Klaipėdos universiteto Botanikos sode – atnaujinimo darbai

Pavasarėjantys orai ir į pilką žiemos peizažą vis drąsiau įsiliejančios atgimstančios gamtos spalvos skubina Klaipėdos universiteto (KU) Botanikos sode vykstančius atnaujinimo darbus.

Dalis darbų, numatytų KU Botanikos sodo infrastruktūros pritaikymo aplinkosauginiam švietimui projekte, prognozuojama, bus baigti iki birželio, kiti, taip pat ir modulinio namo, skirto edukacinėms veikloms, statyba, tikėtina, finišuos tik metų pabaigoje. 

Šiuo metu KU Botanikos sodo erdvėse lankytojai nėra laukiami svečiai. Čia intensyviai vyksta dar rudenį prasidėję teritorijos takų atnaujinimo, apšvietimo bei laistymo sistemų įrengimo darbai. Rangovas – UAB „Madaris“ –  iki prasidedant birželiui turi sutvarkyti arba naujai išgrįsti 1,3 km takų su aikštelėmis, pastatyti 8 naujus suoliukus, šiukšliadėžes. Drauge turi atsinaujinti ir sodo ženklinimo sistema – stendai,  informacinės lentelės, projekte numatytas ir 3-jų interaktyvių stendų įrengimas. Įgyvendinus šį darbų etapą, KU Botanikos sodo erdvė bus draugiška ir prieinama neįgaliems lankytojams.

Planuojama, jog kovą startuos ir kito šio projekto sumanymo įgyvendinimas bus paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas edukacinėms veikloms skirto namo rangovui parinkti. Vieta būsimam lankytojų centrui paruošta, finansinės problemos, kilusios dėl kainų šuolių statybų rinkoje, išspręstos. „Vieno aukšto medinio karkaso statinys pagal techninį projektą bus 179 kv. metrų ploto, apkaltas medžiu, su vitrininiais langais, šildomas, kad lankytojus būtų galima priimti visus metus. Namelis bus pritaikytas neįgaliesiems, čia bus įrengti tualetai lankytojams. Labai laukiame šio projekto įgyvendinimo, nes jis spręs sodo veiklos sezoniškumo problemą, nebeturėsime nebepatogių klausimų dėl tualetų ar rankų higienos“,- sako projekto vadovė Ana Timonina-Mickevičienė.  

Bendra įgyvendinamo projekto vertė – 946 tūkst. Eur. Projektas finansuojamas LR Aplinkos ministerijos lėšomis.

Infrastruktūros atnaujinimo darbai, nors ir kelia tam tikrų nepatogumų dirbantiesiems bei lankytojams (jie dėl planuojamų darbų ne visada galės patekti į visas norimas zonas), pasak KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko,  yra tikra dovana pažymint KU Botanikos sodo įkūrimo 30-metį. „Matome, kokiu miesto bendruomenės ir turistų traukos centru pastaraisiais metais tapo mūsų sukurta augmenijos oazė. Čia jau vyksta miesto renginiai, į KU Botanikos sodą nuo ateinančios vasaros kursuos vandens autobusas, gabensiantis čia turistus. Džiaugiuosi, kad turime galimybę sutvarkyti šią erdvę taip, kad žmonės joje patirtų kuo daugiau teigiamų emocijų, o ne nepatogumų“,- sako KU vadovas.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių