Klaipėdos rajone veiklos skirtos jaunuomenei

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ gyvuoja jau du dešimtmečius. Nauja valdyba, išrinkta 2021 metų balandžio mėnesį, įgyvendino naujus projektus, kurie skatina pasirūpinti savimi ir savo aplinka. Suorganizuoti užsiėmimai skirti jaunuoliams nuo 14 iki 29 metų. Mintimis apie nuveiktus darbus dalijosi valdybos pirmininkė Vilma Lygnugarytė ir valdybos narė Nelė Valaitytė. 


– Kiek laiko yra išrinkta Jūsų nauja komanda?
– 2021 m. balandžio mėnesį naujai perrinkta KRVJOS AS komanda atėjo su naujomis idėjomis ir motyvacija sukurti daugiau galimybių Klaipėdos rajono jaunimui. Komandą sudaro valdyba ir pirmininkas. Taip pat turime jaunuolių, kurie savanoriškai padeda organizuoti ir įgyvendinti veiklas, ir Klaipėdos rajone esančių organizacijų, kurios yra tapusios Klaipėdos rajono „Apskritojo stalo“ dalimi. 


– Kokių naujovių spėjote įnešti į organizaciją?
– Mūsų komanda atėjo su naujesniu ir platesniu požiūriu į jaunimą. Šiomis dienomis jaunuomenę vilioja kitoniškos veiklos, kurios sužadina jų smalsumą. Vykdėme projektą „Jaunimo pilietiškumo ir sveikatingumo skatinimas Klaipėdos rajone“, kurį finansavo Europos solidarumo korpusas. Šiuo projektu mūsų komanda siekė skatinti jaunimą atkreipti dėmesį ne tik į savo fizinę sveikatą, bet ir dvasinę, emocinę, juos supančią aplinką. Tokiu būdu mes norėjome skatinti pilnavertį asmens augimą ir jo gerovę, kuri ypač yra svarbi po pandemijos.


Atsižvelgia į norus
– Ar į organizuojamus renginius susirenka daug asmenų? 
– Klaipėdos rajone yra grupė jaunuolių, kurie yra labai aktyvūs ir dalyvauja daugumoje veiklų, tačiau galima pastebėti, jog po pandemijos jaunimo aktyvumas yra sumažėjęs. Stengiamės jaunuolius pritraukti prizais, įdomiomis veiklomis ir kitomis skatinimo priemonėmis.
Galime pastebėti, kad Klaipėdos rajono jaunimas labiau mėgsta aktyvias veiklas, pavyzdžiui, vyko tinklinio varžybos, į kurias sugužėjo daug jaunimo. Mažiau susirenka į socialiai naudingas veiklas, kaip savanorystė „Maisto banke“, rečiau atsiliepia į skatinimą tvarkyti aplinką, kurioje gyvename.
– Kaip išsigryninate, kokias veiklas organizuoti, kad būtų įdomios jaunimui?
– Visada atkreipiame dėmesį į jaunuolių nuomonę. Renginių metu naudojame grįžtamojo ryšio anketas, kurias vėliau analizuodami galime suprasti, kas jaunuomenę sužavėjo ir kur galėtume tobulėti. Taip pat parodo dalyvių skaičius, nes į vienas veiklas ateina daugiau, o į kitas mažiau.
– Kokias veiklas spėjote suorganizuoti per pusmetį?
– Ypač džiaugiamės „Jaunimo pilietiškumo ir sveikatingumo skatinimas Klaipėdos rajone“ projektu, kuris pavyko puikiai. Vyko garso terapijos veiklos, kurios skirtos atrasti dvasinę ramybę. Taip pat siūlėme jaunimui ateiti ir išmokti laiko planavimo ir savidisciplinos.
Organizavome veiklą, skirtą prisidėti prie švaresnės aplinkos, vyko tinklinio varžybos, sveikos gyvensenos skatinimo renginys ir minėjome svarbias Lietuvos šventes. Sulaukėme grįžtamojo ryšio, kad veiklos jaunimui patiko, taip pat šiose veiklose dalyvavo pakankamai jaunimo.


Visi gali prisijungti 
– Ar į savo komandą priimate naujų narių? 
– Taip, mūsų komandoje yra laukiami visi. Esame atviri naujiems žmonėms ir jų idėjoms. Ši organizacija puikiai tinka aktyviems jaunuoliams, kurie turi idėjų, tačiau jiems trūksta resursų tai įgyvendinti. Taip pat asmenims, kurie nori prisidėti prie veiklų įgyvendinimo, savanoriauti ar aktyviai ir prasmingai praleisti laisvą laiką.
KRVJOS AS jungia organizacijas, tad kviečiame prisijungti ne tik pavienius jaunuolius, tačiau ir asmenis, kurie norėtų įkurti organizaciją arba jau yra tai padarę. Prisijungę jaunuoliai ugdytų socialinius, organizacinius ir kitus įgūdžius, kvalifikacijas, lavintų savo kūrybiškumą, plėstų pasaulėžiūrą ir sutiktų įdomių bei aktyvių jaunuolių. 
– Esate labai jaunos. Ką Jums duoda ši veikla?
– Veikla šioje organizacijoje mums padėjo lavinti kūrybiškumą, organizacinius gebėjimus ir kitus įgūdžius.
Dabar lengviau susidorojame su iškylančiais sunkumais. Kiekvienas iššūkis padeda mums tobulėti. Tai puiki praktika, kuri duoda ne tik asmeninės naudos, bet ir socialinės. Veiklos padeda jaunimui tobulėti ir tapti socialiai sąmoningiems.
Džiaugiamės gavę galimybę realizuoti savo idėjas, bendradarbiauti su nuostabiais žmonėmis, plėsti savo pasaulėžiūrą ir atnešti naujų idėjų Klaipėdos rajonui ir jo jaunimui. 

Danielius EINIKIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių