Kokybiškam poilsiui ir laisvalaikiui – daugiau sutvarkytų maudyklų

Šylant orams į gamtą, viešąsias bei turistines vietas plūsteli poilsiautojai, norintys kuo daugiau laisvalaikio praleisti gryname ore. Su džiaugsmu sutinkamas ir beprasidedantis maudynių sezonas. Juk vanduo nuo seno yra gyvybės šaltinis, gerinantis mūsų sveikatą, savo savybėmis skatinantis grūdintis bei atsipalaiduoti. Klaipėdos rajone gausu vasarotojų pamėgtų maudyklų, tad kasmet skiriamas dėmesys jų įrengimui, tvarkymui ir priežiūrai.

„Labai džiaugiuosi ir seniūnijų, bendruomenių, privačių asmenų iniciatyvomis, kai tvarkomos vandens telkinių pakrantės, įrengiama poilsio infrastruktūra. Puikūs pavyzdžiai yra įkvepiantys, skatina bendruomeniškumą ir atsakomybę“, – įsitikinusi mero pavaduotoja A. Balnionienė.

Daugėja maudynėms tinkamų vietų

Prieš dvejus metus buvo parengta Paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo Klaipėdos rajone galimybių studija, kurioje įvertintas jų poreikis, pagal gyventojų skaičių parengtas prioritetinių vietų sąrašas. Praėjusiais metais maudyklų įrengimui skirta netoli 30 tūkst. eurų, už kuriuos vykdyti darbai Sendvario, Priekulės ir Kretingalės seniūnijose. Poilsio zona buvo sutvarkyta Kretingalėje, šalia Danės upės, o Radailiuose, prie Laukžemio tvenkinio, – maudykla ir automobilių stovėjimo aikštelės, įrengti informaciniai ženklai, nupirkti gultai. Taip pat darbai vyko Priekulės seniūnijoje prie Minijos upės.

„Siekdami, kad mūsų keturių vandenų krašte būtų kuo daugiau galimybių puikiai praleisti laisvalaikį ir džiaugtis gamtos dovanojamomis pramogomis, be abejonių, tęsime maudyklų įrengimo darbus pagal parengtą galimybių studiją“, – teigia Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

10 tūkst. eurų šiais metais skirta Kretingalės seniūnijai, už kuriuos maudykla bus įrengiama prie Plikių Eketės užtvankos. Bus valomas tvenkinio dugnas, atvežta smėlio. Taip pat 10 tūkst. eurų skirta maudyklai prie Vėžaičių tvenkinio įrengti.

„Bus išvalyti pakrantėje esantys meldai, atvežtas smėlis. Įrengsime ir mažosios architektūros elementų – suoliukų, dviračių stovų“, – vardija Vėžaičių seniūnas Alvydas Mockus.

Vėliau vandens pramogų mėgėjams skirtų vietų tik daugės – jas taip pat numatoma įrengti Veiviržėnuose, Agluonėnuose, Judrėnuose. Beje, daugėjant sutvarkytų maudyklų, šiais metais ir vandens kokybės tyrimai, siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą, bus atliekami daugiau vietų: Baltijos jūroje ties Karkle, Gargždų bei Dovilų karjeruose, Kapstato ežere, Minijos upėje ties Gargždais, Priekule ir Dituva, Laukžemio tvenkinyje, Slengių karjere bei Danės upėje.

Pamėgo poilsiautojai

Taip pat įgyvendinama Aplinkos kokybės gerinimo ir apsaugos priemonė, pagal kurią kasmet po 10 tūkst. eurų skiriama Dovilų bei Gargždų karjerų pakrančių ir Karklės teritorijos tvarkymo darbams.

„Už šiuos pinigus karjerų teritorijos šienaujamos, tvarkomi takai, atliekami kiti reikalingi priežiūros darbai. Ir Dovilų, ir Gargždų karjerai kasmet sulaukia gausaus poilsiautojų skaičiaus – čia vandens pramogomis mėgaujasi ne tik Klaipėdos rajono, bet ir aplinkinių savivaldybių gyventojai“, – teigia Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė.

Priežiūros darbams lėšos naudojamos ir Karklėje, kurią pamėgo turistai iš visos Lietuvos.

Praėjusiais metais pradėjus Gargždų parko tvarkymo pirmojo etapo darbus, džiuginančių permainų sulaukė ir nuo seno gargždiškių pamėgta Minijos maudykla. Buvo sutvarkyta pakrantė, įrengta tinklinio aikštelė, suolai-gultai, iki pliažo veda nauji takai.

Gerinama infrastruktūra

Tvarkant poilsio erdves iniciatyvos nestokoja ir pačios seniūnijos bei bendruomenės. Užsukusieji prie Dovilų karjerų jau pastebėjo permainas.

„Kartu su bendruomene seniūnija pastatė suoliukus, sūpuokles bei čiuožyklą, tvarkėme takus per pušynėlį. Dovilų bendruomenė teikė paraišką Žemės ūkio ministerijai ir laimėjo 5 tūkst. eurų“, – sako Dovilų seniūnė N. Ilginienė.

O pernai Sendvario seniūnija kartu su žvejais ėmėsi iniciatyvos ir Radailiuose prie Laukžemio tvenkinio įrengė žvejybos vietą negalią turintiems žmonėms.

„Labai džiaugiuosi ir seniūnijų, bendruomenių, privačių asmenų iniciatyvomis, kai tvarkomos vandens telkinių pakrantės, įrengiama poilsio infrastruktūra. Juk šie geri ir gražūs darbai yra ir sau, ir kaimynui, ir bičiuliui. Puikūs pavyzdžiai yra įkvepiantys, skatina bendruomeniškumą ir atsakomybę“, – įsitikinusi mero pavaduotoja A. Balnionienė.

Daug gražių darbų bus padaryta ir įgyvendinant dalyvaujamojo biudžeto konkurso „Tavo idėja“ laimėtojų sumanymus.

„Endriejavo seniūnijoje bus tvarkoma ir pritaikoma poilsiui Kapstato ežero pakrantė. Čia bus valoma pakrantė, atvežtas smėlis, bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė, stalai su suolais, pavėsinės ir kiti įrenginiai. Įgyvendinant kitą projektą, Dovilų karjerų teritorijoje atsiras vaikų laisvalaikio zona, bus įrengta laužavietė-poilsiavietė, pastatyti suoliukai, pontoninis lieptas bei atlikti kiti darbai“, – sako vicemerė A. Balnionienė.

Naują patrauklią erdvę turės ir Vėžaičių miestelis – šalia bažnyčios esančiame tvenkinyje bus įrengtas šokantis fontanas su apšvietimu. Dar viena laisvalaikio praleidimo zona atgis Gargžduose, Žiburių ir Topolių g. sankryžoje. Čia planuojama sutvarkyti buvusį priešgaisrinį vandens tvenkinį ir jo teritoriją.

„Klaipėdos rajonas – unikalus keturių vandenų kraštas, galintis didžiuotis nuostabia gamta. Pasimėgaukime turiningu poilsiu jos apsuptyje!“ – kviečia mero pavaduotoja.

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-751.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių