• 5 gruodžio, 2021
|

Atnaujinta: Klaipėdos rajono savivaldybės meras sulaikytas galimai pažeidęs Rusijos sieną

Spalio 24 d., sekmadienį, apypietę Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, kartu su dar dviem asmenimis, žvejojusiais Kuršių mariose ir galimai pažeidusiais Rusijos valstybės sieną, Rusijos pareigūnų buvo sulaikyti. Pirmieji apie šį incidentą pranešė portalas 15min.lt.

Pastarosiomis valandomis naujų žinių apie šį incidentą kol kas nėra, tačiau kalbama, kad vienas iš incidento dalyvių jau yra paleistas.

Klaipėdos rajono savivaldybės mero patarėjas Jevgenijus Bardauskas „Bangai“ sakė, kad kol kas su meru susisiekti neįmanoma, pagal teisės aktus galimas sulaikymas iki dviejų parų.

Lietuvos pasieniečių manymu, sienos pažeidimas buvo netyčinis.

Atnaujinta: Vėlų sekmadienio vakarą Rajono meras pasidalino įrašu savo feisbuko paskyroje ir patvirtino informaciją:

„Esu geras žvejys, bet, pasirodo, orientacininkas ne koks. Turbūt jau girdėjote apie šiandien įvykusį incidentą. Noriu patvirtinti, kad ši informacija yra teisinga. Šiandien žvejodamas Kuršių mariose netyčia kirtau Rusijos valstybės sieną. Buvau sulaikytas ir skirta piniginė bauda.
Apgailestauju dėl šio incidento. Įvykis ne pats maloniausias, bet jau vykstu namo.
Taip pat noriu padėkoti ir mūsų šalies konsuliniams pareigūnams už operatyvumą ir pagalbą“, – rašė B. Markauskas.

Dalijamės portalo 15min.lt straipsniu:

15min žiniomis, Rusijos pareigūnai dėl galimo sienos pažeidimo sekmadienį sulaikė Klaipėdos rajono merą Bronių Markauską ir dar du Lietuvos piliečius. Incidentas įvyko vyrams plaukiojant Kuršių mariose. Užsienio reikalų ministerija patvirtina faktą apie tris sulaikytus Lietuvos piliečius, bet daugiau informacijos kol kas neteikia.

„URM turi informaciją, kad Rusijos pusėje yra trys Lietuvos piliečiai. Mūsų konsuliniai pareigūnai dirba, kol kas daugiau informacijos negaliu pateikti“, – 15min sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Lietuvos pasieniečių teigimu, sienos pažeidimas užfiksuotas prieš 14 valandą, jis greičiausiai buvo netyčinis. Pirminiais duomenimis, vyrai plaukė kateriu. „Prieš 14 val. nustatytas pažeidimas. Pirminiais duomenimis, kateris su trimis Lietuvos piliečiais įplaukė į Rusijos pusę. Greičiausiai tai netyčinis pažeidimas“, – 15min sakė VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis. Jo teigimu, panašių pažeidimų pasitaiko bent keliskart per metus, paprastai pažeidėjai atsiperka administracine atsakomybe.

Šešiasdešimtmetis B. Markauskas Klaipėdos rajonui vadovauja jau porą metų. 2016-aisiais jis buvo išrinktas į Seimą, netrukus tapo žemės ūkio ministru ir šias pareigas ėjo iki 2018 m. Tarp savo pomėgių oficialioje biografijoje jis nurodo žvejybą ir keliones.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/saltiniai-rusija-sulaike-klaipedos-rajono-mera-ir-dar-du-lietuvius-56-1586514?fbclid=IwAR1_JdlTZqn07NRmQCLssxACKHl3wpNuenTOgKamWyseWl_cJUk52ddvjZ8&copied

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių