Klaipėdos rajone – sveikatą stiprinančių ir aktyvių mokyklų forumas

Vėžaičių konferencijų centre 2022 m. gruodžio 20 d. susirinko Klaipėdos rajono ir miesto sveikų, aktyvių ir tokiomis norinčių tapti ugdymo įstaigų atstovai, mokiniai.

Daugiau nei 15  metų Klaipėdos rajonas džiaugiasi vis besiplečiančiu sveikų ir aktyvių mokyklų tinklu, kurios savo darbe stengiasi sudaryti sąlygas visai ugdymo įstaigos bendruomenei puoselėti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

Renginio tikslas – išklausyti Klaipėdos rajono ir Klaipėdos miesto sėkmės pavyzdžius bei atrasti naujų būdų ir metodų, kuriuos būtų galima taikyti savo organizacijose, siekiant toliau sėkmingai atliepti sveikatą stiprinančios ir/ar aktyvios ugdymo įstaigos statusą.

Džiaugiamės, kad daugiau nei 100 dalyvių aktyviai įsitraukė į forumo organizuotas veiklas. Klausė pranešimus, gerųjų pavyzdžių istorijas iš Klaipėdos rajono ir miesto, dalyvavo aktyviose edukacijose. Kūrybinėse dirbtuvėse kūrė naujas idėjas, iniciatyvas, kurios galėtų tapti pavyzdžiu puoselėjant sveikos ir/ar aktyvios mokyklos statusą, diskutavo ir klausėsi įkvepiančio atlikėjo, nuolat savo gyvenime sportuojančio ir propaguojančio sveiką gyvenseną Vido Bareikio.

Forumo iniciatorė – Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė pabrėžė, kad už sveikatą stiprinančios aplinkos ir aktyvios mokyklos aplinkos kūrimą atsakingi yra suaugę asmenys. Visuomenės sveikatos specialistai, vadovaujantis mokslo įrodymais, kartu dalyvaudami gali padėti veikti kryptingai. „Tik tarpsektorinio bendradarbiavimo dėka ir įtraukiant mokinius bei mokyklos bendruomenę galima pasiekti puikių rezultatų, tai parodo mūsų sveikatą stiprinančios ir aktyvios mokyklos ir jų bendruomenės,“ – sakė N. Tarvydienė.

Dėkojame Klaipėdos rajono savivaldybei už skirtą dėmesį mokinių sveikatai, sveikos gyvensenos ir aktyvumo įgūdžių ugdymui, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Algirdui Petravičiui už paskatinimą: „300 minučių aktyvaus judėjimo per savaitę – ne riba.“

Prie forumo prisijungė Švietimo ir mokslo ministerijos viceministras Linas Obcarskas , kuris pabrėžė, kad siekiant užtikrinti sveiką vaikų gyvenimo pradžią ir jų tolesnį vystymąsi reikia sukurti tam palankią aplinką, o prie kūrimo prisideda visi: mokytojai, tėvai, sveikatos priežiūros specialistai, politikai. „Visiems susirinkusiems linkiu kūrybiškumo ir prasmingo darbo, įdomių pranešimų ir patirčių, kurios suteiktų paskatos ir įkvėpimo ne tik tęsti pradėtus, bet ir imtis naujų darbų, išbandyti naujos metodus, pasisemti idėjų siekiant toliau sėkmingai atliepti sveikatą stiprinančios ir/ar aktyvios ugdymo įstaigos statusą,“ – ragino viceministras.

2023 metais – Sveikų ir aktyvių ugdymo įstaigų tinklo 30 metų jubiliejus. Tikimės ir keliame sau iššūkį, kad visos Klaipėdos rajono ugdymo įstaigos taps tinklo dalimi!

Renginį transliavo J. Lankučio savivaldybės viešoji biblioteka. Jei neturėjote galimybės renginį stebėti tiesiogiai, peržiūrėti renginį galite jums tinkamiausiu metu https://fb.watch/hyxsYFNppD/

Forumo organizatorių – VšĮ Kūrybinių ir socialinių iniciatyvų centro, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Lino GRUZDŽIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių