Klaipėdos rajono gyventojai skolingi 570 tūkst. eurų

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad apie 1,5 tūkst. Klaipėdos raj. gyventojų gegužės – birželio mėn. sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (toliau – GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki š. m. gegužės 2 d.

<tex>Klaipėdos raj. gyventojai už praėjusius metus bendrai skolingi per 570 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e. paslaugomis – paštu.

Nesulaukusi įmokų, VMI yra priversta inicijuoti išieškojimo veiksmus, duodama nurodymą kredito, mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms nurašyti skolas iš asmens sąskaitų, nepavykus to padaryti – perduoti išieškojimą antstoliams, o tai sukelia nepatogumų bei papildomų išlaidų gyventojams.

„Už kiekvieną pradelstą mokesčio sumokėjimo dieną skaičiuojami delspinigiai – 0,03 proc. nuo mokėtinos sumos už dieną. Jei gyventojai turi laikinų finansinių sunkumų ir negali sumokėti, jie gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl skolos išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį“, – sako Audrius Morkūnas.

Primenama, jog konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus 1882 (+370 5 260 5060) ar e.būdu per Mano VMI, nuotolinės paslaugos – telefonu 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – tik su išankstine rezervacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių