Kokybiškam gyvenimui – ir sąnarių nervų šaldymas

Jankus klinikoje taikomi pažangiausi gydymo metodai

Anesteziologas-skausmo gydytojas V. Jankus atlieka kelio nervų šaldymo procedūrą. Kiekvieno paciento atvejis skiriasi. Todėl kiekvienam pritaikomas individualus gydymas. Visos Jankus klinikoje atliekamos procedūros ir jų kainos yra nurodytos tinklalapyje www.jankusklinika.lt. Registruotis kviečiama tel. 8 690 11118.

Stebukladaris – taip kone 12 metų patirties turintį anesteziologą-skausmo gydytoją Vidą JANKŲ apibūdina ne vienas pacientas. Mat daugeliui sunku patikėti, kad metų metus kęsti skausmai taikant pažangiausius gydymo metodus gali išnykti akimirksniu, dar būnant gydytojo kabinete.
Gargžduose atidarytoje Jankus klinikoje – Skausmo gydymo centre ne vienam pacientui grąžintas kokybiškas gyvenimas, skausmas gydomas net sąnarių nervų šaldymu, mažai kam Lietuvoje dar žinomas ir regeneracinis gydymas.
Skausmas dingsta ir gydytojo kabinete
– Papasakokite apie sąnarių nervų šaldymą. Kada ir kokiais atvejais jis taikomas?
– Pamenu, prieš metus Panevėžio ligoninė pasiskelbė, kad pradėjo tokį gydymą pirmieji Lietuvoje. Taip pat šis gydymas taikomas Santaros klinikose, tačiau aš tai praktikuoju jau penkerius metus. Tačiau pastebiu, kad žmonėms labai trūksta informacijos apie tai.
Esant ženkliai peties, klubo ar kelio sąnario artrozei ir nepakeliamam skausmui, kai pacientui negalima taikyti protezavimo dėl gretutinių sunkių ligų arba kai reikia ilgai laukti operacijos, o skausmas nepakeliamas, galima taikyti nervų šaldymą su adata. Sukeliamas minus 70 laipsnių šaltis šalia sąnario nervų, kurie praranda jutimus iš sąnario srities, ir skausmo nelieka. Skausmas dingsta jau gydytojo kabinete.
– Ar galėtumėte pateikti konk­rečių pavyzdžių?
– Vienai pacientei nebuvo galima protezuoti kelių dėl sunkios širdies patologijos, pirmiausia siūlyta atlikti labai sudėtingą širdies operaciją. Kelių skausmas buvo nepakeliamas. Apibūdinamas taip: „Lyg peiliu kas smeigtų į kelį ties kiekvienu žingsniu.“
Po procedūros pacientė negalėjo patikėti gydymo efektu, vaikščiojo kaip visiškai sveika. Man didžiausias įvertinimas – atsiliepimai. Klientė po kelių dienų mūsų tinklalapyje jankusklinika.lt paliko tokį atsiliepimą: „Jei būtų galimybė, siūlyčiau paskelbti Šventuoju!!! Kai tiek metų gyvenau su nebepakeliamais kelio sąnarių skausmais, kai kiekvienas žingsnis – tai peiliai į sąnarį ir į širdį, ir staiga viso to nelieka, dingsta jau gydytojo kabinete!!! Tik tas, kas kenčia nežmoniškus skausmus, gali suprasti, kokia tai palaima žengti be skausmo. Nerealus gydytojas, puikus žmogus… žodžiu, stebukladaris!!!! Ačiū Jums, Gydytojau!!!“ Efektas po gydymo tęsiasi nuo pusės metų iki metų, atsinaujinus skausmams, galima kartoti. 
Darbo įvertinimas – atsiliepimai
– Dar viena iš, sakoma, nelabai pagydomų ligų – postherpetinė neuralgija. Ar galėtumėte padėti ir šios ligos kamuojamiems pacientams?
– Ši siaubingą skausmą sukelianti liga atsiranda po juostinės pūslelinės bėrimo, kurį sukelia vėjaraupių virusas, gyvenęs žmogaus nerviniuose mazguose po pirmojo užsikrėtimo ir po daug metų vėl tapęs aktyvus. Atsiranda odos išbėrimas pūslelėmis, lydi stiprus skausmas. Sugijus odoje gali likti randai ir apie 10–18 procentų atvejų lieka labai stiprus odos skausmas, neretai ir visam gyvenimui. Jokie vaistai nepadeda, o dėl šio skausmo žmogus netoleruoja net rūbų prisilietimo prie odos. Baisiausia, kad šiems žmonėms pasakoma, jog šiam skausmui sumažinti jau visi vaistai išbandyti ir jokių kitų priemonių nėra, siūloma susitaikyti, kad taip ir liks.
Tačiau pas mus klinikoje taikomas labai pažangus šio skausmo gydymas, kuris grąžina sergančiajam gyvenimo džiaugsmą. Vėl galiu pacituoti mūsų klinikoje palikto paciento atsiliepimą. Šis pacientas gydytas šiuo metodu. „Ketverius metus sirgau juostine pūsleline, nuolatinis skausmas ir stiprūs skausmą malšinantys vaistai kiekvieną dieną. Sužinojęs apie Jankaus kliniką iškart užsiregistravau ir po poros savaičių buvau priimtas. Įvyko stebuk­las, jau po pirmos procedūros skausmas sumažėjo 70 proc. Po mėnesio atlikta antroji procedūra, dabar jaučiuosi kaip naujai gimęs, skausmas išnyko, vaistų nebereikia. Esu be galo dėkingas nuostabiam gydytojui už profesionalumą ir malonų bendravimą. Sveikatos ir stiprybės Jūsų kilniame darbe, Daktare Stebukladary. Gerbiamieji, nekentėkite skausmų, kreipkitės į šį nuostabų gydytoją!“ – taip rašoma atsiliepime.
Ragina nekentėti skausmų – kreiptis
– Užsiminėte ir apie regeneracinius gydymo metodus. Kuo jie ypatingi?
– Tai gydymas, kai suleidžiami vaistai arba pačio paciento trombocitais praturtinta plazma. Šiuo metodu sugydomi pažeisti audiniai: odos randai, sausgyslių, raiščių, raumenų sąnarių pažeidimai. Gydymo rezultatas – dingsta varginęs skausmas.
– Ar tiesa, jog kartais tereikia atlaisvinti užspaustą nervą ir skausmas atsitraukia?
– Žinoma. Pastebiu, kad vis dar mažai kam žinoma, kad užspaustus nervus galima atlaisvinti adata tiksliai naudojant echoskopą, kai leidžiami vaistai aplink spaudžiamą nervą ir tokiu būdu nervas atpalaiduojamas. Daugeliu atveju tokio gydymo visiškai pakanka ir nebūtinas operacinis gydymas. Šiuo metodu gali būti gydoma gan dažna liga – riešo kanalo sindromas, kai tirpsta ir skauda plaštakos, ypač naktimis. Taip pat gali būti atlaisvinami ir kojų bei kitų kūno vietų spaudžiami nervai. 

Agnė ADOMAITĖ
Jankus klinika nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių