Kretingalės kultūros centre visą pavasarį kvėpuos „Saliamonas“

Lietuvos kultūros taryba priėmė sprendimą iš dalies finansuoti Kretingalės kultūros centro projektą „Saliamonas“. Žodžio festivalis „Saliamonas“ – žodžio menas, poezija ir literatūra. Tai analogų Lietuvoje neturintis ir išskirtinis, žodį puoselėjantis festivalis Klaipėdos rajone. Scenos kalbos vertingumą ir svarbą žmogaus pilietinei brandai atskleis profesionalų komanda.

Iki šiol karalius Saliamonas laikomas išmintingiausiu žmogumi pasaulyje. Jo valdymo metai buvo taikos metai. Kretingalės kultūros centras kvies žmones ne tik taikai, bet ir išminčiai puoselėti. Kadangi „žodis“ iš esmės savyje turi daug išraiškos formų, kartu su saviveiklininkais, kultūros centro darbuotojais ir kultūrinio gyvenimo aktyvistais, pasitelkiant trijų scenos kalbos profesionalių docenčių pagalbą (A. Vilutytės, D. Vaigauskaitės, V. Kochanskytės), kovo mėnesį vyks scenos kalbos kūrybinės dirbtuvės – bus vedami sceninio ir viešojo kalbėjimo seminarai, mokoma raiškiai perteikti žodį, įtaigiai ir profesionaliai ištransliuoti mintį.

Taip pat viena iš veiklų – Klaipėdos apskrities lygmens vaikų ir jaunimo skaitovų konkursas „Saliamonas“. Jaunuosius skaitovus vertins kompetentinga režisierių ir žodžio meno specialistų komisija.

Girkalių, Plikių, Kretingalės bendruomenės ir svečiai iš šalia esančių Gargždų, Klaipėdos, Palangos bei Kretingos miestų balandžio mėnesį turės unikalią galimybę dalyvauti net keliuose „Knygos teatro“ spektakliuose. Bus rodomi spektakliai visoms amžiaus grupėms: vaikams, jaunimui, brandaus amžiaus žmonėms. Visi spektakliai ir projekto renginiai vyks neseniai renovuotose, jaukiose Kretingalės, Plikių ir Girkalių kultūriniams renginiams pritaikytose patalpose. Toks festivalis skatins atvykti ir iš tolimesnių šalies kampelių, pabūti susibūrimo darnoje, pajusti mažų miestelių dvasią.

Festivalio dalyviai tris gegužės mėnesio dienas galės mėgautis profesionalių bardų pasirodymais, išgirsti dainuojamąją poeziją Nedos Malūnavičiūtės ir Richardo Banio, Kristinos Kazlauskaitės ir Sauliaus Bareikio, Andriaus Bialobžeskio ir Giedriaus Arbačiausko koncertuose. Žodžio festivalio „Saliamonas“ tikslinė auditorija, be abejonės, taps Klaipėdos apskrities ir Klaipėdos rajono šeimos, jaunimas, bendruomenių atstovai, senjorai, kultūros darbuotojai, lietuviško žodžio ir poezijos mylėtojai ir savanoriai.

Lietuvos kultūros tarybos ir Klaipėdos rajono savivaldybės finansuotas projektas „Saliamonas“ sutelks net 16 scenos kalbos profesionalų atsižvelgti į žodžio meno ir poezijos žanrą, net 3 „Knygos teatro“ spektakliai skatins labiau pažinti lietuvių autorius, net 3 profesionalūs dainuojamosios poezijos koncertai atkreips visuomenės dėmesį į profesionalaus žodžio festivalio reikalingumą visų Lietuvos švenčių kontekste, meninio skaitymo konkursas suburs Klaipėdos apskrities vaikų ir jaunimo pajėgas, praplės bendruomeniškumo ir lietuviško žodžio kaip vertybės sąvoką, skatins išsaugoti lietuvių kalbą ir joje užkoduotas vertybes. Vienintelis toks Lietuvoje žodžio festivalis „Saliamonas“ užkels meninę kartelę Kretingalės kultūros centre bei kurs vietos išskirtinumą.

Kviečiame atvykti! Maloniai visų lauksime!

Kretingalės kultūros centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių