• 13 rugpjūčio, 2022
|

Klaipėdos rajono savivaldybėje planuojama parama karo pabėgėliams

Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas pranešė, kad į Tarybą kitą savaitę atkeliauja keletas sprendimų, numatančių pagalbą karo pabėgėliams.

„Šiandien kartu su politine vadovybe ir frakcijų vadovais Audrone Balnioniene, Justu Ruškiu, Ligita Liutikiene, Rasa Petrauskiene, Nerijumi Galvanausku, Sigitu Karbausku, Vaclovu Macijausku susidėliojome pagrindines kryptis, kaip mūsų savivaldybė prisidės prie pagalbos ukrainiečiams. Nusimatėme keletą svarbiausių sričių, kur parama reikalingiausia“, ‒ teigė meras.

Planuojama formuoti 200 tūkstančių eurų specialų fondą, iš šio fondo bus galima teikti humanitarinę pagalbą ne tik Ukrainoje esančiam, pavyzdžiui, miestui partneriui Limanui, bet ir tokioms organizacijoms, kaip Raudonasis kryžius.

Planuojama išmokėti vienkartinę 267-ių eurų minimalią pašalpą rajone apsigyvenusiam karo pabėgėliui.

Taip pat planuojam vienkartinė 250-ių eurų išmoką skirti gyventojams, priėmusiems ukrainiečius. Į ją galės pretenduoti privatūs asmenys, nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenės.

Planuojama ukrainiečių vaikus, lankančius Savivaldybės švietimo, kultūros, sporto įstaigas, atleisti nuo mokesčių už neformalųjį švietimą, maitinimą. Norima formuoti išlyginamąsias klases ar mobilias grupes visose Klaipėdos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose, kad ukrainiečių vaikai galėtų tęsti mokslus mokyklose.

„Tai yra būtini ir reikalingi sprendimai, padėsiantys nuo karo bėgantiems ir saugių namų ieškantiems ukrainiečiams, kurių mūsų rajone jau šiuo metu yra apsistoję beveik pusšešto šimto“, ‒ teigė meras B. Markauskas.

„Bangos“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių