Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto pareigūnai fiksuoja tabako ir vaistinių preparatų gabenimo tvarkos pažeidimus 

64 str. 1d. Viršijo leistiną gabenti vaistų kiekį be gydytojo pažymos

Į Lietuvos Respubliką iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvykstantys asmenys tabako gaminius ir vaistinius preparatus nesėkmingai bando nuslėpti nuo muitinės pareigūnų.  Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste dirbantys pareigūnai pastebi, kad nuo metų pradžios pagausėjo smulkių tabako gaminių ir vaistų kontrabandos atvejų. Per pirmas tris šių metų savaites fiksuoti ne tik du tabako gaminių, vienas vaistų kontrabandos, bet ir  trys vaistų gabenimo iš trečiųjų šalių taisyklių pažeidimo atvejai.

Muitinės pareigūnai primena, kad už padarytus teisės aktų pažeidimus gresia administracinė atsakomybė, užtraukianti baudą bei neteisėtai gabenamų prekių konfiskavimas. 

Lietuvos Respublikos valstybinę sieną pėsčiųjų taku iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities kirtęs Tadžikistano Respublikos pilietis muitinės pareigūnams žodžiu deklaravo jokių prekių ir daiktų negabenantis. Visgi pareigūnai patikrinę asmens kelioninį krepšį, jame tarp asmeninių daiktų aptiko 920 gramų nedeklaruoto kramtomojo tabako. Prekės gabentos kontrabandos būdu, siekiant išvengti muitinės kontrolės. 

64 str. 1d. Viršijo leistiną gabenti vaistų kiekį be gydytojo pažymos

Apgauti muitinės pareigūnų nepavyko ir Kirgizijos Respublikos piliečiui. Asmuo į Lietuvos Respubliką taip pat pėsčiomis atkeliavo iš Kaliningrado srities. Nors muitininkams jis žodžiu deklaravo jokių draudžiamų prekių negabenantis, pareigūnai, atlikę detalų tikrinimą, asmens kelioniniame krepšyje rado paslėptus 6 pakelius cigarečių CAMEL su Kirgizijos Respublikos banderolėmis ir 36 vnt. cigarečių CAMEL ne pakeliuose.  

Asmenims už kontrabandą ir ES sankcijų pažeidimus surašyti Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų protokolai. 

Kontrabanda per valstybės sieną bandyta gabenti ir vaistinius preparatus. Lietuvos Respublikos pilietė 17 nedeklaruotų pakuočių įvairių pavadinimų vaistinių preparatų buvo paslėpusi po kelnėmis ir palaidinuke. Už vaistinių preparatų kontrabandą pilietei surašytas Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų protokolas. 

208 str. 1d. Vaistų kontrabanda

Dar trims asmenims – Tadžikistano Respublikos, Kazachstano Respublikos ir Latvijos Respublikos piliečiams – muitinės pareigūnai surašė protokolus dėl vaistinių preparatų gabenimo iš trečiosios šalies į Lietuvos Respubliką taisyklių pažeidimo. 

Muitinės pareigūnai primena, vykstant iš trečiosios šalies į Lietuvos Respubliką, be gydytojo pažymos leidžiama įvežti asmeninėms reikmėms ne daugiau kaip 10 vaistinių preparatų pakuočių per kalendorinį mėnesį. 

Cigarečių kontrabanda

Tadžikistano Respublikos pilietis 39 pakuotėmis viršijo leistinų gabenti be gydytojo pažymos vaistinių preparatų kiekį, Kazachstano Respublikos pilietis – 34 pakuotėmis,  Latvijos Respublikos pilietė – 7 pakuotėmis. Šias neteisėtai gabentas prekes muitinės pareigūnai sulaikė teisės aktų nustatyta tvarka. 

Kramtomojo tabako kontrabanda

Pranešimas žiniasklaidai

1 Komentaras

  • oho pasidarbavo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių