Konkurso „Verslumo manija“ nugalėtojai plės verslo horizontus

Veiklos planuoklis ar kosmetinė su Baltijos pajūrio nuotraukomis, kompiuterinė programa statybų sąmatai ir masažas kūdikiams – būtent šios idėjos pavergė komisijos simpatijas šių metų „Verslumo manijos“ konkurse. Pastarąjį Klaipėdos rajono savivaldybė organizuoja jau ne pirmus metus, tačiau pagreitį buvo sustabdžiusi koronaviruso pandemija.
Rajono gyventojų verslumą skatinančiame konkurse šiemet sulaukta 16 paraiškų, 14 idėjų autorių dalyvavo pristatyme. Praėjusią savaitę Priekulėje vykusiame Klaipėdos rajono savivaldos ir verslo forume buvo paskelbti konkurso laureatai, kuriems išdalintas 10 000 Eur prizinis fondas. Kokiomis idėjomis jie praturtins rajono verslo padangę?


Ant produktų – pajūrio vaizdai
Pirmosios vietos nugalėtojai Linai Jakubaitienei įteiktas 5 000 Eur prizas. Jį moteris atsiėmė su verslo bendrakeleive Reda Rimšaitė-Kovalenko. „Buvo tiek dalyvaujančiųjų, tiek gražių idėjų, o mums pavyko laimėti. Nuostabi staigmena“, – atvirai „Bangai“ sakė L. Jakubaitienė. MB „Pajūrio ritmu“ jau įsteigta, verslo žingsniai vis tvirtesni.
Ji pasakojo, kad būtent koronaviruso pandemija prisidėjo prie verslo plėtojimo. „Per karantiną, kai visi privalėjome sustoti, mes kiekvieną darbo dienos rytą žingsniuodavome prie mūsų Baltijos jūros apie 10 km. Ar lietūs, ar vėjai, jūra man suteikė daug prasmės, vilties ir grožio akims. Visus metus fiksuotos akimirkos liko prisiminimas. Labai graži ir vertinga atmintis nuotraukose. Kažkoks neapsakomas jausmas tuo pasigrožėti“, – dėstė Lina. Iš šio įpročio ir gimė idėja panaudoti užfiksuotą Klaipėdos rajono grožį ant tam tikrų produktų. Pirmas sukurtas produktas, reprezentuojantis Baltijos pajūrį su mūsų nuotraukomis, – „Veiklos planuoklis 2022 m.“ Jis sulaukė susidomėjimo ir buvo išparduotas labai greitai. Tada kilo noras toliau vystyti šią idėją ir pajūrio nuotraukomis puošti kitus produktus. Anot nugalėtojos, Karklės nuotraukos, išsiskiriančios akmenimis, šlaitais, alsuojančios žvejų gyvenimu, buvo atspindėtos itin lengvame mikropluošto rankšluostyje. Viskas išieškota, išjausta žmonėms. Vėliau su pajūrio nuotrauka gimė paplūdimio krepšys ir kosmetinė. „Dėl labai didelės paklausos rankšluosčiui su Karkle sukūrėme dar vieną rankšluostį su kita pajūrio nuotrauka. Ateityje planuojame gaminti produktus su Klaipėdos rajono žinomumą plėtojančiais vaizdais iš Karklės, Olando Kepurės, Svencelės, Drevernos. Taip garsinsime Klaipėdos rajoną „Pajūrio ritmu“ kontekste“, – neabejoja pirmosios vietos nugalėtoja L. Jakubaitienė. Ji prasitarė, jog dalį piniginio prizo išleis fotografavimo įrangai įsigyti, o kitą dalį investuos verslo plėtrai.

Kūdikių masažas – tokia veikla užsiima trečiosios konkurso „Verslumo manija“ vietos laimėtoja G. Stonienė.


Kompiuterinė programa statybų sričiai
3 000 Eur prizą laimėjo antrosios vietos nugalėtojas Mindaugas Laučys. Įdomu tai, kad prieš keletą metų jis taip pat buvo „Verslumo manijos“ prizininkas, tuomet jis iškovojo trečiąją vietą ir įkūrė UAB „Dimetris“. „Dimetris yra kompiuterinė programa, kuri leidžia apskaičiuoti geometrinius kiekius iš PDF failų arba nuotraukų. Pavyzdžiui, nufotografuoji dronu stogą, o programa per labai trumpą laiką apskaičiuoja visus parametrus. Tuomet, prieš porą metų, iškovotas prizas man leido pasitikrinti savo idėją. Tai buvo stimulas tęsti darbus, nes, prisipažinsiu, visokių minčių kildavo. Kompiuterinės programos kūrimas yra ilgalaikis darbas. „Dimetrio“ programa buvo kurta dvejus metus, tai reiškia, kad teko vien investuoti. Dabar ši programa jau išsilaiko, tačiau pelno dar neuždirba“, – pastebėjo M. Laučys.
Šiemet paskelbus „Verslumo manijos“ konkursą M. Laučys kvietė tiek pažįstamus dalyvauti, tiek pats pateikė savo paraišką. „Esu iš tų žmonių, kurie galimybių nepraleidžia. O su kitų geromis idėjomis varžytis smagu, todėl kviečiau ir savo pažįstamus dalyvauti. Nes kartais net nesmagu, kai ateini su stipria idėja, o aplink – kaip iš medžio iškritę“, – svarstė M. Laučys. Šiemet jo pateikta idėja – sukurti ir išplėtoti dirbtinio intelekto (toliau – DI) pagrindu veikiančią kompiuterinio modeliavimo programą (robotą), kuri iš pateikto techninio projekto duomenų savarankiškai sugeneruotų statybos darbų sąmatą vos per keletą minučių. Ši technologija yra labai inovatyvi ir perspektyvi, nes Lietuvoje DI technologija dar mažai kur naudojama, o statybos srityje visai nevystoma. Jei tokia kompiuterinė programa išvys dienos šviesą, tai leistų Lietuvos statybos įmonėms įgyti didžiulį pranašumą, nes jos gebėtų per labai trumpą laiko tarpą parengti detalius komercinius pasiūlymus statinių statybai ar remontui. „Neabejotinai iškovotas prizas bus maža investicija sąskaitoms už programavimo darbus apmokėti“, – teigė inovatyvių idėjų nestokojantis M. Laučys.


Gargžduose – kūdikių masažo kabinetas
Kūdikių masažas – tokia veikla užsiima trečiosios konkurso „Verslumo manija“ vietos laimėtoja Gabrielė Stonienė. „Pagal individualios veiklos pažymą vykdau fizinės gerovės užtikrinimo paslaugas kūdikiams iki 1 metų. Kūdikiams atlieku atpalaiduojamąjį masažą, kuris stimuliuoja fizinį augimą, protinę brandą, grūdina, teigiamai veikia vaiko kraujotaką, kvėpavimą ir medžiagų apykaitą“, – dėsto Gabrielė. Būtent kūdikių masažas jos širdžiai yra miela veikla, tad šia sritimi domisi jau seniai. Yra baigusi grožio terapijos studijas, išklausiusi daug kursų ir įgijusi kūdikių masažo sertifikatą, kuris suteikia galimybę masažuoti kūdikius.
„Šia veikla tiesiogiai užsiimu jau 3 mėnesius. Iš klientų girdžiu nusiskundimų, kad Gargžduose norint gauti kūdikio masažą Vaikų raidos tarnyboje reikia labai ilgai laukti eilėje (net po pusę metų), todėl klientai labai džiaugiasi, jog atsirado mano teikiama paslauga, kuria galima pasinaudoti nelaukiant ilgos eilės, nes vaikui gerovę reikia užtikrinti kaip įmanoma greičiau, juk vystymosi pagrindinis periodas yra pirmaisiais gyvenimo metais“, – akcentavo Gabrielė.
Gauta 2 000 Eur premija ji labai džiaugiasi ir ketina dalį jos išleisti kvalifikacijos kėlimui, o kitą dalį investuos į kūdikių masažo kabineto atidarymą Gargžduose. „Aišku, sudėtinga situacija dėl patalpų, daug tinkamų yra išnuomota, tačiau ieškosime, kol rasime. Šis konkursas man stiprus postūmis žengti žingsnį į priekį“, – kalbėjo pašnekovė. Ji įsitikinusi, kad jos verslo vystymas Gargžduose padės užtikrinti kokybišką mažųjų rajono gyventojų vystymosi raidą. Tai yra pagrindinė nauda žiūrint iš ateities perspektyvos. Kiekvieną dieną girdžiu, kaip atpalaiduojamasis masažas padėjo kūdikiams (susibalansavo raumenų tonusas, pastebimai vystosi smulkioji motorika ir t. t.). Tai atneša didelę socialinę naudą. O sveikai užaugęs Klaipėdos rajono pilietis atneš daug didesnę ekonominę naudą“, – dėstė trečiosios vietos nugalėtoja, kuri kilusi iš Priekulės, tačiau jau 6 metus gyvena Gargžduose.


Agnė ADOMAITĖ
Monikos CALZONAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių