Klaipėdos rajone išankstinis balsavimas – sklandus

Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisija dirba sklandžiai. Klaipėdos rajono rinkėjai naudojasi išankstinio balsavimo teise.

Vasario 28–kovo 1, 2 dienomis nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro visose Lietuvos savivaldybėse vyksta išankstinis balsavimas. Klaipėdos rajone išankstinis balsavimas vyksta adresu: Klaipėdos g. 2, Gargždai, Klaipėdos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos salė.


Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas antradienį informavo, kad, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Klaipėdos rajone yra 52 746 rinkėjai. VRK fiksuoja šešias savivaldybes, kuriose rinkėjų skaičius padidėjo. Klaipėdos rajone balsuos 5 430 daugiau nei balsavo ankstesniuose rinkimuose. Antradienį, vasario 28 d., 13 val. Klaipėdos rajone išankstiniuose balsavimuose savo pilietinę pareigą jau buvo atlikę 200 rinkėjų. „Tarp jų buvo ir 15 rinkėjų iš Klaipėdos, Neringos, Vilniaus, kitų Lietuvos vietovių. Mat išankstiniuose rinkimuose galima rinkėjams balsuoti bet kurioje savivaldybėje. Tačiau atsiminkime, kad pagrindinę rinkimų dieną – kovo 5-ąją – rinkėjai pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kitose savivaldybėse balsuoti jau nebebus galima“, – paaiškino Z. Bitinas. Pasak rinkimų komisijos pirmininko, išankstinio balsavimo procesas vyksta normaliai, jokių incidentų kol kas nebūta, komisijos nariai dirba sutartinai, rinkėjams, jei reikia, suteikiama būtina informacija.
Lietuvoje 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turinčių teisę balsuoti rinkėjų sąraše iš viso yra 2 385 262 rinkėjai. Palyginti su 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimais, šalyje rinkėjų skaičius sumažėjo 75 794 rinkėjais (3 proc.), maždaug tiek, kiek šiuo metu gyvena Panevėžyje.
Mažiausiai rinkėjų turi šios savivaldybės – Birštono (3 669), Neringos (4 695) ir Rietavo (6 348). VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas ir pan. Kovo 1–3 dienomis organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose. Kovo 3–4 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu balsuoti namuose turės teisę rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.


„Bangos“ inf.
Vitos VITAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių