Klaipėdos rajono mero ataskaitoje valdantieji pasigedo savikritikos

Šiandien Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje  pateikta rajono Savivaldybės ir mero 2021 m. veiklos ataskaita. 15 rajono Tarybos narių susilaikius, 11 balsavus už – mero ataskaitai nepritarta.

Klaipėdos rajono meras B. Markauskas ataskaitoje atskleidė, kad pernai balandžio mėn. susidariusi naujoji valdančioji dauguma stengėsi jį kuo labiau atriboti nuo sprendimų priėmimo ir jų kontrolės: „Niekada nesu priėmęs vienašališkų sprendimų be pasitarimo su koalicijos partneriais. Bet gal naujoji koalicija tikėjosi dar didesnio susikalbėjimo, nors, žvelgiant į praėjusius metus ir nuveiktus valdančiųjų darbus, panašu, kad vienintelis bendras klausimas, kuriuo jie sutaria, tai kaip įmanoma labiau atriboti Savivaldybės merą nuo sprendimų priėmimų, administracijos, jos vykdomų projektų kontrolės. Visais kitais klausimais koalicija neturi sutarimo ir nedovanotinai delsia dėl svarbiausių projektų ir darbų.“ Tačiau šiandien kalbėdamas posėdyje meras akcentavo, kad būtent šiemet su valdančiąja dauguma jau sekasi atrasti tam tikras bendradarbiavimo formas. Tarybos narys, valdančiosios daugumo atstovas, liberalas Nerijus Galvanauskas atkreipė dėmesį, kad bendriems, pozityviems sprendimams susitelkiama esant ekstremalioms situacijoms – pandemijos metu, kilus karui Ukrainoje.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje valdančioji dauguma (konservatoriai, liberalai, socialdemokratai) – 15 Tarybos narių: A. Adomaitis, A. Balnionienė, V. Dačkauskas, J. Dromantas, J. Dumašius, N. Galvanauskas, A. Gudauskienė, A. Katkus, R. Linkienė, L. Liutikienė, V. P. Normantas, V. Ronkaitytė, V. Skuodas, A. Šiaulys, A. Vasylius – dėl rajono mero B. Markausko ir savivaldybės 2021 m. veiklos ataskaitos balsuodami susilaikė. Linkėdami sveikatos, kantrybės ir didesnio sutelktumo valdantieji akcentavo, kad mero ataskaitoje yra daugiau panegirikų nei savikritikos.

11 Tarybos narių (tarp jų ir opozicija): R. Cirtautaitė, R. Daubaris, S. Karbauskas, V. Butkus, V. Kura, V. Macijauskas, L. Piaulokaitė-Motuzienė, M. Pocius, V. Riaukienė, R. Simonavičius, A. Vainius posėdyje balsavo už mero ir Savivaldybės 2021 m. veiklos ataskaitą. Diskusijose merui patarta būti tvirtesniam, griežtesniam ir pripažinti, kad darbų būtų buvę nuveikta žymiai daugiau, jei formuojant pirmąją koaliciją meras būtų mokėjęs atsirinkti, kas iš tiesų yra kas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių