimais turint omenyje, kad ne visi gyventojai naudojasi internetu,– tam būtinos bendros ministerijos ir savivaldybės pastangos“, – teigė vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė kartu su Klaipėdos rajono savivaldybės meru B. Markausku penktadienį pažymėjusi dar vieną priedangą, kurių rajone jau yra 33. Po susitikimo tokia laikina priedanga esant oro pavojaus atvejui pažymėta Klaipėdos rajono savivaldybės pastate.

Priedangų ateityje daugės

„Šiuo metu esame pasiekę tokį rezultatą, kad turime sužymėtų tokių priedangų, kuriose 28 proc. Lietuvos gyventojų galėtų pasislėpti“, – spaudos konferencijoje sakė A. Bilotaitė.

Ji atkreipė dėmesį, kad anksčiau priedangų Lietuvoje nebuvo. „Vidaus reikalų ministerija ėmėsi kurti visiškai nuo nulio šią sistemą. Ir šiuo metu visoje Lietuvoje mes turime sukurtą tinklą, kuris nėra baigtinis, nes mūsų tikslas – pasiekti, kad 40 proc. rajonų gyventojų ir 60 proc. didžiųjų miestų gyventojų turėtų galimybę pasislėpti tokiose priedangose“, – keliamus tikslus įvardijo ministrė. Ji taip pat paaiškino, kad inicijuoja naują įstatymą, kurio esmė, kad visuose naujai statomuose visuomeniniuose pastatuose būtų numatyta vieta slėptis gyventojams. „Dabar yra derinama, kad atsirastų nauji reikalavimai naujuose viešosios paskirties pastatuose – būtent juos projektuojant ir statant“, – aiškino A. Bilotaitė. „Aplinkos ministerija turėtų artimiausiu metu paruošti ir pateikti šiuos reikalavimus. Ir taip pat labai aktyviai dirbame su savivaldybėmis, nes jos geriausiai žino savo teritorijų galimybes“, – pabrėžė ji.

„Šiandien su Klaipėdos rajono savivaldybės meru, kitais vadovais apsvarstėme priedangų, kolektyvinės apsaugos statinių plėtros galimybes, nes, kiek žinau, rajone dabar galėtų pasislėpti apie 11 proc., ir akcentuoju, jog priedangų įrengimas tai nėra baigtinis procesas. Susitikę aptarėme naujas vietas, kur ateityje galėtų būti įrengtos ir pažymėtos priedangos laikinai pasislėpti oro pavojaus atveju, nes žmonių saugumas – svarbiausias tikslas“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Ministrė A. Bilotaitė informavo, jog artimiausiu metu visose šalies savivaldybėse, taip pat ir Klaipėdos rajono turėtų būti paskirti parengties pareigūnai. Pagal naują civilinės saugos finansavimo aprašą valstybės finansavimas Klaipėdos rajono savivaldybei didės apie 40 proc. ir sieks 75 tūkst. eurų, užtikrinant adekvatų finansavimą darbo užmokesčiui, pratyboms rengti, gyventojų švietimui organizuoti.

Dėmesys priešgaisrinei sistemai

Vizito metu ministrė apsilankė ir Gargždų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Susitikime su pareigūnais daugiausia dėmesio skirta pareigūnų aprūpinimo ir gaisrų prevencijos klausimams. Ministrė patikino, kad lėšos ugniagesių atlyginimams, darbo priemonėms, transportui ir darbo sąlygoms ir toliau nuosekliai didinamos.

Klaipėdos rajono savivaldybė yra parengusi ir įgyvendina 2022–2024 m. Gaisrų prevencijos programą, kurioje numatytos priemonės gaisrų ir žuvusiųjų gaisruose skaičiaus mažinimui. Bendradarbiaujant su Savivaldybe įsigyta 100 dūmų detektorių, kurie buvo sumontuoti rajono gyventojų gyvenamuosiuose būstuose.

Šiemet Klaipėdos rajono savivaldybė skyrė 81,2 tūkst. eurų Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos pareigūnų aprangai, tarnybinio automobilio nuomai, prevencinei veiklai. Prevencinių akcijų metu pareigūnai aplankė 663 gyventojų būstus, konsultavo gyventojus, kaip saugotis gaisrų, kaip įsirengti dūmų detektorius, apsaugoti namus.

„Bangos“ inf.

Gabrielės ČIUNKAITĖS nuotr.

„Bangos“ inf. ir nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių