„Klaipėdos vanduo“ ragina gyventojus laistymo sistemas naudoti nakties metu

Atšilus orams ir įsibėgėjant sodininkystės sezonui, pastebima, jog vandens sunaudojama ženkliai daugiau. Uostamiestyje jau pasitaiko gyvenviečių, kur pastebimas šiek tiek sumažėjęs  vandens slėgis, todėl „Klaipėdos vanduo“ kviečia gyventojus atsakingai vartoti vandenį.

Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ duomenimis, pastarosiomis savaitėmis stipriai išaugo vandens suvartojimas dėl želdynų, augalų ir vejos laistymo. Atsižvelgiant į tai, vandenvietėse paruošiama daugiau geriamojo vandens, tačiau vis tiek dalyje miesto ir rajono teritorijų dėl itin aukšto suvartojimo kartais sumažėja vandens slėgis. Tokia situacija šiomis dienomis stebima šiaurinėje uostamiesčio dalyje bei kai kuriose Klaipėdos rajone esančiuose kaimuose.

Tam, kad karštuoju metų sezonu visi gyventojai galėtų turėti pastovaus ir vienodo slėgio vandens tiekimą visą parą, prašome automatines želdinių laistymo sistemas įjungti tik vėlyvuoju paros metu nuo 22:00 vakaro iki 6:00 val. ryto. Be to, naktinį laistymą rekomenduoja ir sodininkai – augalai nakties metu geriau įsisavina vandenį ir jo mažiau išgaruoja iš dirvos nei dieną. Taigi, tokiu būdu ne tik mažiau sunaudojama vandens, padedama augalams, bet ir sutaupoma.

Natūralu, kad šylant orams, gyventojai vis dažniau naudojasi baseinais bei kitomis vandens pramogomis. Dėl tolygesnio vandens kiekio pasiskirstymo tinkluose, jog staigūs slėgio pokyčiai nepaveiktų ir kitų vandens vartotojų jūsų apylinkėse, rekomenduojame baseinus pildyti nenaudojant pilnos srovės, t. y. mažesniu vandens srautu per ilgesnį laikotarpį.

Vadovaujantis šiomis rekomendacijomis, net ir esant kaitrai, gyventojai vandens tiekimo sutrikimų pajausti neturėtų, todėl būkime supratingi ir vandenį vartokime atsakingai.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių