• 28 lapkričio, 2021
|

Klaipėdos rajone – narkotikų prekeivio irštva

Ne kartą „Bangoje“ raginome bendrauti ir bendradarbiauti su kaimynais. Tačiau šios savaitės nuvilnijusi žinia, kad Klaipėdos rajono gyventojo namuose rasta net 1,5 kg kokaino „konservų“, verčia susimąstyti, kad kartais kai kurių aplink gyvenančių žmonių geriau nepažinoti. Dar labiau nei didžiulis kvaišalų kiekis stebina teisėjų malonė. Nors 42 metų narkotikų prekeiviui Virgilijui Valiui gresia 15 metų už grotų, jis laisvėn paleistas už 20 tūkst. Eur.

Net 1,5 kg kokaino

Uostamiestyje pareigūnai gegužės mėnesį, padedami „Aro“ kovotojų, sulaikė narkotikų platinimu įtariamą V. Valių. Tyrėjai ir Klaipėdos apskrities VPK kinologai su tarnybiniais šunimis atliko kratą jo name Klaipėdos rajone. Radiniai atima amą. Apie 1,5 kg aukštos kokybės kokaino buvo paslėpta 6 sandariose konservų skardinėse. Kvaišalų, kurių vertė siekia net 210 tūkst. Eur, kiekis apie 10 kartų viršija teisės aktuose nustatytą kokaino labai didelio kiekio minimalią ribą. Taip pat pareigūnai aptiko 8 tūkst. Eur grynaisiais, rasti skolos vekseliai siekė 18 tūkst. Eur. Nuosavame name gyvenančio vyro garaže visureigis su, įtariama, suklastotais identifikaciniais numeriais, keturratis motociklas, rasti antrankiai. Tiesa, konkrečios rajone vietovės, kur aptikta galimai narkotikų prekeivio irštva, pareigūnai „Bangai“ neatskleidė.

Išdavė sėbrė

Kad V. Valius platina kokainą, pareigūnams patvirtino 40-metė klaipėdietė. Jos darbovietėje, Klaipėdos senamiestyje esančiuose grožio namuose, rasta 11 narkotikų dozių. 40-metei pareikšti įtarimai dėl kokaino platinimo, o galimam narkotikų tiekėjui – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais.

Verta paminėti, kad V. Valius gerai žinomas uostamiesčio teisėsaugininkams. Jis buvo kaltinamas dėl 2008 metais įvykdyto medikės nužudymo, taip pat pripažintas kaltu dėl vienos kavinės barmeno sumušimo. O su juo siejamas ir kitas 2016 m. rugsėjo mėn. sulaikytas Klaipėdos rajono gyventojas. Tąkart KPONTV pareigūnai, bendradarbiaudami su Latvijos kolegomis, realizavo tyrimą dėl kokaino kontrabandos.

Į laisvę – už užstatą

Įtariamas rajono gyventojas buvo suimtas. Jam gresia laisvės atėmimas iki 15 metų. Tačiau vos mėnesį už grotų praleidęs V. Valius jau džiaugiasi dienos šviesa ir galimai vaikšto tomis pačiomis rajono gatvėmis.

Pasirodo, Klaipėdos apygardos teismas panaikino žemesnio teismo sprendimą dėl suėmimo pratęsimo ir paskyrė įtariamajam švelnesnes kardomąsias priemones – 20 tūkst. Eur užstatą bei intensyvią priežiūrą.

Įdomu tai, kad nutartyje teismas nurodė, kad formuojamos teismų praktikos kontekste vyras dėl pareikštų kaltinimų, padarius kelias nusikalstamas veikas, būdamas laisvėje gali ieškoti būdų (bėgti, slapstytis), kaip išvengti griežtos bausmės. „KLAT pakeitė suėmimą kitomis kardomosiomis priemonėmis: piniginiu užstatu, intensyvia priežiūra 6 mėnesiams (dėvint elektroninį prietaisą ir būnant namie (išeiti tik nustatytomis valandomis ir tik, jei tai susiję su dalyvavimu ikiteisminiame tyrime/teismo posėdžiuose), nustatyta gyvenamoji vieta atitinkamu adresu. Šie sprendiniai priimti apeliacinės instancijos teismo vertinimu. V. V. su aplinka sieja glaudūs šeiminiai ryšiai ir darbiniai santykiai. Jis turi nuolatines ir legalias pajamas bei pragyvenimo šaltinius, nuolatinę gyvenamąją vietą, neturi teistumo, ryšių su užsieniu. Todėl, pasak teisėjų kolegijos, aplinkybių, pagrįstai pagrindžiančių, jog būdamas laisvėje V. V. darys naujas nusikalstamas veikas, nėra. Įstatymo leidėjo Baudžiamojo proceso kodekso įtvirtinti tikslai – siekis užtikrinti netrukdomą ikiteisminį tyrimą, bylos nagrinėjimą teisme ir nuosprendžio įvykdymą, gali būti užtikrinti įtariamajam V. V. paskyrus kitas kardomąsias priemones. Nutartis neskundžiama“, – ne vieną prieštaringą klausimą keliantį sprendimą komentavo Klaipėdos apygardos teismo pirmininko patarėja Gintarė Daugėlaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių