Klaipėdos regione dirbusiam advokatui skirta reali laisvės atėmimo bausmė

Asociatyvi nuotr.

Šiandien Panevėžio apygardos teismas kaltu dėl prekybos poveikiu (Baudžiamojo kodekso 226 str. 4 d.) pripažino Klaipėdos regione advokatu dirbusį Aivarą Surblį (išbrauktas iš praktikuojančių advokatų sąrašo 2021 m. birželio 1 d.) ir skyrė jam 2 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Ši baudžiamoji byla yra atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis. Turimais duomenimis, A. Surblys siekė paveikti Klaipėdos apygardos teismo teisėjų sprendimus baudžiamojoje byloje.

Sudėtingą ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, jį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai.

Baudžiamosios bylos duomenimis, 2017 m. birželio–gruodžio mėnesiais Vilniuje ir Klaipėdoje vykusių susitikimų metu buvęs advokatas D. Z., veikdamas vieno asmens naudai, kaltinamajam pasiūlė, pažadėjo ir susitarė duoti iki 50 tūkst. Eur kyšį. Tyrimo duomenimis, A. Surblys, pasinaudodamas pažintimi ar kita tikėtina įtaka keliems Klaipėdos apygardos teismo teisėjams, susitarė priimti minėtą kyšį, pažadėjęs paveikti tris Klaipėdos apygardos teismo teisėjus, kad jie, nagrinėdami baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, priimtų asmeniui palankų sprendimą.

Nustatyta, kad D. Z. 2017 m. gruodžio mėnesį Klaipėdos rajone nuteistajam advokatui perdavė dalį – 10 tūkst. Eur – sutarto kyšio.

Netrukus A. Surblys sužinojo, kad teisėjai numato priimti nurodytam asmeniui nepalankų sprendimą, todėl 2018 m. sausio mėnesį susitiko su D. Z. ir gautą kaip kyšį sumą grąžino, tačiau, tyrimo duomenimis, to paties susitikimo metu D. Z. tiesiogiai pažadėjo ir susitarė A. Surbliui duoti, jeigu pavyktų susitarti, didesnę sutarto kyšio dalį – 20 tūkst. Eur, už tai nuteistasis pakartotinai pažadėjo paveikti minėtus teisėjus, kad šie priimtų asmeniui palankų sprendimą. 2019 m. vasario 20 d. D. Z. ir A. Surblys pareigūnų buvo sulaikyti.

Panevėžio apygardos teismo priimtas nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių